Niezwykłego wyzwania podjął się jeden ze stargardzkich morsów z Klubu Miedwianie. Mors Mariusz- miłośnik lodowatych kąpieli oraz biegania, od 17 lutego 2018 r., każdego dnia pokonuje biegiem dystans nie mniejszy niż 10 km. To jego forma wsparcia walczących z ciężką chorobą: 8- letniej Milenki oraz 3- letniej Kornelki. Nasz biegacz zaprasza do udziału w  finale akcji pod hasłem „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”. Imprezę dla miłośników biegania i nordic walkingu zaplanowano w najbliższą sobotę, 16 lutego. Tego dnia organizatorzy zapraszają do wspólnego biegu finałowego wszystkich, którzy zechcą wesprzeć swoją aktywnością akcję na rzecz dziewczynek, dotkniętych cierpieniem. Miejscem zbiórki będzie Amfiteatr nad Miedwiem. Start do finałowego biegu nastąpi w sobotnie południe.

Organizatorzy akcji „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech” razem ze Stargardzkim Klubem Morsów Miedwianie zapraszają do udziału wszystkich, którzy na co dzień lubią biegać, a przy okazji zechcą wspomóc charytatywne przedsięwzięcie na rzecz  Milenki i Kornelki. Liczy się najdrobniejszy nawet gest dobrej woli oraz obecność. Nie będzie przy tym jakiejkolwiek rywalizacji, pomiarów czasu ani tym bardziej walki o medale.  Zawodniczki i zawodnicy wniosą natomiast opłatę startową- złotówkę za każdy pokonany kilometr. Zdecydują więc, ile kilometrów zechcą przebiec-  im więcej, tym lepiej. Wpłacone pieniądze przekazane zostaną na rehabilitację i leczenie dziewczynek.

Jest zatem okazja pobiec dla Milenki i Kornelki w najbliższą sobotę, 16 lutego. Start w samo południe na wysokości Amfiteatru w Morzyczynie. Imprezy towarzyszące, zorganizowane przez partnerów i sponsorów potrwają od 11.00 do 16. 00. Biegacze spotkają się także w niedzielę, 17 lutego w Teatrze Letnim stargardzkiego Parku Chrobrego. Pobiec razem z morsami będzie można alejkami parku, w godzinach od 12.00. do 16.00. Zbiórka przy scenie teatru.

Organizatorzy- Klub  Miedwianie, razem z Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance- zapraszają do udziału w finale akcji, którą zapoczątkował jeden z aktywnych morsów, przebiegając codziennie 10 kilometrów każdego dnia minionego roku. Jest okazja, by pokazać, jak cenny może każdy pokonany kilometr. Można też dokonać wpłaty na konto Fundacji Studenckiej „Młodzi- Młodym”: 55 1680 1017 0000 3000 1614 5263 (PLUS BANK SA), w tytule koniecznie wpisując: „Miedwianie Stargard 7902- Biegamy dla Milenki i Kornelki”. Wesprzemy w ten sposób również starania morsa Mariusza Malca, niestrudzonego w czynieniu dobra.