Pierwszej Brygady: bez utrudnień przez listopadowy długi weekend
To dobra wiadomość dla kierowców, szczególnie przed Dniem Wszystkich Świętych. Po zakończeniu części prac w pobliżu skrzyżowania Ceglaną, ekipy budowlane firmy STRABAG- wykonawcy przebudowy ulicy Pierwszej Brygady- otwierają dla ruchu oba pasy jezdni na czas listopadowego święta. Tymczasowa, wahadłowa sygnalizacja świetlna została wyłączona. Wznowienie robót oraz przywrócenie ruchu wahadłowego nastąpi w poniedziałek, 4 listopada.
Przez cały miniony tydzień drogowcy frezowali nawierzchnię jezdni w rejonie skrzyżowania z ulicą Ceglaną. Powodowało to utrudnienia, szczególnie z wjazdem i wyjazdem od strony ulicy Ceglanej i Obrońców Westerplatte. Natomiast od poniedziałku, 4 listopada ekipy wykonawcy przechodzą na drugą stronę, wyłączając z ruchu sąsiedni pas jezdni.
Przebudowywany odcinek ulicy Pierwszej Brygady powinien być gotowy do 2 grudnia 2019 r. Przebudowę podzielono na trzy etapy. Ekipy wykonawcy, który realizuje prace na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych, kontynuują frezowanie pasów jezdni oraz wymieniają nawierzchnię, a także studzienki kanalizacji deszczowej. Nową nawierzchnię ułożono również częściowo na obu chodnikach.
Inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych podzielona została na dwie części, obejmujące ulicę Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej. Wartość całego projektu oszacowano na ponad 3,6 mln zł. 80 proc. tej kwoty pokrywa dofinansowanie z rządowego funduszu.
Dobrze zabrzmiały również nieoficjalne na razie informacje o przesunięciu przez PKP PLK SA terminu zamknięcia wiaduktu nad ulicą Wyszyńskiego, w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji magistrali Poznań- Szczecin i przebudową stargardzkiego węzła kolejowego. O planowanym przez PLK harmonogramie prac, oraz terminach zamknięć i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.