To już dziś najnowsza edycja muzycznego wydarzenia, nawiązującego wprost do jazzowych tradycji Stargardu. Do udziału w koncertach i warsztatach Jesiennego Jazzu zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Inauguracyjny koncert na Dużej Scenie SCK.

Tegoroczną VII edycję Jesiennego Jazzu, rozpocznie dzisiaj, 16 października koncert Doroty Miśkiewicz, która wystąpi razem z zespołem o godz. 19. W ankiecie Jazz Forum uznana została przez dziennikarzy i krytyków za Wokalistkę 2017 r.  Kompozytorka, autorka tekstów i pomysłodawczyni projektu „PIANO PL.” była inicjatorką bezprecedensowego wydarzenia, kiedy po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach zaprezentowało się kilkunastu wybitnych pianistów trzech generacji: Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania oraz Piotr Orzechowski (znany jako „Pianohooligan”). W tym gronie wystąpili także: Grzegorz Turnau i Lutosławski Piano Duo w składzie: Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz. Koncert „PIANO.PL” spotkał się z owacją 1200 osób obecnych na widowni. Za wydarzenie tego rodzaju zwieńczone wydaniem płyty, Dorotę Miśkiewicz nominowano do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYKI. Uhonorowano także wokalistkę nagrodami w kategoriach Jazzowego Wydarzenia Roku i Albumu Roku.

Natomiast przez cały czwartek 17 października, miejscem warsztatów i koncertu będzie tym razem Państwowa Szkoła Muzyczna II Stopnia.  Na godz. 18 w sali koncertowej Szkoły im. Witolda Lutosławskiego, ze swoim recitalem wystąpi Anka Koziel Kwartet. Muzycy zaproszą do udziału w koncercie uczestników całodniowych warsztatów. Chętni mogą wziąć udział w zajęciach indywidualnych pod opieka profesjonalnych muzyków, od 11.00 do 13.00. Przewidziano  też warsztaty zespołowe, w godzinach: 15.00.- 16.30.

Sama zaś Anka Koziel- bohaterka drugiego dnia Jesiennego Jazzu- jako wokalistka, kompozytorka i aranżerka, obraca się w szerokim kręgu muzyki synkopowanej- zarówno tej klasycznej, jak również eksperymentalnej. Na co dzień wykłada śpiew jazzowy w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Profesjonalnie śpiewa od 25 lat. Brzmienie jej wspaniałego głosu, który obejmuje cztery oktawy, będziemy mogli podziwiać podczas czwartkowego koncertu w stargardzkiej Szkole Muzycznej. Reszty dopełni wyjątkowa, październikowa aura, która podkreśli swym nostalgicznym pięknem wszystkie brzmienia VII edycji Jesiennego Jazzu.