Znamy termin ponownych wyborów do Rady Powiatu Stargardzkiego

08 maj 2019

Do urn wyborczych ponownie udadzą się mieszkańcy Gminy Dobrzany. Wojewoda Zachodniopomorski wyznaczył na niedzielę, 16 czerwca 2019 r. termin głosowania po tym, jak postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie stwierdzono nieważność wyboru radnych powiatowych w okręgu wyborczym nr. 7. Sąd wydał postanowienie w tej sprawie 7 stycznia 2019 r., po rozpatrzeniu protestu wyborczego.

czytaj więcej

Jedyny taki weekend w barwach Art Festiwalu

17 maj 2019

Przed nami dwa niezwykłe dni pełne doznań i przeżyć, jakie przynieść może bliski kontakt ze sztuką, która tym razem wychodzi wprost na ulice miasta z przestrzeni sal koncertowych, pracowni malarskich, tanecznych i teatralnych. Z takim założeniem Art Festiwalu, jego inicjatorka- stargardzka malarka Bernadeta Wdzięczna- organizowała pierwszą edycję tego przedsięwzięcia. Teraz czekają nas artystyczne wydarzenia i przedsięwzięcia z udziałem blisko 89 twórców.  Całością koordynuje Stargardzkie Centrum Kultury, zachęcając do aktywnego udziału w poszczególnych przedsięwzięciach. Wybierać można spośród bogatej oferty wystaw fotograficznych i malarskich, koncertów muzycznych i warsztatów teatralnych. W programie tegorocznej edycji Art. Festiwalu „zaistnieją” też zabawki interaktywne, przygotowane w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze Starostwa.

czytaj więcej

DPS w Dolicach: najwyższy czas na windę

17 maj 2019

Przebudowany w połowie ubiegłego roku parter i korytarz Domu Pomocy Społecznej w Dolicach, poprawił znacznie funkcjonalność budynku. Projekt w całości sfinansowano z budżetu Powiatu Stargardzkiego. Koszt przebudowy i remontu parteru wyniósł ogółem 326 tys. zł. W trakcie prac wykonawca przygotował  wstępnie pomieszczenia do instalacji nowej windy. Powinna zastąpić stary, blisko dwudziestoletni dźwig jesienią tego roku.

czytaj więcej

Informatyk w Starostwie potrzebny od zaraz...

16 maj 2019

Nabór na wolne stanowisko ds. informatyki w Biurze Obsługi Urzędu Starostwa Powiatowego ogłosiła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska. Zainteresowani, którzy złożą swoje oferty, mogą liczyć na zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu. Nabór potrwa do 22 maja 2019 r. Pełny tekst ogłoszenia został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej

Twórcy na ulicach i Czasoumilacze, wszystko w ramach Art Festiwalu

16 maj 2019

Blisko 89 twórców, 30 wystaw malarskich, w tym fotograficznych a także koncerty muzyczne, plenerowe warsztaty teatralne oraz wiele innych przedsięwzięć przygotowali organizatorzy kolejnej edycji Art Festiwal Stargard. Przedsięwzięcia, którego celem jest obecność różnorodnych form kultury i sztuki bezpośrednio w przestrzeni miasta. Pomysłodawczyni Art Festiwalu, malarka i artystka Bernadeta Wdzięczna chciała przenieść w ten sposób  na stargardzkie ulice artystyczny klimat Berlina oraz innych miast Europy. Organizacją i koordynacją wszystkich przedsięwzięć Art Festiwalu, dostępnych dla mieszkańców i gości w najbliższy weekend 18 i 19 maja, zajmuje się Stargardzkie Centrum Kultury.

czytaj więcej