Dobry początek tegorocznej akcji pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” mają za sobą uczniowie Zespołu Szkół Budowlano Technicznych. Zadowolenia nie kryją też organizatorzy- Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi, będący pod wrażeniem aktywnego udziału szkolnej społeczności Budowlanki, która odpowiedziała chętnie na apel o zgłaszanie się do oddawania krwi. Liczby mówią bowiem same za siebie.

Podczas akcji zorganizowanej w czwartek, 3 października w Zespole Szkół Budowlano- Technicznych,  zgłosiło się ogółem 49 osób w tym czterech nauczycieli. Wszystkich poddano koniecznym w takich okolicznościach badaniom kwalifikacyjnym. Dopuściły one 40 uczniów do podzielenia się najcenniejszym lekiem życia. I tu w ciągu dnia padł rekord Budowlanki, oddano bowiem łącznie 18 litrów młodej krwi.

Profesjonalną procedurę poboru krwi w ramach akcji zapewniła Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina. Kolejną edycję akcji Młoda Krew Ratuje Życie zorganizowano staraniem Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi w Stargardzie, pod przewodnictwem Jerzego Bochenka, z zespołem w składzie: Renata i Marian Wojtakajtis oraz Marian Łoń. Młodych zaś dawców wspierała na duchu Agnieszka Woźniak- koordynująca przebiegiem akcji w imieniu szkoły, razem z Magdaleną Kukulak, Zastępcą Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

Rekord Budowlanki w ilości oddanej krwi pobudził ambicje uczestników akcji. Stąd mocne postanowienie, by ustanowić kolejny przy najbliższej okazji.  Z korzyścią dla potrzebujących leku na miarę życia…