Przed nami druga już edycja Art Festiwalu- przedsięwzięcia, które sprawi, że Stargard stanie się sceną i przestrzenią dla różnorodnych projektów artystycznych. Ulice, skwery i dzielnice miasta zaczną żyć zupełnie innym rytmem, w takt zespołów, grup teatralnych oraz happeningów i wystaw, ulokowanych bezpośrednio w miejskiej przestrzeni. Taka jest bowiem idea Art Festiwalu, zainicjowanego przez Bernadettę Wdzięczną- artystę plastyka i jednocześnie pomysłodawczynię projektu.
W tym roku wydarzenia Art. Festiwalu zbiegają się z sobotnią Nocą Muzeów. Będzie więc jeszcze bardziej barwnie, intensywnie i klimatycznie.

W sobotnią Noc Muzeów, 19 maja warto zajrzeć na stargardzki Rynek Starego Miasta, gdzie Muzeum Archeologiczno Historyczne zaprasza do obejrzenia niecodziennej ekspozycji, reklamowanej jako „prawdziwie czysta, higieniczna i pachnąca”. W ramach wystawy, dla nocnych marków udostępnione  będą  apteczne naczynia i wszelkie zakamarki. Przy okazji poznają historię wodolecznictwa i rozwoju szeroko pojętych usług, związanych z czystością i higieną.
Z kolei Zespół Szkół nr 2 zaprasza do siebie, oferując wyjątkowe chwile w murach szkoły na osiedlu Zachód. Ci, którzy zajrzą tu w sobotnią noc 19 maja, mogą liczyć od 19 do 23 na szereg atrakcji pod hasłem: „Ekonomik Nocą”. W programie znajdą się m.in. : potańcówka oraz gry i zabawy dla małych i dużych. Można powspominać również „czasy słusznie minione”, podziwiając wystawę w bunkrach. Na chętnych czekać też będą przysmaki „z epoki”- rzecz jasna wystane w kolejce. Spragnieni dalszych wrażeń obejrzą ekspozycję „PRL w filmie i kabarecie”.
Organizatorzy sobotnich  imprez w Ekonomiku zachęcają, by po pełnej emocji wizycie w stargardzkiej Kolegiacie, przekroczyć też próg szkoły w samym centrum osiedla Zachód.  Czeka ich tutaj zawrotna  podróż do lat 70. i 80. XX w.,  z ich atmosferą i klimatem „powszechnie występujących niedoborów”. Szczególnie dla młodszych pokoleń, nocna wizyta w Ekonomiku może obfitować w niezapomniane wrażenia.