Policjanci, strażacy oraz mieszkańcy miasta i gmin powiatu oddawali krew dla  26- letniego Sławomira Pogorzelskiego, strażaka z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie, który zachorował  na białaczkę w ostrej postaci. Organizując majową akcję, stargardzcy policjanci  odpowiedzieli na apel strażaków i rodziny, którzy zabiegają o pomoc  Choremu, wykorzystując  wszelkie możliwości.

Specjalny ambulans przyjmował wszystkich  pod Komendą Powiatową Policji przy ul. Warszawskiej. Akcję zorganizowano 9 maja. Na apel pomocy Sławkowi odpowiedziały 54 osoby. Po przeprowadzonych badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 51 osób. Przez kilka godzin zebrano łącznie ponad 53 litry krwi. Była również możliwość wpisania się na listę dawców szpiku Fundacji DKMS.

Zarówno koledzy Sławka, jak i organizujący akcję policjanci przypominają, że to jeszcze nie koniec starań. Nadal potrzebna jest krew i szpik do przeszczepu dla 26- letniego Strażaka. Sławek do tej pory z poświęceniem i zaangażowaniem ratował życie i zdrowie innych- teraz sam potrzebuje pomocy.  Można więc dalej oddawać krew na jego rzecz. Ci, którzy się zdecydują, powinni podczas wizyty w punkcie poboru krwi szczegółowo wskazać  Sławomira Pogorzelskiego. We wskazaniu ważna jest nazwa szpitala: SPSK nr 1 PUM im. prof. Tadeusza Sokołowskiego. 71- 252 Szczecin, ul. Unii Lubelskiej 1. Więcej szczegółów na temat akcji, zainteresowani znajdą na stronie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Apel o wsparcie Strażaka ze Stargardu zamieściła również na swojej stronie Komenda Główna Straży Pożarnej.

Zachęcamy gorąco do oddawania krwi. Jest to możliwe także przy okazji zaplanowanych już przyjazdów ambulansu, który stanowi jednocześnie   mobilny punkt poboru krwi. Autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkuje przy Pl. Wolności w Stargardzie w piątek, 18. maja w godzinach 8.30- 12.00 oraz w poniedziałek 21. maja- w  tych samych godzinach. Ci, którzy nie zdążą, mogą oddać krew w następnym tygodniu- także przy Pl. Wolności ( poniedziałek  i piątek, 21 i 28 maja od 8.30 do 12.00)

Rodzina, bliscy oraz przyjaciele Sławka liczą na pomoc i wsparcie w tej największej dla niego życiowej akcji…