Lisowo w gminie Chociwel uczciło na swój sposób jubileusz 100- lecia Niepodległości, w kameralnej i niemal piknikowej formie. Mieszkańcy uczestniczyli w Majowym Spotkaniu z Piosenką Patriotyczną. Była okazja do wzajemnej integracji oraz wsłuchania się w rytmy i brzmienia, w wykonaniu stargardzkiego zespołu KaWuŚ Project. We wspólnym spotkaniu uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Chociwel, Stanisławem Szymczakiem.

 

Podczas  majowej imprezy Sołtys Lisowa, Edyta Wachowicz uhonorowała swych zasłużonych poprzedników: Antoniego Kulawiaka i Marię Kucharską. List gratulacyjne za twórczy wkład w rozwój społeczności Lisowa otrzymał również Stanisław Perczak- artysta, rzeźbiarz i wieloletni nauczyciel. Podziękowano także p. Stanisławie Makowskiej za aktywną obecność w życiu parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.
Lisowo stało się znane w regionie także dzięki Państwu Eugeniuszowi i Teresie Macherowskim, prowadzącym własną piekarnię, której sztandarowy wyrób- Chleb Wojenny-został umieszczony na liście certyfikowanych produktów regionalnych Pomorza Zachodniego. Przypomniała o tym  Sołtys Lisowa w trakcie majowego spotkania. Była też okazja do podziękowań p. Annie Kietrys, która z pasją i zamiłowaniem szyje stroje ludowe i regionalne, wykorzystywane przez lokalne zespoły. Odpowiada również za odświętny wystrój Lisowa, podczas imprez i okazjonalnych świąt w miejscowości.
Szczególnym punktem programu Majowego Spotkania z Piosenką Patriotyczną, okazało się  oficjalne otwarcie wystawy dawnych fotografii, dokonane przez Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską. To finał akcji zainicjowanej wśród mieszkańców przez Sołtys Lisowa. Mieszkańcy mogli przekazywać stare fotografie, odnalezione w szufladach, albumach i schowkach. Akcja trwała od lutego. Jej owocem jest uwiecznione na starej kliszy życie Lisowa: organizowane dawniej imprezy, wydarzenia istotne dla miejscowości oraz jej codzienność. Fotografie pełne klimatu i uroku potrafią przykuć uwagę, zarówno długoletnich jak i nowo przybyłych mieszkańców, którzy mogą odkryć swą miejscowość na nowo.
Wydarzeniem Majowego Spotkania z Piosenką Patriotyczną okazał się występ grupy KaWuŚ Project. Chociaż były wcześniej obawy, czy przyjmą się brzmienia charakterystyczne dla jazzu i soul’u , grupa została bardzo ciepło przyjęta przez licznie przybyłych mieszkańców. Było nastrojowo, piknikowo i klimatycznie- przy muzyce nieco odmiennej od dyskotekowych dźwięków.
Wystawę dawnych zdjęć Lisowa można oglądać w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej.  Mimo zakończonej akcji, mieszkańcy przynoszą dalej odnalezione zbiory do Pani Sołtys. Rozdział historii Lisowa pozostaje zatem nadal otwarty.