Program ochrony i promocji zdrowia zaprezentowany przez organizację w otwartym konkursie ogłoszonym przez Powiat Stargardzki, otrzymał najwyższe noty od komisji konkursowej, która zdecydowała o przyznaniu dofinansowania na realizację zaproponowanych przez Stowarzyszenie Edukacja- Zdrowie- Aktywność przedsięwzięć o charakterze profilaktycznym.
Organizatorzy tegorocznej, 47. edycji Ińskiego Lata Filmowego na przestrzeni ostatnich tygodni nie mieli pewności, czy legendarne dla fanów kina przedsięwzięcie w ogóle dojdzie do skutku. Główną „reżyserką” odpowiedzialną za dynamikę zdarzeń okazała się bowiem pandemia COVID- 19. Od skali wprowadzonych obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych oraz przyjętych zasad bezpieczeństwa zależało bowiem, jaka forma będzie obowiązywać w trakcie spotkania miłośników kina - wirtualna, zdalna lub może mieszana. Szczęśliwie udało się doprowadzić do tego, by 47. Ińskie Lato Filmowe ponownie zgromadziło swoich fanów w kinie „Morena”, oraz w malowniczych okolicach jeziora.
Unijne dofinansowanie na zakup laptopów dla dzieci umieszczonych w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej otrzyma Powiat Stargardzki za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego, który realizuje projekt wspólnie z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Celem programu jest wsparcie podopiecznych, doświadczonych skutkami pandemii COVID- 19. Przyznane dofinansowanie umożliwi kupno 120 szt. laptopów, drukarek i słuchawek bezprzewodowych, z których część trafi do pięciu placówek, a pozostałe do rodzin zastępczych działających w powiecie stargardzkim.
Przedsiębiorcy i ekonomiści obawiając się negatywnego wpływu pandemii na rynek pracy snuli różne scenariusze. Przeważały obawy przed gwałtownym załamaniem gospodarki dotkniętej skutkami lockdownu, trwającego od połowy marca do pierwszych dni maja. Z danych, które dotyczą oficjalnie potwierdzonej liczby bezrobotnych widać jednak pozytywny wpływ rozwiązań, jakie wprowadzono w ramach przepisów tarczy antykryzysowej, czyli ustawy o przeciwdziałaniu gospodarczym skutkom COVID- 19.
Istotne ułatwienia dla prywatnych inwestorów i firm wprowadził nadzór budowlany, rozpoczynając proces przenoszenia do internetu formalności związanych z wydawaniem decyzji oraz zaświadczeń. Pierwszy etap cyfryzacji procesu inwestycyjnego- zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, właśnie dobiegł końca. Formalności już teraz można załatwić w cyfrowym generatorze, udostępnionym przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.