Pierwszy dzień lata rozpoczynamy dynamicznie i w rockowych rytmach. A wszystko za sprawą rozpoczynającej się kolejnej części święta miasta. Tegoroczne „Dni Stargardu” wypełni bogaty program koncertów, spacerów historycznych i podróży stargardzkimi ulicami z prezydentem Stargardu na pokładzie piętrowego autobusu.

 

Skoro zaś o autobusach mowa, MPK Stargard zachęca, by na czas wspólnego świętowania w sobotę i niedzielę pozostawić auta na parkingach i w garażach. Przejazd autobusami komunikacji miejskiej w pierwszej strefie „A” będzie bowiem bezpłatny. Warto skorzystać, uczestnicząc w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów- na czele ze Stargardzkim Centrum Kultury.

A te rozpoczynają się już w piątkowy wieczór. Na scenie amfiteatry w ramach koncertu pod hasłem: „DICE NA LUZ” wystąpią zespoły Dice i Vintage Love. Wieczór upłynie więc pod znakiem ostrego, rockowego uderzenia. Gwiazdą pierwszego, muzycznego dnia będzie natomiast Piotr Cugowski, który wystąpi w amfiteatrze o godz. 21.00.

Stargardzki amfiteatr będzie natomiast w sobotę, 22 czerwca miejscem finałowego koncertu VI Przeglądu Młodych Muzyków. Gwiazdą wieczoru okaże się Kasia Kowalska, której występ w sobotni wieczór zaplanowano na godz. 21.30.

Plenerowe koncerty w niedzielę, 23 czerwca przeniosą się do Parku Chrobrego. Teatr Letni wypełnią klimaty przebojów lat 80. Zapraszamy w imieniu SCK już teraz w niedzielę do Parku Chrobrego na godz. 19.30.

Miasto razem z PTTK zaprosi również w niedzielę do przejażdżki londyńskim autobusem. Stylowy piętrus odjedzie z peronu pierwszego Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego od 10 do 12, i od 14.30 do 16.30 co pół godziny. Na pokładzie Prezydent Stargardu pełnić będzie tym razem rolę przewodnika po atrakcjach miasta.

W sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca dostępne są również bogate zbiory Muzeum Archeologiczno Historycznego. Zachęcamy do wizyty w muzeum i Bastei. Wejście tylko za złotówkę.

Wędrówki oraz przejażdżki po mieście, koncerty oraz gry miejskie, a także odkrywanie tajemnic Stargardu- to wszystko w pierwszy weekend lata w ramach święta miasta. Bogaty program imprez i wydarzeń stanowi zachętę, by bawić się wspólnie, ciesząc atmosferą lata.