Imprezy Biegu 20- lecia organizowane  przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum,  swoim patronatem objęła również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Do udziału w biegu mogą  zgłosić się wszyscy chętni- niezależnie od poziomu kondycji czy predyspozycji. Ważne jednak, by wystarczyło sił na pokonanie trasy, wytyczonej przez organizatorów w szczecińskim Parku Kasprowicza. Start zaplanowano w sobotę, 5. września, punktualnie o godz. 14.00.

Uczestnicy Biegu 20- lecia pobiegną także w ramach akcji charytatywnej na rzecz 7- letniej Julki ze Stargardu, która walczy z niepełnosprawnością.  Dziewczynka przyszła na świat jako wcześniak, z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i niedowładem spastycznym.  Julię w walce o samodzielne poruszanie się wspiera Rotary Club, razem z Collegium Balticum. Uczelnia świętuje w tym roku jubileusz 20 lat istnienia, stąd pomysł aby w sobotnie popołudnie uczcić tę doniosłą rocznicę aktywnie i na sportowo. Łącząc przyjemne z pożytecznym, organizatorzy biegu uczczą 20- lecie swojej uczelni, zbierając fundusze, które przekazane zostaną na rzecz siedmioletniej Julii.

Na linii startu przy Pomniku Trzech Orłów  mogą stawić się miłośnicy biegania i nordic walkingu, mając do pokonania dwie trasy o długości 2,5 oraz 5 km. Wytyczono je ścieżkami Parku Kasprowicza. W ramach imprez towarzyszących wytyczona zostanie strefa dla dzieci. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w biegu wokół pomnika Trzech Orłów. Część kwoty z opłat startowych zasili także konto siedmioletniej Julii.

Chętni do udziału w biegu mogą się jeszcze zarejestrować, korzystając ze strony:

https://www.cb.szczecin.pl/bieg-20-lecie

Można również skorzystać z pośrednictwa platformy:

http://www.protiming24.pl

Numery startowe można odebrać bezpośrednio w siedzibie Collegium Balticum, Szczecin ul. Mieszka I  61 C, albo bezpośrednio w dniu zawodów. Zapraszamy do udziału w jubileuszowej imprezie uczelni, zachęcając razem z organizatorami do wsparcia siedmiolatki, heroicznie walczącej o własną, samodzielną przyszłość.