Uroczystego podsumowania współzawodnictwa sportowego w stargardzkich szkołach dokonał Ośrodek Sportu i Rekreacji, podczas spotkania w siedzibie Urzędu Miejskiego. Nagrodzono również tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkolnej rywalizacji sportowej, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym. OSiR Stargard przypomniał w ten sposób największe osiągnięcia młodych zawodników na boiskach, bieżniach i w halach sportowych minionego już roku szkolnego.

W zestawieniu sportowych osiągnięć ujęto szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, prowadzone przez Miasto i Powiat Stargardzki. W ramach igrzysk międzyszkolnych młodzi zawodnicy brali udział w zawodach lekkoatletycznych, pływackich i biegach przełajowych. Nie zabrakło również rywalizacji na boiskach piłki nożnej, ręcznej czy unihokeja. Szkoły, które w klasyfikacji zespołowej zajęły najwyższe lokaty, otrzymane nagrody finansowe przeznaczą na zakup nowego sprzętu sportowego.
Najmłodsi mieli okazję rywalizować ze sobą w Igrzyskach Dzieci- do klasy szóstej włącznie. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa nr 4. Druga lokata przypadła Szkole Podstawowej nr 5. Trzecie miejsce na podium zajęli natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3.
Nagrodzono również uczniów klas VII i VIII oraz III klasy gimnazjum, uczestniczących w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Młodzi zawodnicy mogli się sprawdzić podczas rozgrywek Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Rywalizowali także w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych oraz turniejach gier zespołowych: piłki nożnej, siatkówki czy unihokeja. W tej klasyfikacji pierwsze miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 11. Na drugiej lokacie uplasowali się natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Uhonorowano także Szkołę Podstawową nr 10, która w tej kategorii zajęła trzecie miejsce.
Podczas uroczystego podsumowania sportowego roku szkolnego, uhonorowano także uczniów szkół ponadpodstawowych, rywalizujących ze sobą w ramach Licealiady. Drużyny liceów i zespołów szkół miały okazję się sprawdzić w pływaniu, biegach oraz konkurencjach lekkoatletycznych. Nie zabrakło również emocji na piłkarskim boisku, czy parkiecie. W zestawieniu rozgrywek Licealiady, na pierwszym miejscu triumfowali zawodnicy I Liceum Ogólnokształcącego. Miejsce drugie przypadło drużynie Zespołu Szkół nr 2. Trzecia lokata przypadła z kolei uczniom Zespołu Szkół nr 1.
Puchary, nagrody i gratulacje najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezydenta Stargardu Rafała Zająca, Zastępcy Prezydenta Miasta Ewy Sowy i prezesa OSiR Grzegorza Chudzika. Osiągniętych wyników młodym sportowcom gratulowała także Wicestarosta Joanna Tomczak, życząc im kolejnych osiągnięć w nowym sezonie na bieżniach, stadionach i boiskach.