Najcenniejszy dar dla Sławka

28 maj 2018

Akcję pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” zorganizowano w Zespole Szkół Nr 2 w Stargardzie, staraniem Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi. To już XV edycja przedsięwzięcia objętego patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Do akcji zorganizowanej minionym tygodniu dołączyli strażacy, którzy od kilku już tygodni wspierają swego kolegę Sławomira Pogorzelskiego. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpiku kostnego. Koledzy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej spieszą z pomocą, organizując akcje zbiórki krwi oraz szpiku dla młodego Strażaka.

czytaj więcej

Dzień Godności świętowano w Chociwlu

25 maj 2018

Mało przewidywalna rzeczywistość współczesnego świata, tempo życia i zagubienie, które prowadzi do apatii bądź agresji, kierowanej przeciwko sobie lub innym, przyjmując postać dyskryminacji… Te zjawiska godzą bezpośrednio w człowieka. W sprzeciwie wobec narastającej fali  przypadków tego typu,  narodziła się idea  Dnia Godności .

czytaj więcej

Jesteśmy- już po zmianach

25 maj 2018

Nadszedł czas zmian, które objęły także  stronę internetową Powiatu Stargardzkiego. Jak widać, oficjalny portal powiatu przeszedł gruntowny lifting. Założenia są takie, by strona internetowa stała się jeszcze bardziej przejrzysta, czytelna oraz intuicyjna w obsłudze- dopasowana szczególnie do formatu smartfonów i tabletów. Dominującym motywem są więc kafelki, które ułatwią nawigację i wybór poszczególnych działów tematycznych.

czytaj więcej

Najlepsi w zawodzie nagrodzeni

25 maj 2018

Szesnastu uczniów zasadniczych klas zawodowych i technikum uczestniczyło w finale konkursu pod hasłem: „Najlepszy Uczeń w Zawodzie”, który zorganizowano w Centrum Kształcenia Praktycznego, przy ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie. Finał VIII edycji konkursu rozstrzygnięto w czwartek, 24 maja.

czytaj więcej

Pobiegną wokół jeziora

25 maj 2018

To już czwarta edycja imprezy, która gromadzi wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku. Bieg Wokół Jeziora ma już swoich fanów, przygotowujących się do otwarcia sezonu. Poziom endorfin, zwanych także hormonami szczęścia, można podwyższyć sobie  w sobotę, 26 maja. Start nastąpi w samo południe, przy Pałacu nad Jeziorem w Chociwlu. Od ósmej czynne będzie natomiast Biuro Zawodów.

czytaj więcej