Okrągła rocznica istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża stała się okazją do świętowania w bardziej aktywnej formie. W stargardzkim Parku Jagiellońskim święto 100- lecia tej zasłużonej organizacji  niosącej pomoc i wsparcie, uczczono udziałem w Biegu Rodzinnym. Do udziału w przedsięwzięciu, dedykowanym zarówno starszym, jak  i najmłodszym, zachęcali organizatorzy z Oddziału Rejonowego PCK oraz Stowarzyszenia „Stargard. Ja się nie ścigam”. W Biegu Rodzinnym PCK aktywnie uczestniczyła również Wicestarosta Joanna Tomczak

Na zawodników czekały cenne nagrody i medale, jednak nie one przyciągały uczestników do udziału w rodzinnym bieganiu. Bezcenna okazała się radość ze wzajemnego spotkania oraz przyjemność pokonywania razem urokliwych alejek Parku Jagiellońskiego. Na linii startu stawiło się ogółem stu zawodników, w sam raz na jubileusz 100- lecia PCK… Do pokonania mieli wytyczoną pętlę, o długości niespełna 300 m. Trasa  stwarzała więc dogodne warunki rywalizacji dla tych, którzy okazjonalnie uprawiają bieganie, jak i wytrawnych biegaczy zaznających uroku dobrej dawki endorfin, wyzwalanych z każdym pokonanym metrem…

Duże uznanie wzbudził udział najmłodszych biegaczy, starających się- w miarę swych możliwości- dorównać kroku starszym. Ich udane wysiłki wzbudziły duże uznanie  zgromadzonych widzów. Organizatorzy przygotowali przy tym specjalne zestawy upominków, by nagrodzić najmłodszych i najstarszych uczestników biegu.

Rodzinnemu bieganiu w Parku Jagiellońskim towarzyszyły również imprezy dla najmłodszych, przygotowane specjalnie w Strefie Malucha. W ramach rozgrzewki przed biegiem uczestnicy nader chętnie korzystali też z plenerowych urządzeń rekreacyjnych, zainstalowanych nieopodal Ogrodu Różanego nad Iną. Rozgrzewka sprzyjała dobrej kondycji już na linii startu.

W ramach jubileuszowej imprezy   nagrodzono  również tabletem najliczniejszą rodzinę, która wzięła udział w biegu. Już po zakończeniu wspólnego biegania w parkowych alejkach, uczestnicy nie mieli zamiaru się rozstawać. Chętnie brali więc udział w plenerowych zabawach, łącząc przyjemne z pożytecznym, m.in. podczas pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zorganizowanego staraniem wolontariuszy PCK.