Dobiegający końca rok szkolny uroczyście pożegnają dziś uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych, liceów i zespołów szkół. To był trudny rok, biorąc pod uwagę choćby protest nauczycieli oraz przebiegające w atmosferze strajku egzaminy ósmoklasistów i uczniów ostatnich klas gimnazjów, które w tym roku również przechodzą do historii. Zakończenie roku nie oznacza jednocześnie wakacji dla dyrektorów liceów i zespołów szkół. Kumulacja dwóch roczników w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych, oznacza konieczność uzupełnienie kadry nauczycielskiej w placówkach pozostających pod bezpośrednim nadzorem Powiatu Stargardzkiego.

Swój rok nauki kończy dziś 2750 uczniów liceów, techników i zespołów szkół w powiecie stargardzkim oraz 139 podopiecznych Szkoły Podstawowej Specjalnej. Placówka przy ul. Wita Stwosza będzie miejscem uroczystego zakończenia roku z udziałem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

We wszystkich sześciu szkołach ponadpodstawowych pożegnaliśmy wcześniej 636 maturzystów.

W dobiegającym końca roku szkolnym, w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Stargardzki pracowało 378 nauczycieli, zatrudnionych na pełnym etacie oraz 55 pedagogów w niepełnym wymiarze godzin. To również uroczystość dla blisko 45 pracowników administracji oraz 96 osób, zatrudnionych do obsługi placówek szkolnictwa ponadpodstawowego.

Natomiast niemal przez całe wakacje aż do pierwszego dzwonka inaugurującego nowy rok szkolny, trwać będzie nabór kadry pedagogicznej, w związku z koniecznością zapewnienia nauki podwójnym rocznikom klas pierwszych w liceach i zespołach szkół. Dyrektorzy placówek zapewniają jednak, że pod tym względem są gotowi organizacyjnie do przyjęcia uczniów w nowo utworzonych oddziałach klas pierwszych.

Pomijając kwestie organizacyjne i kadrowe, dla wszystkich wybierających się po świadectwa najmilszym przeżyciem będzie dziś ostatni dzwonek, kończący wielomiesięczny trud nauki oraz perspektywa oddechu od codziennych trosk i szkolnych problemów.