Ciężarówki bez wjazdu na Andersa i Jagiellońską. Surowe kary dla łamiących zakaz

20 mar 2019

Pierwsze dni po częściowym zamknięciu skrzyżowania ulic Bydgoskiej i Obwodnicy Staromiejskiej przyniosły nowe problemy. Głównie mieszkańcom sąsiadującej z obwodnicą dzielnicy Stargardu. Okazało się, że dogodny dla siebie skrót na tym odcinku znaleźli także kierowcy samochodów ciężarowych, usiłujący ominąć rozpoczętą właśnie budowę ronda, bez nadkładania drogi. Stąd od poniedziałku okolice Wł. Andersa i Jagiellońskiej przeżywają najazd ciężarówek, podążających nieformalnym skrótem w stronę Bydgoskiej. Hałas ciasnota i problemy z wymijaniem na niedostosowanej do tranzytowego ruchu drodze stały się  zmorą dla mieszkańców.

czytaj więcej

Sejmowa Komisja Zdrowia debatowała o sytuacji szpitali powiatowych

15 mar 2019

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska uczestniczyła w obradach Sejmowej Komisji Zdrowia, podczas których posłowie przyjęli informację o sytuacji finansowej i organizacyjnej szpitali powiatowych, po wprowadzeniu ustawy z marcu 2017 r. o funkcjonowaniu tzw. sieci szpitali. W obradach komisji obok Starosty, wziął także udział Dyrektor Samodzielnego Wielospecjalistycznego Publicznego ZOZ Krzysztof Kowalczyk, który przedstawił problemy z jakimi zmaga się szpital w Stargardzie.

czytaj więcej

Nowa ścieżka edukacji- dostępna niemal od zaraz

25 mar 2019

Hala Sportowa Zespołu Szkół Budowlano- Technicznym oraz Centrum Kształcenia Praktycznego przy Pierwszej Brygady w Stargardzie, była miejscem XI już edycji Spotkań z Edukacją. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Powiatowy Ośrodek Kształcenia Nauczycieli we współpracy z „Budowlanką” i kadrą CKP, otwierało przed uczniami szkół podstawowych możliwości poznania oferty edukacyjnej liceów i placówek szkolnictwa zawodowego. Patronat nad Spotkaniami z Edukacją objęła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty i Prezydentem Stargardu.

czytaj więcej

Młoda poezja kwitnie na wiosnę...

25 mar 2019

Potwierdzeniem tej tezy jest zakończona właśnie, dziewiąta edycja Turnieju Jednego Wiersza  „O strunę z harfy Homera” zorganizowana staraniem Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych w Stargardzie. Poetycki turniej cieszył się dużą popularnością, w zmaganiach na wersy i strofy wzięło bowiem udział 30 uczestników. Patronat nad literackim przedsięwzięciem objęła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.  Medialnym patron turnieju- redakcja  „Dziennika Stargardzkiego”- wydrukuje natomiast zwycięskie utwory laureatów.

czytaj więcej

Poznawali nowe technologie ze szkolnej ławki

22 mar 2019

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi na osiedlu Zachód w Stargardzie, razem z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w ogólnopolskiej inauguracji drugiej już edycji Dnia Nowych Technologii w Edukacji. Do udziału w przedsięwzięciu, którego celem jest promocja nowych technologicznych rozwiązań w oświacie, zaprosiło Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie ze szczecińskim Kuratorium Oświaty. W projekcie uczestniczyło również Miasto Stargard i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

czytaj więcej