Wyjątkowy rok pełen wyzwań w powiecie stargardzkim- podsumowujemy wydarzenia minionych miesięcy

04 lut 2021

 

 

Rok 2020 przejdzie do historii jako czas pandemii, która wybuchając nagle i nieoczekiwanie, postawiła przed nami zupełnie nowe wyzwania. W dynamicznych, a czasem  nieprzewidywalnych  warunkach, Powiat Stargardzki zrealizował jednak planowane wcześniej projekty i zamierzenia, jednocześnie dokładając wszelkich starań o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców.

czytaj więcej

Harmonogram szczepień seniorów oraz innych grup społecznych i zawodowych- formalnie opublikowany w rządowym rozporządzeniu.

15 sty 2021

 

Szczepienia seniorów ujętych w  grupie „I” rozpoczęto formalnie w piątek 15. stycznia. Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności mają być szczepione osoby, które ukończyły 80 rok życia, następnie seniorzy w wieku „70+”. Na stronie Dziennika Ustaw ukazało się rządowe rozporządzenie, które formalnie przedłuża o dwa tygodnie obowiązującą od końca ub. roku tzw. „narodową kwarantannę”. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, ma ona potrwać do końca stycznia.

czytaj więcej

Nowe szanse i możliwości w ramach programu „Aktywny Samorząd”.

05 mar 2021

 

Ruszyła pilotażowa edycja programu „Aktywny Samorząd” prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wnioski w ramach programu można składać od początku marca. Program składa się z dwóch modułów- pierwszy dotyczy wsparcia w likwidowaniu barier w poruszaniu się i transportowych, natomiast drugi określa formę  finansowej pomocy niepełnosprawnym w kontynuowaniu studiów wyższych. Szczegółowych informacji na temat możliwości związanych z programem, udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

czytaj więcej

Rozpoczęcie budowy nowego ronda w pobliżu Lipnika- już od połowy marca

05 mar 2021

Nowo budowane centrum handlowe przyczyni się do zmian w organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej 1704Z na odcinku Stargard- Lipnik. By ułatwić dojazd klientom przyszłego centrum, w pasie drogowym nieopodal Lipnika wybudowane zostanie kolejne rondo. Zarząd Dróg Powiatowych wybrał już w ramach przetargu wykonawcę inwestycji. Początek prac nastąpi 15 marca.

czytaj więcej