Druga już edycja Art. Festiwalu zgromadzi w najbliższy weekend zespoły teatralne, muzyczne oraz twórców ze Stargardu i różnych stron kraju.  Przestrzeń ulic, dzielnic a także skwerów i parków, będzie miejscem różnorodnych wydarzeń artystycznych. W sumie należy oczekiwać blisko 81 wydarzeń, które rozgrywać się będą przez sobotę i niedzielę, 19 i 20 maja w wybranych miejscach Stargardu. Założenie twórców i pomysłodawców Art. Festiwalu pozostaje niezmienne: Miasto ma przekształcić się  w jedną scenę, której nie ogranicza forma, pomysłowość oraz inwencja twórców. Rzadko zdarza się, by grupy i zespoły artystów- plastyków lub muzyków wychodziły do mieszkańców, obecne bezpośrednio w ich codzienności. A tego będzie można doświadczyć w najbliższy weekend na ulicach Stargardu.

 

Spośród bogactwa projektów, instalacji, występów czy imprez w ramach Art. Festiwalu, warto zaplanować sobie także wizytę na parterze budynku Starostwa Powiatowego, gdzie swoje prace prezentuje Adam Siekierzyński- grafik komputerowy z zamiłowania.  Parter budynku Starostwa przy ul. Skarbowej 1 będzie otwarty w najbliższą sobotę 19 maja, w godzinach od 10 do 16. W tym czasie udostępnione zostaną widzom jego grafiki. Wystawie w Starostwie Adam Siekierzyński nadał intrygujący tytuł: „Tam i z powrotem”. Artysta dyskretnie sugeruje, że warto wybrać się wspólnie z nim w świat rozszerzonej rzeczywistości, złożonej z zupełnie innych wymiarów, wygenerowanych przez system- jednak zgodnie z intuicją twórcy. To przestrzeń utkana z innych barw, kolorów i kształtów. Widzowie mają jednak gwarancję bezpiecznego powrotu do swojego świata- zgodnie z sugestią, zawartą w tytule wystawy.
W trakcie sobotniej prezentacji prac Adama Siekierzyńskiego będzie również możliwe spotkanie z samym twórcą, który chętnie odpowie na pytania odnośnie inspiracji, jakimi kierował się, tworząc swoje grafiki. Godzinne spotkanie zaplanowano ok. 13.30.  na parterze Starostwa.
Adam Siekierzyński uzyskał wykształcenie mało kojarzące się z dziełami, jakie prezentuje. Jest bowiem absolwentem poznańskiej Akademii Rolniczej. Na co dzień pełni też funkcję kierownika Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie, Oddział w Stargardzie.
„Po godzinach” pasjonuje się  muzyką elektroniczną, malarstwem i grafiką. Swoje pasje połączył, odkrywając nieograniczone możliwości grafiki komputerowej.    
 Uczestniczył też aktywnie w pierwszej edycji stargardzkiego Art Festiwalu. Zapraszamy zatem na spotkanie z artystą w sobotę, 19 kwietnia w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa.