Pojazdy marki hyundai i30  oraz volkswagen t6 bus zasiliły od wtorku 14 stycznia 2020 tabor Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Uroczystość w siedzibie komendy przy ul. Warszawskiej była także okazją do przekazania m.in. cyfrowych urządzeń do pomiaru trzeźwości kierowców oraz lornetek noktowizyjnych.Wartość samych pojazdów oszacowano na ponad 450 tys. zł. W uroczystości uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Prezydentem Stargardu Rafałem Zającem.

Nowe radiowozy trafią do referatu patrolowo- interwencyjnego. Z nieoznakowanego pojazdu korzystać natomiast będą policjanci zespołu dochodzeniowo- śledczego. Koszt zakupu wszystkich pojazdów wyniósł ok. 458 tys. Wartość sprzętu, który trafił do policjantów dzięki dotacji Gminy Miasta Stargard wyniosła 69 tys. zł.

W sumie do funkcjonariuszy trafił sprzęt o wartości blisko 500 tys. zł. Zakup radiowozów Miasto Stargard dofinansowało kwotą 225,5 tys. zł.

Aby tradycji stało się zadość, poświęcenia radiowozów dokonał ks. dr Andrzej Posadzy, administrator Kolegiaty NMP w Stargardzie. Była również możliwość „dopasowania się” do miejsca kierowcy w nowych pojazdach, z czego skorzystali Starosta Stargardzki razem z Prezydentem, oraz zaproszeni goście.

Przekazując kluczyki do nowych radiowozów, Komendant Powiatowy Policji insp. Robert Nowak zachęcał również do wstępowania w szeregi funkcjonariuszy, w ramach kampanii rekrutacyjnej „Zosta jednym z nas”.

Nowe pojazdy nie stały zbyt długo na policyjnym parkingu. Sprzęt kupiony dzięki dofinansowaniu z budżetu Stargardu, zwiększy poziom bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu.