Stargardzcy policjanci korzystają z okazji, gdy w szkołach odczuwalny jest coraz bardziej klimat wakacji. To dobry czas, by przypomnieć o podstawowych regułach zachowania bezpieczeństwa w sezonie letnim. Stąd szereg wizyt w towarzystwie komisarza Inka- zatrudnionego całkiem niedawno w Komendzie Powiatowej. Obecność i wsparcie ze strony  komisarza okazują się przydatne, biorąc pod uwagę łatwość z jaką nawiązuje kontakt ze słuchaczami, przy okazji wizyt w wybranych szkołach.

Komisarz Inek przypomniał więc uczniom klas 0- 3 Szkoły Podstawowej Nr 11, o zasadach bezpieczeństwa na  drodze i w jej pobliżu. Poruszano kwestie prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych i przestrzegania reguł, kiedy obowiązuje sygnalizacja świetlna. Rozmawiano też, jak się zachować w sytuacji, gdy na przejściu dla pieszych panuje ograniczona widoczność. Było również miejsce na przypomnienie o tym, jak bezpiecznie i z pełną kulturą korzystać z autobusów komunikacji miejskiej. Uczniowie klas 0- 3 ze stargardzkiej „Jedenastki” mieli przypomnieć też rodzicom, że odpowiednio dopasowany fotelik dziecięcy i zapięte pasy, to podstawowe warunki bezpiecznej i udanej wakacyjnej podróży- bez dodatkowych kosztów.

W trwającym jeszcze roku szkolnym, funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie wygłosili też szereg prelekcji w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum Integracyjnym. Z uczniami rozmawiano przede wszystkim o odpowiedzialności karnej nieletnich, a także zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież w internecie. Agresja, przemoc i różnorodne odmiany ataku przenoszą się bowiem do Sieci, która  uzależnia- młodych i starszych. Mówił o tym młodszy aspirant Łukasz Więckowski, dzielnicowy osiedla Zachód.

Dopełnieniem spotkań poświęconych bezpieczeństwu przed sezonem, był pokaz tresury psów policyjnych. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 mieli okazję podziwiać w akcji- z zachowaniem bezpiecznego dystansu- Kilera i Ergo. Widzowie przekonali się na miejscu, że czworonożni podopieczni policjantów Komendy Powiatowej są  skuteczni w działaniu i perfekcyjnie ułożeni.

Stróże prawa postarali się zatem, by przed wyjazdem na wakacje najmłodsi lub nieco starsi zapamiętali kilka użytecznych rad, przydatnych szczególnie na drodze. Przy okazji może wpadnie co nieco do niejednej, rozpalonej  dorosłej głowy…