Obrazy pełne barwy słońca i koloru, wyjątkowe światło- nie do podrobienia w innych zakątkach- to wszystko, co zawarte w pejzażach czołowych francuskich impresjonistów zafascynowało Hannę Michalską- Żurych, artystkę malarkę- zamieszkałą na co dzień w Zieleniewie. Jej autorskie dzieła można podziwiać w Stargardzkim Centrum Kultury.

Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego maluje od 2007 r. Aktywnie uczestniczy też w warsztatach malarskich, organizowanych przez Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej- SAIE. Maluje z zamiłowaniem pejzaże, architekturę, martwe natury i kwiaty. W swojej twórczości sięga po różnorodne techniki: olej, akryl akwarela czy pastele, bądź stosuje techniki mieszane- zależnie od intensywności twórczego natchnienia.


Jej obrazy pełne są ciepła, światła i radości życia. Mają też w sobie bardzo osobiste spojrzenie twórcy na świat i jego barwy. Można je podziwiać utrwalone na płótnie, zatrzymując się nad fenomenem  piękna zawartym w prostocie. Właśnie ten klimat malowany barwą i subtelnym odcieniem kolorów, obecny jest w dziełach Hanny Michalskiej- Żurych.
 Dla autorki prac , które zaprezentowała w Galerii SCK, codzienność stanowi źródło nowych inspiracji. Widać to wyraźnie w jej obrazach, pełnych kolorów świata. Dzięki temu chociaż przez chwilę możemy przenieść się do słonecznej Prowansji, zwalniając tempo życia. Barwa nasycona światłem, dzięki Hannie Michalskiej- Żurych przenosi nas wprost na urokliwe ścieżki gajów oliwnych, czy pełne niepowtarzalnej atmosfery uliczki prowansalskich miasteczek.
Paul Cẻzanne, Van Gogh, Paul Gaugin i August Renoir- Wielcy Impresjoniści stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla naszej malarki.  Stąd tak wiele słońca i światła możemy podziwiać w jej obrazach. Zapraszamy do Galerii 108 SCK- także w imieniu Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej, której bliskie są prowansalskie klimaty Impresjonistów.