Bicie rekordu Różowej Wstążki rozpocznie Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem

14 paź 2019

 

Próba bicia rekordu na najliczniejsze grono osób z przypiętą różową wstążką- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- rozpocznie już we wtorek o 15.00. tegoroczną edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Chętni do udziału w tym niebanalnym przedsięwzięciu powinni zgłosić się na Rynek pół godziny wcześniej, by dokonać oficjalnej rejestracji oraz zająć miejsce w specjalnej strefie. Do wspólnego bicia rekordu zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z organizacjami i stowarzyszeniami, które podjęły się organizacji XV już edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

czytaj więcej

Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady: od poniedziałku STRABAG rozpoczyna prace

19 wrz 2019

Ekipy budowlane firmy STRABAG, której  ofertę wybrano w przetargu Zarządu Dróg Powiatowych, rozpoczną od poniedziałku 23 wrześnie przebudowę ulicy Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt przebudowy odcinka drogi powiatowej 1704 Z, który tworzą ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, oszacowano na 3,6 mln zł. Z rządowego funduszu przekazana zostanie kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji. Zarząd Dróg Powiatowych oficjalnie przekaże firmie STRABAG plac budowy w najbliższy piątek.

czytaj więcej

Sadzeniem lip i dębów uczcili narodziny swoich dzieci

07 paź 2019

Lipy i dęby zasadzone przez rodziców dzieci, które przyszły na świat w tym roku wzrastać będą razem z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Stargard. To wyjątkowy prezent, jaki dla swoich latorośli mogli sprawić szczęśliwi rodzice, uczestnicząc w akcji zorganizowanej przez szczecińską Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Kliniska. Lasy Państwowe, świętując jubileusz 95- lecia utworzenia, zapraszały do udziału w ogólnopolskim projekcie pod hasłem: „Jedno dziecko- jedno drzewo”. Do grona miast i gmin uczestniczących w jubileuszowej akcji leśników, dołączyli również mieszkańcy Gminy Stargard. Lipy i dęby uroczyście zasadzono tym razem w podstargardzkim Rogowie.

czytaj więcej

Zasadzą drzewa w Rogowie, dołaczając do akcji Lasów Państwowych

04 paź 2019

Najpiękniejszym wyrazem troski o środowisko i klimat, podlegający niekorzystnym zmianom z powodu działalności człowieka, jest pozostawienie po sobie trwałego- nie węglowego lecz zielonego śladu. Taką możliwość zapewniają Lasy Państwowe, które świętując jubileusz 95- lecia utworzenia, zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Kolejna odsłona przedsięwzięcia Ministerstwa Środowiska i Lasów Państwowych nastąpi w podstargardzkim Rogowie.

czytaj więcej