Tegoroczni maturzyści mogli poznać ofertę szkół i uczelni wyższych, podczas kolejnej edycji Targów Edukacyjnych „Edu Day 2019”.  Zorganizowano je w Stargardzie, w gościnnych wnętrzach Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Kopernika na osiedlu Zachód. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy zdecydują w tym roku o wyborze odpowiedniej dla siebie uczelni. Z targową ofertą zapoznała się również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, odwiedzając stoiska przygotowane przez wystawców.

Targi „Edu Day” z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością wśród uczniów, nauczycieli oraz w branży związanej z działalnością edukacyjną i wydawniczą. Imprezę organizowano już siedmiokrotnie, poczynając od 2015 r. Swoją ofertę  wystawcy prezentują  łącznie w pięciu miastach Pomorza Zachodniego: Koszalinie, Stargardzie, Słupsku oraz w Szczecinku i Szczecinie.

Podczas stargardzkiej edycji targów w Zespole Szkół Nr 2, odwiedzający mogli zasięgnąć szczegółowych informacji o naborze absolwentów, prowadzonym  przez uczelnie wyższe. Był także czas i miejsce na spokojne rozważenie oferty edukacyjnej poszczególnych placówek. Pomocne w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia okazały się również spotkania i rozmowy z przedstawicielami uczelni, prezentujących swoje oferty na targach.

Kolejna edycja targowej imprezy stworzyła więc możliwość właściwego wyboru uczniom, których edukacja w szkołach ponadpodstawowych powoli dobiega końca. Oferta edukacyjna pozwoli części z nich na podjęcie dalszych decyzji, zgodnie z własnymi aspiracjami. Pomocne okazały się również porady ekspertów oraz rozmowy z doradcami zawodowymi. Z kolei obecni na targach dyrektorzy stargardzkich szkół mogli przeanalizować najnowsze trendy w edukacji, kształtowane coraz częściej przez wymagania współczesnego rynku pracy.

Własne marzenia oraz plany na przyszłość, związane z wyborem konkretnej uczelni i docelowo miejsca pracy, były więc impulsem dla wielu, by odwiedzić stargardzką edycję targów edukacyjnych.