Młodzi twórcy komiksu zapraszają do Starostwa

28 sty 2020

 

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu komiksowego pod hasłem „W Krainie Gryfitów” nastąpi już w środę, na parterze Starostwa Powiatowego. W Galerii im. Jerzego Wąsiewicza wyeksponowane zostaną również nagrodzone prace. Wernisaż wystawy pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej zaplanowano 29 stycznia 2020 r. o godz. 9.30. Organizatorzy zachęcają do spojrzenia na historię, a także baśnie i legendy Pomorza Zachodniego z perspektywy młodych rysowników.

czytaj więcej

Emocje malowane światłem- do podziwiania i obejrzenia w SCK

28 sty 2020

 

Młodzi entuzjaści chwil zatrzymanych w kadrze, spotykający się na co dzień w Pracowni Fotograficznej Stargardzkiego Centrum Kultury, dzielą się z odbiorcą swoją pasją. Wyjątkowych doznań i przeżyć można doświadczyć, podziwiając ich fotografie, prezentowane w holu SCK i we wnętrzach Galerii 108.

czytaj więcej

Ergo promował bezpieczeństwo u najmłodszych słuchaczy

27 sty 2020

 

Policyjny pies służbowy Ergo okazał się atrakcją spotkania poświęconego zasadom bezpieczeństwa, jakie stargardzcy policjanci zorganizowali z uczniami klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 4. Obecność zatrudnionego na służbie czworonożnego przyjaciela pomogła w niebanalny sposób przekazać podstawowe reguły, dzięki którym także najmłodsi mieszkańcy Stargardu mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przewodnicy psów służbowych nie mieli w tym przypadku problemu ze skupieniem zainteresowania najmłodszych słuchaczy.

czytaj więcej

Organizacje i stowarzyszenia w Powiecie Stargardzkim oczekują naszego wsparcia

27 sty 2020

 

Można wspomóc ich działalność, odpisując 1 proc.  w ramach rocznego rozliczenia podatkowego na konto wybranej organizacji. Powiat Stargardzki zachęca do odpisu 1 proc. podatku dochodowego na rzecz wybranego stowarzyszenia. Dzięki temu przyczyniamy się   do wsparcia organizacji pożytku publicznego oraz ich wolontariuszy, działających aktywnie w Stargardzie i gminach powiatu.

czytaj więcej

Rozpoczęta przebudowa drogi powiatowej tematem spotkania Starosty Stargardzkiego z mieszkańcami Słodkowa

24 sty 2020

 

O przebudowie odcinka drogi powiatowej 1735 Z na odcinku Słodkowo- Suchań, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska rozmawiała z mieszkańcami Słodkowa podczas spotkania zorganizowanego w świetlicy gminnej. Na zaproszenie Stanisławy Bodnar, Burmistrz Suchania w spotkaniu uczestniczyła również Irena Agata Łucka, Członek Zarządu Powiatu oraz Ryszard Hadryś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Inwestycję dofinansowaną z Funduszu Dróg Samorządowych zrealizuje firma STRABAG. Po przejęciu odcinka drogi wykonawca rozpoczął już pierwsze prace budowlane

czytaj więcej