To już czwarty nowy radiowóz, oficjalnie przekazany Komendzie Powiatowej Policji. Jego koszt wyceniono na 102 tys. zł., dotarł zaś w ramach zakupów dokonanych przez Komendę Główną Policji.   W pełni oznakowany pojazd swoją służbę rozpocznie w Wydziale Ruchu Drogowego

Oznakowany radiowóz KIA CEED combi z benzynowym silnikiem o pojemności  1,4 i mocy 140 KM okaże się skutecznym orężem w dyscyplinowaniu kierowców na głównych i lokalnych drogach powiatu. wyposażony jest w systemy bezpieczeństwa, kamerę cofania, a także automatyczną skrzynię biegów.

W styczniu 2021 stargardzcy policjanci otrzymali już 3 nowe radiowozy, także wyposażone                          w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Ich zakup był możliwy dzięki połączonemu dofinansowaniu z budżetu Policji w ramach programu modernizacji służb mundurowych oraz  dotacji przekazanych przez Gminę – Miasto Stargard w systemie 50/50. Łączny koszt zakupu pojazdów to ponad 406.000 złotych.

Z nowego sprzętu oraz możliwości dalszego rozwoju, będą mogły korzystać równie nowe kadry Komendy Powiatowej Policji. W ubiegłym roku do służby przyjęto ogółem 46 osób. Funkcjonariusze przypominają, że rekrutacja trwa nadal- szczegóły zainteresowani naborem znajdą na stronie: stargard.policja.gov.pl lub pod nr. tel.: 91 78 29 613.

Można więc przyjąć, że przed adeptami pracy w Policji otwierają się  nowe  wyzwania i możliwości jakie stwarza nowy profesjonalny sprzęt, a także  perspektywa zawodowego rozwoju.

 

Na zdjęciach: Nowy, 140- konny nabytek Policji w Stargardzie.