Opady śniegu i porywisty wiatr pogorszyły od rana warunki jazdy- nie tylko po drogach lokalnych, gminnych i powiatowych, ale także miejscami na głównych trasach regionu. Ekipy Zarządu Dróg Powiatowych od wczesnych godzin rannych podejmują działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznych warunków jazdy w obrębie utrzymywanej przez ZDP sieci dróg w powiecie stargardzkim.

Specjalistyczny sprzęt wyjechał na drogi powiatowej we wtorek od godziny piątej rano. Pługopiaskarki oraz solarki odśnieżały drogi z Chociwla do Ińska i Dobrzan, z Linówka do Ińska, a także na odcinku Chociwel- Kania, Dobrzany- Wapnica, Dobrzany- Trąbki oraz Wiechowo- Suchań i Marianowo- Barzkowice- Brudzewice- do skrzyżowania z krajową „10”. Po zapewnieniu standardów zimowego utrzymania poszczególnych kategorii tras, dyżurni pracownicy ZDP dokonali objazdu całej ich sieci..

Zależnie od sytuacji wydawane będą dyspozycje w sprawie kierowania sprzętu do odśnieżania na wybrane trasy. Zimowa aura wymaga jednak zachowania ostrożności od samych kierowców, którzy zwłaszcza na lokalnych odcinkach powinni w najbliższym czasie zachować szczególną ostrożność, dostosowując tryb jazdy do panujących warunków.

Na zdjęciu: widok zaśnieżonej drogi z perspektywy kierowcy.