Archiwalna Strona Nieodpłatna pomoc prawna w warunkach pandemii- świadczona dalej w zdalnym trybie. - Powiat Stargardzki

 

Bezpośrednie wizyty w wyznaczonych punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu stargardzkiego są nadal zawieszone do odwołania. Pomoc świadczona przez wybrane przez Zarząd Powiatu organizacje-  Zaborskie Towarzystwo Naukowe i prawników zrzeszonych w Szczecińskiej Izbie Adwokackiej, możliwa jest więc  wyłącznie w zdalnym trybie. Sprawdza się przy tym forma kontaktu mailowego, za pośrednictwem komunikatora internetowego lub telefonicznie.

Mimo ograniczeń na terenie powiatu od początku roku udzielono w zdalnym trybie blisko 236 porad. Wsparcie prawne świadczone jest w szerokim zakresie. Obejmuje  m.in.: prawo pracy, ubezpieczenia społeczne czy przygotowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Można skorzystać także z bezpłatnego poradnictwa w sprawach karnych, administracyjnych, cywilnych lub rodzinnych. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej świadczą również usługi w zakresie prawa podatkowego, jednak z wyłączeniem działalności gospodarczej. Pomoc ta ma charakter konsultacyjny.

Osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej może złożyć wniosek wraz z oświadczeniem, korzystając z poczty mailowej pod adresem: http://stowarzyszenia@powiatstargardzki.pl

Wzory pisma włącznie z oświadczeniem  dostępne są na stronie

www.powiatstargardzki.pl w zakładce „Strefa Urzędu” i dalej- „Nieodpłatna Pomoc Prawna”. Tam również zainteresowani znajda pełen wykaz punktów nieodpłatnej pomocy, świadczących obecnie swoje usługi tylko w zdalnym trybie. Wniosek można złożyć także ustnie przez telefon, co zostanie odnotowane przez pracownika odbierającego oświadczenie. Informacji odnośnie form nieodpłatnej pomocy prawnej udziela  Biuro Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego, pod nr.tel.: 480 49 19 lub 91 480 49 23, w godzinach 8.00-15.00.

Zachęcamy do korzystania z darmowych punktów poradnictwa prawnego i obywatelskiego, wprawdzie  mailowo i telefonicznie, lecz w tej formie zawsze dostępnych w warunkach pandemii.

Tekst ilustruje widok  młoteczka sędziowskiego na tle kodeksu przepisów prawa.

Archiwalna Strona