Liczne grono  Mikołajów i Śnieżynek uświetniło tegoroczną edycję świątecznego kiermaszu, zorganizowanego staraniem Powiatu Stargardzkiego, pod patronatem Starosty Iwony Wiśniewskiej. Tym razem wystawcy mieli okazję zaprezentować swoje drobiazgi nadające się idealnie na stół wigilijny, w gościnnych pomieszczeniach Zespołu Szkół Nr 1. Ci, którzy skorzystali z zaproszenia mogli zaopatrzyć się w stroiki oraz prezenty jedyne w swoim rodzaju, bo powstałe dzięki pasjonatom i twórcom rękodzieła z miejscowości powiatu stargardzkiego.

W auli Zespołu Szkół Nr 1 swoje dzieła prezentowało czternastu wystawców- stowarzyszeń, organizacji pozarządowych oraz twórców, którzy indywidualnie zajmują się rękodziełem. Idealne na świąteczny stół stroiki oraz inne drobiazgi  oferowali m.in. twórcy zrzeszeni w Polskim Związku Emerytów i Rencistów. Nie zabrakło również bogatej oferty, przygotowanej przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzwonowie. Odwiedzający mogli też zainspirować się motywami świątecznych kompozycji- do bezpośredniego użycia przy wystroju domu lub mieszkania. Wyroby rękodzieła oferowano po dość atrakcyjnych cenach, toteż zainteresowanie całym asortymentem było znaczne

Wnętrze auli Zespołu Szkół Nr 1 wypełniły więc bogato zdobione choinki, bombki różnej wielkości, kształtu i koloru oraz stroiki, gotowe bezpośrednio do ustawienia na świątecznym stole. Zachwyt budziły również smukłe, przyciągające wzrok figury aniołów, które z pewnością rozjaśnią atmosferę nocy wigilijnej. Nie mogło zabraknąć też choinek z masy plastycznej, bałwanków oraz różnego rodzaju schowków na świąteczne drobiazgi.

O zainteresowaniu świątecznym kiermaszem w ZS 1 świadczyły wypchane torby wynoszone przez odwiedzających. Wszyscy, którzy zajrzeli tylko na chwilę do auli w „Parku” przyznawali, że trudno było im się powstrzymać przed sięganiem po kolejne drobiazgi- ku nieskrywanej uciesze właścicieli poszczególnych stoisk.

Kiermasz zorganizowano w ten wyjątkowy dzień szóstego grudnia, wyznaczający oficjalnie czas oczekiwania, pełen barw, zapachów i radości, jakiej można doświadczyć podczas Świąt Bożego Narodzenia . W ów klimat wprowadzą teraz  jeszcze bardziej drobiazgi, naszych twórców rękodzieła, zdobiące wnętrza wielu naszych mieszkań.