Archiwalna Strona Jeszcze do piątku można wziąć udział w projekcie Dziennego Klubu Wsparcia Społeczno- Zawodowego - Powiat Stargardzki

 

Głównym celem przedsięwzięcia dofinansowanego z unijnych funduszy w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, jest  integracja społeczna i zawodowa wśród 60  osób niepełnosprawnych, zagrożonych ubóstwem lub społecznym wykluczeniem. Do bezpłatnego udziału w projekcie zaprasza  Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców, razem z partnerem- spółką GOS POLSKA.

Projekt Dziennego Klubu Wsparcia skierowany jest do osób pracujących, uczących się lub zamieszkałych na Pomorzu Zachodnim w wieku powyżej 18 lat, które dysponują formalnie nadanym statusem osoby niepełnosprawnej. W ramach przedsięwzięcia mogą one wziąć udział m.in. w warsztatach aktywizacji społecznej, indywidualnej terapii psychologicznej lub rodzinnej. Do dyspozycji uczestników jest również pomoc prawna, indywidualne doradztwo wizerunkowe, różnorodne formy terapii oraz szkolenie zawodowe zakończone egzaminem wewnętrznym. Zainteresowani udziałem w projekcie Dziennego Klubu Wsparcia Społeczno- Zawodowego mogą także liczyć na staż zawodowy i pośrednictwo pracy.

Większość działań realizowanych będzie w siedzibie lidera projektu, w Gryfinie przy ul. Szczecińskiej 19A. Organizatorzy podkreślają, że uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, ponadto uczestnicy zajęć w ramach Dziennego Klubu Wsparcia otrzymają stypendium szkoleniowe za czas uczestnictwa w szkoleniu zawodowym, stypendium stażowe. Możliwy jest również zwrot kosztów dojazdów. Formularze rekrutacyjne do pierwszej edycji projektu można składać jeszcze do piątku, 26.06. 2020 r., do godz. 16.00.

Więcej informacji o projekcie zainteresowani znajdą w podanym niżej linku:

http://www.gos-polska.pl/projekty/244-dzienny-klub-wsparcia-spoleczno-zawodowego

Organizatorzy zachęcają do udziału w przedsięwzięciu, przypominając, że w zajęciach Dziennego Klubu Wsparcia Społeczno- Zawodowego może uczestniczyć 60 osób. To również szansa powrotu do aktywności oraz na ścieżkę zawodową. Dobór szkoleń i zajęć  ma wskazać uczestnikom, że nie powinny temu przeszkadzać  ograniczenia, związane z orzeczoną  niepełnosprawnością.

 

Archiwalna Strona