Nowy punkt szczepień powszechnych przeciw COVID- 19, utworzony staraniem władz powiatu i miasta  w budynku Stargardzkiego Centrum Kultury, otrzymał pozytywną ocenę szczecińskiego Oddziału NFZ. Oznacza to, że jest przygotowany na przyjęcie mieszkańców. Kadrę medyczną do obsługi punktu zapewnia szpital w Stargardzie.

Utworzenie punktu szczepień w budynku SCK, to odpowiedź samorządów Miasta Stargard i Powiatu Stargardzkiego na rządowy program przyspieszenia procesu szczepień, który zakłada włączenie na większa skalę samorządów do współpracy w tym zakresie.

Dla sprawnego przeprowadzenia zabiegu ważne jest odpowiednie przygotowanie, które zaoszczędzi czas i usprawni przebieg szczepienia. Zainteresowani będą mieć zatem  podane niżej możliwości:

  •  dzwoniąc na  infolinię- 989;

  •  poprzez e- rejestrację na stronie  www. pacjent. gov.pl ;

  • wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” pod nr.: 664 908 556, 880 333 333;

Już teraz podkreślamy, aby przed przyjściem do punktu szczepień wypełnić i wydrukować kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID- 19. Druk kwestionariusza można pobrać ze strony:

http://www.gov.pl/szczepimysie

Będą także udostępnione w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miejskim i Ratuszu, oraz na stronach internetowych urzędów. Prosimy mieszkańców o ich wypełnienie i wydrukowanie przed wizytą, by uniknąć tłoku, zamieszania i niepotrzebnych kolejek w punkcie szczepień.

Pozytywna weryfikacja przeprowadzona przez NFZ umożliwia rozpoczęci działalności punktu szczepień, jednak o terminie jego otwarcia poinformujemy mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem.  Przychodzenie do SCK w poszukiwaniu informacji na własną rękę nie jest zatem konieczne. Z chwilą otrzymania dostaw szczepionek, punkt będzie gotowy do przyjęcia pierwszych mieszkańców.

Po otwarciu punktu dostępne będą również nr. tel.:  667 627 600 lub 667 627 598  (od poniedziałku do piątku w godz. 9- 15). Umożliwią one rejestrację chętnych, jednak do 90 proc. rejestracji odbywa się za pośrednictwem podanych wyżej, ogólnopolskich kanałów komunikacji.

Widok ogólny recepcji punktu szczepień w SCK- gotowego do otwarcia.