Informacja dla osób mających problem z poruszaniem się .

• na parkingu zewnętrznym i wewnętrznym znajdują się miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
  • do urzędu prowadzą dwa wejścia: z poziomu terenu (od ul. Bogusława IV) oraz schodami (od ul. Park 3- go Maja) z pochylnią
    dla osób ze szczególnymi potrzebami, przy obu drzwiach umieszczony jest dzwonek.
  • newralgiczne  miejsca oznaczone są w alfabecie Braille'a
  • na parterze budynku znajduję się Punkt Obsługi Klienta dla wszystkich wydziałów Starostwa, to tam obsługiwani są wszyscy klienci. Pracownicy Punktu weryfikują składane dokumenty oraz przywołują pracownika merytorycznego, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
  • w budynku znajdują się  dwie windy, które spełniają standardy użytkowe dla osób z niepełnosprawnościami, przyciski w windach oznaczone są  w alfabecie Brail’a.
  • w budynku na parterze znajduję się toaleta dedykowana  osobom   z niepełnosprawnościami. Toaleta jest wyposażona w poręcze, przewijak dla osób dorosłych oraz przycisk alarmowy .