Zachodniopomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej zainaugurował drugą kadencję
Gremium powoływane przez Marszałka Województwa pełni funkcję konsultacyjno-doradczą, edukacyjną oraz opiniodawczą i ekspercką, współpracując stale z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego i podległymi jednostkami. Ekspercki głos Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej dotyczy obszarów związanych z funkcjonowaniem rynku pracy, integracji społecznej, rozwoju przedsiębiorczości oraz innowacji. Do prac w nowej kadencji jednostki samorządu terytorialnego, wspólnie ze organizacjami pozarządowymi z całego regionu, mogły zgłaszać swoich kandydatów. Z tego grona wyłoniono skład Komitetu, w którym zasiądzie także Wicestarosta Joanna Tomczak.
Zachodniopomorski Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej tworzy nie więcej niż 20 przedstawicieli, powoływanych w drodze uchwały przez Zarząd Województwa oraz jednostki Urzędu Marszałkowskiego odpowiedzialne za politykę społeczną. Swoich kandydatów zgłasza również przedstawiciel Instytucji Pośredniczącej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014- 2020. Pozostałych rekomendują samorządy, ośrodki wsparcia ekonomii społecznej oraz podmioty działające w sektorze nauki oraz biznesu. Nabór do prac w nowej, 3- letniej kadencji Komitetu miał charakter otwarty. Za udział w jego pracach nie przysługuje wynagrodzenie- poza zwrotem kosztów przejazdu.
Celem tego gremium jest przede wszystkim formułowanie propozycji, uwag i rozwiązań, odnoszących się do strategicznych dokumentów- regionalnych i krajowych, związanych z sektorem szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Nowo wybrana do prac w Komitecie Wicestarosta Joanna Tomczak, zwraca szczególną uwagę na rolę Komitetu w obszarach, dotyczących bezpośrednio wykorzystania unijnych dotacji obecnej, i przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki obecności przedstawicielki Powiatu Stargardzkiego, która na bieżąco będzie uczestniczyć w pracach Komitetu, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe zyskają dodatkowe wsparcie, działając m.in. na rzecz osób i rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem. Powiat Stargardzki zyska natomiast możliwość bezpośredniego udziału w pracach nad kształtowaniem regionalnej polityki społecznej, uwzględniającej zarówno potrzeby mieszkańców, jak i lokalne uwarunkowania gmin powiatu w tym zakresie.