120 litrów płynu do dezynfekcji oraz ponad 3 tys. rękawiczek i maseczki dla absolwentów- tegoroczne matury już od poniedziałku

05 cze 2020

 

Do egzaminów dojrzałości przystąpią od poniedziałku 8. czerwca tegoroczni maturzyści. Przygotowaniom towarzyszyła niepewność, zwłaszcza po zawieszeniu majowych terminów. W ramach luzowania obostrzeń, resort edukacji zdecydował ostatecznie o czerwcowym kalendarzu matur i egzaminów ósmoklasisty. Odbywać się one będą z zachowaniem reżimu sanitarnego w szkołach i pomieszczeniach, wyznaczonych dla zdających egzamin.

czytaj więcej

Przebudują drogę w Starej Dąbrowie z finansowym wsparciem Powiatu

04 cze 2020

 

Finansowe wsparcie z powiatowego budżetu otrzyma gminny samorząd Starej Dąbrowy przygotowujący się do przebudowy drogi, z której na co dzień korzystają kierowcy i mieszkańcy. Formalne udzielenie gminie finansowej pomocy poprzedziło zawarcie porozumienia, w którym Powiat zobowiązał się do przekazania dotacji celowej. Samorząd Starej Dąbrowy nabył w drodze komunalizacji  działki położone w obrębie miejscowości, będące  dotychczas własnością  Skarbu Państwa i Powiatu Stargardzkiego.  Po spełnieniu tych warunków zapadła decyzja o przyznaniu dotacji gminie, przyjęta przez powiatowych radnych w formie uchwały.

czytaj więcej

Przed wakacjami stopniowy powrót do normalności. Policja już teraz prosi jednak o umiar- szczególnie nad wodą

03 cze 2020

 

Mimo obowiązującego wciąż stanu epidemii, stopniowe znoszenie kolejnych obostrzeń przywraca rytm codziennego funkcjonowania, jakie pamiętamy  sprzed pierwszej fali zachorowań.  Ponownie otwarto również pensjonaty, hotele i obiekty wypoczynkowe. Odżyły więc nadzieje, że tegoroczny sezon- chociaż zupełnie inny niż dotychczas- będzie można zaliczyć do udanych. Przybywająca liczba słonecznych dni oraz rosnąca temperatura sprawiają natomiast, że uaktywnia się inny wirus, z którym Policja i służby ratownicze mają problem o tej porze roku. To głupota i brawura doprawione alkoholem – mieszanka mało bezpieczna, szczególnie nad wodą.

czytaj więcej

Szansa dla studentów pierwszego roku z małych miejscowości- mogą skorzystać ze stypendiów pomostowych. Rusza nowa edycja programu.

02 cze 2020

 

Przed nami XIX już edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Zdolni i ambitni maturzyści, pochodzący z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną studia dzienne na I roku, mogą uzyskać stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie. Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program jest realizowany przy udziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Umowę w tej sprawie KOWR podpisał z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości.

czytaj więcej

Piosenki z tekstem Osieckiej na wernisażu obrazów i gobelinów- czyli Brama po blisko dwumiesięcznej przerwie wznawia działalność

02 cze 2020

 

Wernisaż wystawy prac Jolanty Dąbrowskiej- Iskry z Tarnobrzegu w siedzibie Stargardzkiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuk Plastycznych „Brama” miał wyjątkowy charakter. Przede wszystkim był pierwszym wydarzeniem po 2,5 miesiącach przerwy w działalności z powodu pandemii. Otwarcie, któremu towarzyszyło brzmienie  utworów Agnieszki Osieckiej w plenerowej interpretacji Julity Kożuszek, zostanie zapamiętane na długo przez uczestników, zebranych przed Bramą z zachowaniem słusznego dystansu. Koncert w klimatycznym otoczeniu, gdzie za scenę wybrano średniowieczne przedbramie, stanowił jeden z nielicznych jeszcze dowodów stopniowego powrotu do normalności.

czytaj więcej