Archiwalna Strona Powiat Stargardzki

Sąd zdecydował: w jednym z okręgów ponowne wybory

10 sty 2019

W dniu 7 stycznia 2019 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie dokonał rozpatrzenia protestu wyborczego, złożonego przez mieszkańca Ińska, kandydującego do Rady Powiatu z Okręgu nr 7, obejmującym Dobrzany, Ińsko i Chociwel. Protest dotyczył uchybienia, które polegało na nieostemplowaniu 193 kart do głosowania przez Obwodową Komisję Wyborczą nr 2 w Dobrzanach. Skarżący w proteście wyborczym wywodził, że miałby  szanse wyboru do Rady Powiatu w głosowaniu 21 października 2018 r., gdyby komisja wyborcza dochowała należytej staranności, przestrzegając procedury- zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego.

czytaj więcej

Wszechstronne wykształcenie ogólne- zgodnie z nową podstawą

09 sty 2019

Nowej podstawie programowej poświęcono eksperckie spotkanie w sali widowiskowo- teatralnej Stargardzkiego Centrum Kultury, zorganizowane przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Stargardzie.  W konferencji na temat podstawowych założeń, filozofii oraz zmian i kierunków działania w kształceniu uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska- Kulesza oraz Zastępca Prezydenta Stargardu, Ewa Sowa. Pierwszą część spotkania wypełniły prezentacje zmian oraz kierunków działania w oświacie ponadpodstawowej.

czytaj więcej

Jeleń pod wiatą w "Parku".

09 sty 2019

Wędrówka jeleni po ulicach miasta stała się wydarzeniem dnia dla mieszkańców Stargardu. Trzy okazałe osobniki spacerowały w okolicach nowego cmentarza nieopodal Giżynka, osiedla Zachód i Parku 3 Maja.  Relacje z niecodziennych, lecz „bliskich spotkań trzeciego stopnia” lawinowo zamieszczane są w portalach społecznościowych, a także w lokalnych mediach.  Jeden z osobników penetrujących alejki Parku 3 Maja, trafił prosto do składziku gospodarczego przy Zespole Szkół Nr 1.

czytaj więcej

Krwiobus zaparkuje przed komendą

09 sty 2019

Do udziału pierwszej w tym roku akcji poboru krwi zapraszają policjanci z Komendy Powiatowej w Stargardzie. Punktualnie o 9.00 przed budynkiem przy ul. Warszawskiej zaparkuje mobilny punkt poboru krwi. Funkcjonariusze zrzeszeni w policyjnym klubie honorowych dawców krwi zachęcają do oddawania tego życiodajnego leku dzisiaj (środa), w godzinach od 9.00. do 13.00.

czytaj więcej

Noworoczne spotkanie samorządowców

08 sty 2019

Wójtowie i burmistrzowie gmin wchodzących w skład powiatu razem z Prezydentem Stargardu, odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej do udziału w pierwszym, noworocznym spotkaniu. Starosta przyjęła samorządowców w siedzibie powiatu. Była okazja pogratulować wójtom, który po  rozstrzygniętych wyborach debiutują w pracy  samorządowej, a także reelekcji wybranym ponownie. Tematykę noworocznego spotkania zdominowała natomiast kwestia utrzymania i modernizacji dróg powiatowych.

czytaj więcej
Archiwalna Strona