Już w sobotę, 21 września… Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku do urokliwej Bazy Edukacji Ekologicznej, w lasku na skraju ulicy Reymonta. Od 11.00. do 15.00. Bobrowa Polana będzie miejsce imprez i atrakcji w plenerze, zorganizowanych przy okazji „Dnia Ekologii”. Przez całą sobotę na chętnych czekać będą happeningi oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej, a także zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia. Spodziewamy się również kulminacyjnego punktu Rowerowej Masy Krytycznej, która w sobotnie przedpołudnie wyruszy sprzed Ratusza  na stargardzkim Rynku Starego Miasta.

  Natomiast uczestnicy imprez w  leśnym Fun Parku, będą mogli zgłębiać tajniki natury,  m.in. przy „stoliku małego ekologa”. Organizatorzy zachęcą także do udziału w charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek. Zadbano również o atrakcyjne i różnorodne zabawy w terenie, włącznie z elementami marszu na orientację. Uczestnicy wspólnego spotkania nie pozostaną też głodni na Bobrowej Polanie. Wszystkich powita bowiem wspólne ognisko. Będzie również  pyszny żurek, serwowany na miejscu.

Na „Bobrową Polanę” wyruszą też uczestnicy  VI Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu Rowerowego. Stargardzkie Porozumienie Rowerowe metę rajdu wyznaczyło właśnie w Bazie Edukacji Ekologicznej.  Uczestnicy gwiaździstego zjazdu  wyjadą ok  11 ze stargardzkiego Rynku, jadąc dalej ulicami miasta. Przewidziano, że   ok. 12.15  spotkają się w ramach Wielkiego Finału na Bobrowej Polanie. Szczęśliwiec może wyjechać z Gwiaździstego Zjazdu na własnym,   wylosowanym rowerze. Szczegóły konkursu znajdziemy na  Facebooku SPR.

Finał  zjazdu rowerzystów  W Bazie Edukacji Ekologicznej połączony również zostanie  z wręczeniem nagród uczestnikom konkursu fotograficznego pod hasłem: „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs trwał od maja do końca sierpnia. Zdjęcia zamieszczaliśmy na Facebooku, a ocenie poddawali je internauci.  Komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych zdjęć, biorąc pod uwagę jakość, oryginalność oraz kreatywność nadesłanych fotografii.

Zapraszamy więc na Bobrową Polanę, razem ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską. Organizatorzy mają nadzieję, że Natura odwdzięczy się dobra pogodą u progu jesieni. Całe przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.