Złoto dla Moniki Szotowicz i Doroty Klaweckiej w kolarskich Mistrzostwach Polski kategorii Masters

11 sie 2020

Monika Szotowicz i Dorota Klawecka  zdobyły  złoty medal w jeździe parami na czas, podczas Mistrzostw Polski kategorii Masters, rozgrywanych w Poznaniu. Utalentowane zawodniczki występując w barwach STC Stargard, miały do pokonania pięć rund o łącznej długości 20 km. Mastersi, czyli niezrzeszeni zawodowcy rywalizowali w niemal morderczych warunkach, przy upale wynoszącym blisko 36 stopni. Obu zawodniczkom osiągniętego wyniku pogratulowała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

czytaj więcej

Promocją zdrowia i ochrony przed chorobami cywilizacyjnymi zajmie się Stowarzyszenie Edukacja- Zdrowie- Aktywność.

11 sie 2020

 

Program ochrony i promocji zdrowia zaprezentowany przez organizację w otwartym konkursie ogłoszonym przez Powiat Stargardzki, otrzymał najwyższe noty od komisji konkursowej, która zdecydowała o przyznaniu dofinansowania na realizację zaproponowanych przez Stowarzyszenie Edukacja- Zdrowie- Aktywność  przedsięwzięć o charakterze  profilaktycznym.

czytaj więcej

Kino w cieniu pandemii, lecz z plenerową widownią nad jeziorem Ińsko

10 sie 2020

 

Organizatorzy tegorocznej, 47.  edycji Ińskiego Lata Filmowego na przestrzeni ostatnich tygodni  nie mieli pewności, czy legendarne dla fanów kina przedsięwzięcie w ogóle dojdzie do skutku. Główną „reżyserką” odpowiedzialną za dynamikę zdarzeń okazała się bowiem pandemia COVID- 19. Od skali wprowadzonych obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych oraz przyjętych zasad bezpieczeństwa  zależało bowiem,  jaka forma będzie obowiązywać w trakcie spotkania   miłośników kina - wirtualna, zdalna lub może mieszana. Szczęśliwie udało się doprowadzić do tego, by 47. Ińskie Lato Filmowe ponownie zgromadziło swoich fanów w kinie  „Morena”,  oraz w malowniczych okolicach jeziora.

czytaj więcej

Nowe laptopy dla placówek opiekuńczo- wychowawczych w powiecie stargardzkim. Jest unijne dofinansowanie, przekazane przez resort rodziny i polityki społecznej.

07 sie 2020

 

Unijne dofinansowanie na zakup laptopów dla dzieci umieszczonych w instytucjonalnej i rodzinnej  pieczy zastępczej otrzyma Powiat Stargardzki za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego, który realizuje projekt wspólnie  z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej. Celem programu  jest wsparcie podopiecznych, doświadczonych skutkami pandemii COVID- 19. Przyznane dofinansowanie umożliwi kupno 120 szt. laptopów, drukarek i słuchawek bezprzewodowych, z których część trafi do pięciu placówek, a pozostałe do rodzin zastępczych  działających w powiecie stargardzkim.

czytaj więcej

Rynek pracy w warunkach pandemii- lipcowe dane o liczbie bezrobotnych w powiecie stargardzkim pozwalają na ostrożny optymizm.

06 sie 2020

 

Przedsiębiorcy i ekonomiści obawiając się negatywnego wpływu pandemii na rynek pracy snuli różne scenariusze. Przeważały obawy przed gwałtownym załamaniem gospodarki dotkniętej skutkami lockdownu, trwającego od  połowy marca do pierwszych dni maja. Z danych, które dotyczą oficjalnie potwierdzonej liczby bezrobotnych widać jednak pozytywny wpływ rozwiązań,  jakie wprowadzono w ramach przepisów tarczy antykryzysowej, czyli  ustawy o  przeciwdziałaniu gospodarczym skutkom COVID- 19.

czytaj więcej