Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętujemy w szczególnych okolicznościach. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej nikt nie podejrzewał, że pracownicy oświaty poddani zostaną ciężkiej próbie funkcjonowania i pracy  w nieprzewidywalnych warunkach pandemii. Tym bardziej więc pamiętamy o nauczycielskim wysiłku. Życzenia do wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych powiatu, kieruje z tej okazji Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

Szanowni Państwo!

Bez uroczystych apeli, akademii, oficjalnych spotkań i podziękowania w bezpośredniej formie za codzienny trud, obchodzimy tym razem  Wasze Święto.  Napisany przez życie scenariusz zdarzeń zaskoczył nas wszystkich. Jednak warunki  jakich doświadczamy, może jeszcze bardziej przypominają o bezcennej wartości nauczycielskiej misji.

W sytuacji, kiedy niepewność dyktuje kolejne plany lekcji  kształtując  podział godzin, a rozpoczynanie każdego dnia naznaczone jest podświadomym lękiem o zdrowie powierzonych Wam podopiecznych- a także własne i swoich bliskich- przyjmijcie życzenia  wytrwałości oraz wewnętrznego spokoju, niezbędnych w znoszeniu trudu pracy w cieniu pandemii.

Niezależnie od przeciwności dnia, bądźcie wierni swojej pasji oraz powołaniu, które nadają sens nauczycielskiej pracy mimo zmęczenia,  zniechęcenia czy zmagań z własnym lękiem. W takich okolicznościach, życzenie, aby na nowo odkrywać piękno swego powołania, nabiera wyjątkowego wymiaru…  

Pielęgnując nadzieję, że przejdziemy wszyscy przez tę najważniejszą lekcję 2020 roku, w dniu nauczycielskiego  święta dziękuję Wam również za stałą obecność i wsparcie, na jakie mogą liczyć z Waszej strony uczniowie i rodzice.  Niech te kameralne obchody Dnia Edukacji Narodowej będą dla Was okazją do wewnętrznej radości, a Wasza misja poddana próbie ugruntuje na nowo poczucie sensu i satysfakcji z codziennej  pracy.