Rekordową sumę 180 tys. zł zebrano w Stargardzie podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Taką kwotę zawdzięczamy hojności mieszkańców miasta i powiatu, którzy odpowiedzieli tłumnie na apel Fundacji Jurka Owsiaka o wsparcie akcji zakupu sprzętu diagnostyki medycznej dla szpitalnych oddziałów dziecięcych. Powody do radości mają przede wszystkim wolontariusze ze stargardzkiego Hufca ZHP, którzy kwestowali na ulicach Stargardu. Do sukcesu przedsięwzięcia przyczyniły się także imprezy zorganizowane przez Stargardzkie Centrum Kultury na Rynku Starego Miasta.

Na  kwotę zebraną podczas niedzielnej kwesty składają się również wpływy z licytacji, organizowanych przy okazji różnorodnych imprez. Duże wrażenie wywarła m.in. kąpiel w pianie stargardzkiego Klubu Morsów. Emocje budziły także gadżety, licytowane przez organizatorów w sposób profesjonalny i z dużym znawstwem.

We właściwe ręce trafił m.in. tablet ufundowany przez Starostę Stargardzkiego Iwonę Wiśniewską. Dużym powodzeniem wśród licytujących cieszyła się również propozycja wycieczki po mieście  w towarzystwie Prezydenta Stargardu Rafała Zająca. Okrągłe sumy uzyskano również z tytułu licytacji usług kosmetycznych oraz karnetów wstępu, ufundowanych przez stargardzkie lokale. Wszystko to złożyło się na pokaźne dochody, które przyniosły wyjątkowy wynik w wymiarze Stargardu i powiatu.

W ogólnym bilansie jednak nie zebrana suma okazuje się najważniejsza, lecz każdy drobny gest, który wyzwalając dobro jest w stanie zmienić każdą rzeczywistość.