Blisko 600 mkw. w 4 oddzielnych i przestronnych salach, razem z bogatym zapleczem: szatnią, wózkownią i placem zabaw… Nowy żłobek powierzony Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oficjalnie rozpoczął działalność na parterze  budynku Stargardzkiego TBS przy ul. Śniadeckiego na osiedlu Lotnisko w Stargardzkie- Kluczewie. Do dyspozycji oddano łącznie 48 miejsc.

Formalną działalność placówki zainaugurowano z udziałem Prezydenta Stargardu Rafała Zająca, Zastępcy Prezydenta Miasta Ewy Sowy oraz Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.  Uroczystego przecięcia wstęgi, obok prezydenta i prezesa Zachodniopomorskiego Oddziału TPD Zygmunta Pyszkowskiego, dokonali również przedstawiciele zarządu Stargardzkiego TBS- na czele z Agatą Kmieć Łuciuk- prezesem spółki, oraz osoby zaangażowane w realizację projektu. Zgodnie z umową, jaką TPD zawarło z miastem, pomieszczenia parteru w nowo oddanym budynku przy ul. Śniadeckiego, zostały użyczone Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, które zajmie się prowadzeniem żłobka.

Projekt zyskał unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu nowy żłobek stał się bardziej dostępny- także cenowo- dla dzieci rodzin, które doświadczyły trudnej sytuacji finansowej, bądź chcą powrócić na rynek pracy. W uroczystości uczestniczyli również samorządowcy z ościennych gmin, ponieważ żłobek będzie otwarty nie tylko dla dzieci ze Stargardu.

Niewątpliwie nowa inwestycja podniesie atrakcyjność samego osiedla Lotnisko. Bliskość żłobka pozytywnie wpływa bowiem na komfort życia zamieszkałych tu młodych rodzin, same zaś osiedle staje się bardziej przyjazne i samowystarczalne. Nie bez znaczenia jest również fakt, że prowadzeniem placówki zajmuje się TPD, organizacja świętująca w tym roku jubileusz 100- lecia działalności w Polsce oraz 75. lat funkcjonowania na Pomorzu Zachodnim. Rodzice mogą więc być pewni profesjonalnej opieki, świadczonej przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.

Pobyt maluchów w  przytulnych, przestronnych i nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach przy ul. Śniadeckiego przewidziano  na  10 godzin dziennie. Zaplanowano tym czasie zajęcia w małych grupach, ucząc  poprzez zabawę. Opiekunowie są także gotowi do indywidualnej pracy z dzieckiem. Całości dopełni smaczna kuchnia i atmosfera pełna słońca, której rodzice i podopieczni nowej placówki doświadczą od pierwszych chwil jej otwarcia.