Przed nami dwa niezwykłe dni pełne doznań i przeżyć, jakie przynieść może bliski kontakt ze sztuką, która tym razem wychodzi wprost na ulice miasta z przestrzeni sal koncertowych, pracowni malarskich, tanecznych i teatralnych. Z takim założeniem Art Festiwalu, jego inicjatorka- stargardzka malarka Bernadeta Wdzięczna- organizowała pierwszą edycję tego przedsięwzięcia. Teraz czekają nas artystyczne wydarzenia i przedsięwzięcia z udziałem blisko 89 twórców.  Całością koordynuje Stargardzkie Centrum Kultury, zachęcając do aktywnego udziału w poszczególnych przedsięwzięciach. Wybierać można spośród bogatej oferty wystaw fotograficznych i malarskich, koncertów muzycznych i warsztatów teatralnych. W programie tegorocznej edycji Art. Festiwalu „zaistnieją” też zabawki interaktywne, przygotowane w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa.

Obok bogatego programu Art Festiwalu, naszą uwagę przykuwają także imprezy towarzyszące. Atrakcyjnie zapowiada się „Budowlana Noc Muzeów” zaplanowana przez Muzeum Archeologiczno- Historyczne w sobotę od godz. 18 do północy. Młodszych i starszych skusi też Festiwal Baniek Mydlanych i wyrzutnia kolorów pod hasłem „Kolor Fest”. Obie atrakcje przy od 15.30 i 17.30 do 20.00.

Wędrując twórczymi szlakami Art Festiwalu warto zajrzeć do budynku Starostwa przy Skarbowej 1. W sobotę od 10.00 do 15.00. czekają tu  na wszystkich  „Czasoumilacze- zabawki kreatywne w przestrzeni publicznej”. Projekt przygotowany przez Pracownię EKOLIBER Grzegorza Gila, zachęca do interaktywnych gier i zabaw z wykorzystaniem prezentowanych obiektów. Parter Starostwa podzielono  na trzy strefy: Instrumentarium- czyli dźwiękowy plac zabaw z wykorzystaniem wykonanych we własnym zakresie instrumentów muzycznych. Dalej w strefie Edukarium zwiedzający mogą wziąć udział w nauce na wesoło. Trzecią strefę przeznaczono dla gier manualnych i zręcznościowych, które na co dzień stanowią element ekspozycji.

Zachęcamy więc do sobotnich odwiedzin strefy gier i zabaw, w publicznej przestrzeni Starostwa. Wychodzą z budynku przy Skarbowej, można kierować się w stronę Bramy Pyrzyckiej, gdzie  uczestnicy Art Festiwalu będą mogli odetchnąć w Kawiarence Artystycznej. Oprócz szczegółowej mapy wydarzeń, orientację w przestrzeni artystycznej miasta ułatwią banery i flagi. Aby nie pogubić się w obfitości przygotowanej oferty, warto zasięgnąć też informacji w specjalnych punktach, które przez cały weekend pozostaną otwarte przy budynku Stargardzkiego Centrum Kultury i w Teatrze Letnim Parku Chrobrego.

Link ze szczegółowym progamem Art Festiwalu znajdziemy tutaj:

http://sck.stargard.pl/artfestiwal#gth