Pasjonaci  gier karcianych rywalizowali ze sobą w gościnnej sali Domu Kultury Kolejarza, uczestnicząc w XI Turnieju Brydża Sportowego, zorganizowanym dla słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. W zmaganiach przy zielonym stoliku uczestniczyły drużyny ze Stargardu, Szczecina, Polic a także Myśliborza i Pyrzyc. Organizatorzy turnieju przygotowali bogaty zestaw nagród dla zawodników. Gra toczyła się jednak przede wszystkim  o puchary Prezydenta  Stargardu i Starosty Stargardzkiego. Zmagania brydżystów, obok Prezydenta Stargardu Rafała Zająca, obserwowała Wicestarosta Stargardzki Joanna Tomczak.

Miłośnicy brydża miejsce przy zielonym stoliku zajmują nie tylko przy okazji turniejów. Podkreślają, że brydż łączy w sobie wykorzystanie zdolności analitycznych z umiejętnością statystyki oraz psychologii. Zatem gra w brydża stanowi znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu. Grający łączą przy okazji przyjemne z pożytecznym, podnosząc własne zdolności analityczne. Ćwiczą także systematycznie wyobraźnię, kreatywność i myślenie dalekie od jakiegokolwiek szablonu. Przy okazji zaś, biorąc pod uwagę fakt, że brydż wymaga umiejętności gry zespołowej, grający ze sobą zawodnicy nawiązują znajomości, które z każdą nową kartą potrafią przerodzić się w trwałe przyjaźnie.

Biorący udział w turnieju brydżyści stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mają na swoim koncie ugruntowany staż oraz wiele nagród i sukcesów. Triumfowali m.in. podczas rozgrywek Turnieju Brydżowego Uniwersytetów Trzeciego Wieku, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. Za nimi także zajęcie miejsc na podium przy okazji kolejnego  turnieju brydża sportowego, rozgrywanego w Policach.

Zawodnicy aktywni w jednej z sekcji UTW, kultywują zatem tradycję brydża sportowego z jakiej znany jest Stargard w środowisku pasjonatów tej gry- głównie dzięki rozgrywanemu od ponad dwóch dekad Memoriałowi im. Janiny Wielkoszewskiej. Na co dzień stargardzcy brydżyści spotykają się w Domu Kultury Kolejarza niezmiennie dbając o to, by zawsze mieć pod ręką dobrą kartę.