Rozległy park przy stargardzkim Domu Kultury Kolejarza  był miejscem organizowanego po raz pierwszy Festynu Senioralnego Działkowca. Pomysłodawcami wspólnego spotkania okazali się działacze Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie. Propozycję udziału w plenerowej zabawie przyjęli z równym entuzjazmem działkowcy, uznając festyn za doskonałą okazję uatrakcyjnienia trwających już od kilka dni obchodów święta działkowca. Właściciele ogrodów zadbali o bogatą ekspozycję plonów z własnych działek, nie zabrakło również stoisk z rękodziełem. Uczestników pierwszej edycji senioralnego festynu odwiedziła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu. Zaproszenie seniorów i działkowców przyjęli także Przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Rygiel z Wiceprzewodniczącą Rady, Anną Gołofit.

Stoiska ustawione w parku wokół Domu Kultury Kolejarza przykuwały wzrok odwiedzających bogactwem asortymentu kwiatów, owoców i warzyw. W trakcie festynu działkowcy  promowali także ofertę jedenastu działających w mieście rodzinnych ogrodów. Program festynu obfitował też w wiele atrakcji- nie tylko dla seniorów , ale też młodszych pokoleń, bawiących się w towarzystwie rodziców i dziadków.

O klimat festynu zadbali także wykonawcy Kapeli Ludowej „Retro” z Marianowa. Ciepło przyjęto również występ zespołów Jutrzenka i Płomienne Serca. Staraniem organizatorów na plenerowej scenie przy Domu Kultury Kolejarza, swoim aktorskim kunsztem mogli pochwalić się artyści teatralni Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Szkoły Podstawowej Specjalnej. Nie zapomniano także o tekstach literackich deklamowanych w parkowym otoczeniu. W arkana literatury wprowadzali uczestników festynu artyście z grupy RYM(o)KLECI, działającej w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Muzyczno- literackim doznaniom towarzyszyły również inne wrażenia. Organizatorzy zaprosili bowiem  motocyklistów, którzy zaparkowali swoje wspaniałe maszyny przy festynowych stoiskach. Była zatem możliwość spotkań i rozmów z ich właścicielami, którzy chętnie prezentowali zebranym legendarne pojazdy.

Nie zabrakło także niebanalnych konkurencji, gwarantujących doskonałą zabawę wszystkim uczestnikom. Obok przeciągania liny, w pamięci pozostanie rywalizacja w sprawnym rzucie beretem czy też obieraniu jabłek na czas. Pewne trudności sprawiała natomiast konkurencja w błyskawicznej konsumpcji pączków, wymagająca kondycyjnego przygotowania od zawodników…

W trakcie plenerowej imprezy, Pucharem Prezydenta Stargardu uhonorowano przedstawicieli  Ogrodu  im. 4 Marca. Nagrodzono ich także za najlepsze stoisko. Natomiast Stanisław Grudziński, Prezes Rodzinnego Ogrodu im. 4 Marca otrzymał nagrodę za wyjątkową aktywność  przy organizacji I festynu, który już na stałe wpisze się do kalendarza u progu jesieni.