Przedświąteczna gorączka przybiera na sile, nadmiar ofert i reklam przyprawia o zawrót głowy, całe zaś zamieszanie sprawia, że zaczynami mieć coraz większe problemy z wyborem właściwego drobiazgu. Rośnie też zagrożenie nietrafionych prezentów, które mogą trafić pod choinkę, psując świąteczny nastrój. Aby temu zapobiec, warto wybrać się w czwartek, szóstego grudnia do gościnnych pomieszczeń Zespołu Szkół Nr 1 w Parku 3 Maja.  W ten wyjątkowy dzień, który kojarzy się z pierwszą porcją prezentów pod poduszką, ZS 1 zaprasza na bożonarodzeniowy kiermasz, zorganizowany staraniem Powiatu Stargardzkiego. Stoiska z całym bogactwem świątecznych wspaniałości czekają na zainteresowanych od  godz. 8.30 do 13.00.

Tym razem kiermasz przedświąteczny przenosi się z korytarza na parterze Starostwa do pomieszczeń Zespołu Szkół nr 1. Zdecydowały o tym względy techniczne- przede wszystkim wzrastająca liczba wystawców,  z trudem mieszczących się na parterze budynku przy Skarbowej. W trosce więc o godną i odpowiednią ekspozycję wszystkich dzieł, które nabyć można po okazyjnej cenie, tegoroczny kiermasz zorganizowano w nieco większych pomieszczeniach „Parku”. Warto zatem odwiedzić Zespół Szkół Nr 1, by zdążyć jeszcze z uzupełnieniem magazynu prezentów Mikołaja.

Będzie w czym wybierać spośród ozdób, stroików, bombek małych i dużych, drobiazgów dla rodziny i przyjaciół. Jedno je łączy- zostały wykonane przez naszych rękodzielników, tworzących dzieła jedyne w swoim rodzaju. Niemal wszystkie  potrafią mocno  wyróżnić się na tle świątecznych gadżetów,  oferowanych w sklepach i supermarketach. Będziemy więc mogli przy okazji podziwiać kunszt i zmysł artystyczny twórców działających samodzielnie, lub zrzeszonych w organizacjach i stowarzyszeniach działających w powiecie stargardzkim.

Przed nami więc klimatyczny niezwykle kiermasz w ZS 1. W imieniu Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej, zapraszamy do „Parku” razem z Mikołajem, w przedświąteczny czwartek 6 grudnia. Jest gwarancja, że zaopatrzymy się w mniejszy lub większy „drobiazg” cieszący oczy i serce- bez zbytnio nadszarpniętego portfela. To równie istotne w czasie zakupowej gorączki, poprzedzającej wspólne świętowanie przy wigilijnym stole.