To już czwarta edycja imprezy, która gromadzi wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku. Bieg Wokół Jeziora ma już swoich fanów, przygotowujących się do otwarcia sezonu. Poziom endorfin, zwanych także hormonami szczęścia, można podwyższyć sobie  w sobotę, 26 maja. Start nastąpi w samo południe, przy Pałacu nad Jeziorem w Chociwlu. Od ósmej czynne będzie natomiast Biuro Zawodów.

Trasa biegu głównego została podzielona na dwa odcinki,  długości sześciu i dwunastu kilometrów. Organizatorzy zadbali więc o formę i kondycję zawodników, która czasem bywa na różnym poziomie… Dwie trasy wyznaczone wokół chociwelskiego jeziora stwarzają natomiast szansę, by dopasować odpowiedni dystans do własnych możliwości.

Na pół godziny przed startem przewidziano rozgrzewkę z Pawłem Czaplewskim, naszym lekkoatletą- średniodystansowcem, medalistą mistrzostw świata i halowym mistrzem Europy. Największe sukcesy odnosi w biegu na 800 metrów. W swojej karierze sześciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski.  Trzykrotnie zdobywał również halowe mistrzostwo . Do niego należy też  aktualny rekord Polski w biegu na 800 m.  Startując w prestiżowych zawodach Królowej Sportu, stał się szczególnie znany z efektywnego i dynamicznego finiszu, który decyduje o jego wygranych. Rozgrzewka wspólnie z mistrzem może więc wzmocnić kondycyjnie uczestników chociwelskiego biegu.

Start główny poprzedzą od godz. 10 do 11 biegi dzieci i młodzieży. Czwarta edycja imprezy organizowana jest również pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Zapraszamy zatem wszystkich aktywnych do Chociwla, w sobotnie przedpołudnie. Wysoki poziom endorfin organizatorzy biegu gwarantują w pakiecie. Można skorzystać z dobrodziejstw hormonu szczęścia, ustawiając się na linii startu.