Wędrowali szlakiem wielowyznaniowego Stargardu

16 wrz 2020

 

Szlakiem stargardzkich parafii oraz gmin wyznaniowych, które na przestrzeni wieków wrosły w dzieje miasta, wędrowało blisko 50 uczestników tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu zainicjowanego przez Radę Europy, zorganizowano staraniem Powiatu Stargardzkiego i Muzeum Archeologiczno- Historycznego. Przewodnicy tegorocznej wędrówki ulicami Stargardu w niebanalny sposób opowiedzieli historię miasta, które swój rozwój zawdzięcza wielokulturowości opartej na wierze i religii, bogatej w swej różnorodności.

 

czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa: na stargardzkim szlaku Sacrum non Profanum

04 wrz 2020

 

Już niespełna tydzień dzieli nas od najnowszej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa- projektu, który przybliży wielowyznaniową przeszłość Stargardu. Chętni do pieszej wycieczki po ulicach miasta, śladami zgromadzeń, wyznań , zborów i kościołów mogą zgłaszać się telefonicznie. Początek wyprawy za tydzień, w sobotę 12 września 2020 r. Zbiórkę uczestników wyznaczono na godz. 9.00., przed budynkiem stargardzkiej cerkwi im. św. Piotra i Pawła.

 

czytaj więcej

„Balladyna” Słowackiego- już w sobotę, razem z Książnicą

04 wrz 2020

 

Przed nami dziewiąta edycja Narodowego Czytania Arcydzieł Literatury Polskiej- akcji zainicjowanej w 2012 r. pod patronatem Prezydenta RP. Książnica Stargardzka, zachęcając kolejne pokolenia do sięgania po lekturę, czynnie bierze udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu, którego celem jest promowanie czytelnictwa i wrażliwości na słowo, zapisane na kartach naszych polskich klasyków literatury. Przy okazji podkreśla tez rolę, jaką biblioteki pełnią w naszym życiu.

czytaj więcej

Abstynenci z Klubu „ALA” zajmą się profilaktyką, przestrzegając przed zgubnymi konsekwencjami sięgania po używki.

04 wrz 2020

 

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, rozstrzygnął Zarząd Powiatu Stargardzkiego, wybierając projekt działań edukacyjnych w zakresie promocji zdrowia, zgłoszony przez Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA”. Na zlecenie władz powiatu, działacze Klubu Abstynenta zajmą się promowaniem wśród młodzieży życia wolnego od używek. Projekt edukacyjny będzie realizowany pod hasłem „Narkotyki bez Ściemy”.

czytaj więcej

Bieg 20- lecia w szczecińskim Parku Kasprowicza. Uczestnicy pobiegną także dla siedmioletniej Julki

04 wrz 2020

 

Imprezy Biegu 20- lecia organizowane  przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum,  swoim patronatem objęła również Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Do udziału w biegu mogą  zgłosić się wszyscy chętni- niezależnie od poziomu kondycji czy predyspozycji. Ważne jednak, by wystarczyło sił na pokonanie trasy, wytyczonej przez organizatorów w szczecińskim Parku Kasprowicza. Start zaplanowano w sobotę, 5. września, punktualnie o godz. 14.00.

czytaj więcej