Niecodzienną oprawę nadano podsumowaniu tegorocznych świąt, które w Kościele  obrządku  wschodniego właśnie dobiegają końca. Z tej okazji greckokatolicka parafia pw. Św. Jozafata Męczennika w Stargardzie, gościła u siebie muzyków grupy Przemek Wieleba Kwartet Jazz. W świątyni przy ul. Młyńskiej zgromadzeni słuchacze mogli podziwiać brawurowy styl i aranżację, w jakiej wykonano kolędy polskie i ukraińskie. Kunszt i zdolność muzyków do improwizacji podziwiała także Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Kolędy w jazzowej oprawie wywarły duże wrażenie na zebranych.

Nieczęsto się zdarza, by klasyczne pieśni kolędowe i liturgiczne, szczególnie bogate wokalnie w kościołach obrządku wschodniego, włączyli do swego repertuaru wykonawcy, znani szerszej publiczności z  jazzowych i soul’owych aranżacji. Jednak muzycy z Przemek Wieleba Kwartet Jazz odważnie wkroczyli w tę sferę, podając brzmienia pełne mistyki i duchowości we własnej oprawie.

Słuchacze zebrani w gościnnych wnętrzach kościoła pw. Św. Jozafata Męczennika mogli zatem docenić urok twórczej myśli pełnej improwizacji,  umiejętnie łączących liturgiczną klasykę z jazzowym brzmieniem.  Zebrani byli pod wrażeniem wyjątkowej wprost energii, uroku i klimatu kolędowego koncertu. Zadbali o to instrumentaliści oraz wykonawcy, wśród których wyróżniali się wokalnie  Rusłan i Iwona Marciszak z greckokatolickiej parafii.

Reszty dzieła dopełnił zespół w składzie: Przemek Wieleba- piano, Aleksandra Krysian- wokal, Tony Kanicki- bas, Krzysztof „Drwal” Rozesłański- perkusja oraz ks. Rusłan Marciszak- gitara, wokal z Iwoną Marciszak- wokal. Wspólne kolędowanie w klimatycznej, jazzowej aranżacji zakończyło w ten sposób czas Bożego Narodzenia, który w kościele greckokatolickim trwa do 14 lutego, zakończony następnego dnia Ofiarowaniem Pańskim.

Wierni greckokatolickiej parafii po zakończonym koncercie zyskali też przekonanie, że mało jeszcze znają swojego proboszcza, przynajmniej pod względem skali głosu i muzycznego talentu…