Uroczyste zawieszenie symbolicznej wiechy zwieńczyło pierwszy etap budowy Centrum Dystrybucyjnego sieci Lidl- Polska, zlokalizowanego w Stargardzie- Kluczewie. Koncern wybrał teren Stargardzkiego Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, uznając go za najlepsze miejsce dla obiektu tego typu. Będzie to 11 Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl. Jak podkreślali przedstawiciele koncernu podczas uroczystości, w Stargardzie wznoszony jest jeden z najnowocześniejszych  obiektów logistyczno- magazynowych, zarówno w kraju, jak i  na europejską skalę.

W uroczystościach na placu budowy nowego Centrum Lidl Polska uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Prezydent Stargardu Rafał Zając i Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Przybyli także przedstawiciele wykonawcy obiektu- warszawskiej firmy ERBUD i podwykonawców. Na widowni, już pod dachem nowego Centrum Dystrybucyjnego, zasiedli również samorządowcy z gmin powiatu oraz  kontrahenci i dostawcy, współpracujący na co dzień z koncernem.

Zaproszonych gości powitał Andrzej Porębski, Członek Zarządu Lidl Polska, przypominając, że najnowsze Centrum Dystrybucyjne powstaje w szybkim tempie przy ul. Metalowej w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Ma zaopatrywać blisko 100 sklepów sieci na Pomorzu Zachodnim, oraz w północnej części województwa lubuskiego. Zapowiedział również rozpoczęcie pierwszych dostaw  produktów z nowego Centrum, na przełomie 2019 i 2020 r.

Prezydent Stargardu Rafał Zając, ciesząc się z lokalizacji obiektu sieci Lidl Polska podkreślał, że o wyborze Stargardu przez inwestora zdecydowało wsparcie koncernu na każdym etapie oraz dobre otoczenie biznesowe, zapewnione przez miasto. Kluczowa okazała się również infrastruktura i dobre skomunikowanie obszaru Parku Przemysłowego.

Na częściowo dwukondygnacyjny budynek magazynu składa się parter o powierzchni 44 tys. mkw. Do dyspozycji będzie również 14 tys. mkw. na piętrze.  W nowym Centrum Dystrybucyjnym, wyposażonym w systemy i technologie sprzyjające ochronie środowiska, docelowo pracę znajdzie ok. 200 osób. Wartość kontraktu budowlanego realizowanego przez ERBUD dla sieci Lidl oszacowano na ponad 195 mln zł.