Połowa ronda- już w Lipniku

06 cze 2018

Prace przy budowie ronda i modernizacji części drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika, toczą się zgodnie z harmonogramem. Utrzymany jest nadal ruch wahadłowy na tym odcinku. Od niedawna kierowcy mogą  też korzystać z częściowo wybudowanego ronda. Wyłania się również wyraźnie  przyszły kształt przebudowanej drogi.

czytaj więcej

Nowy system- czas na pierwsze oceny

24 maj 2018

Po tygodniu od uruchomienia cyfrowego systemu obsługi klientów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie, czas na pierwsze oceny i podsumowania.  Wprowadzone rozwiązania poprawiły obsługę oraz pracę urzędników. Nowy system usprawnił też proces rejestracji i wydawania dokumentów.

czytaj więcej

Magia słońca i deszczu w Parku Chrobrego

20 cze 2018

Tłumy widzów, zwiedzających i wystawców zgromadziła 17 edycja Festynu na Ulicy Magicznej. Imprezę  zorganizowano staraniem Książnicy Stargardzkiej. Park Chrobrego wypełnił gwar, większość zaś wydarzeń skupiało się wokół sceny Teatru Letniego, która była miejscem występów zespołów muzycznych, tanecznych i teatralnych. Mogliśmy podziwiać młodych artystów Państwowej Szkoły Muzycznej, Klubu Wojskowego i Młodzieżowego Domu Kultury. Dopisali także wystawcy, oferujący m.in. wyroby rękodzieła czy ekologiczną żywność. Twórcy portretów i pejzaży zachęcali też do kupna swoich obrazów, prezentowanych w parkowych alejkach.

czytaj więcej

Pobiegli na podium z Ukrainą, Marokiem i Niemcami

20 cze 2018

Tegoroczne  Dni Stargardu minęły już półmetek.  Różnorodność  imprez sprawia, że  każdy czerwcowy weekend  przynosi nowe wydarzenia, zarówno dla mieszkańców, jak i gości przybyłych do miasta.  Bawią się całe rodziny, uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach artystycznych, rekreacyjnych i sportowych. Partnerem wielu z nich, wspólnie z Miastem Stargard jest również Powiat Stargardzki, świętujący wspólnie z mieszkańcami wyjątkowe dni radości oraz atmosfery nadchodzącego lata.  Wielu atrakcji dostarczył nam Dzień Sportu,  który na długo zapadnie w pamięci. Kulminacyjnym punktem sportowego weekendu okazała się XII już edycja Biegu o Błękitną Wstęgę, zorganizowana staraniem Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki.

czytaj więcej

Gorący jubileusz Strażaków Ochotników

19 cze 2018

Chwile wzruszenia, refleksji ale też i spontanicznej radości towarzyszyły jubileuszowym uroczystościom 70- lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielkowie. Okrągła rocznicę  świętowali Strażacy Ochotnicy, wracając wspomnieniem do czasu, gdy pierwsi osadnicy z kresów wschodnich założyli w 1948 r. stanicę OSP, chroniąc przed ogniem swoje nowe miejsce na ziemi.

czytaj więcej