Tymczasowa organizacja po zamknięciu wiaduktu- są utrudnienia, zachowano jednak płynność ruchu

04 gru 2019

 

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązująca w Centrum Stargardu po zamknięciu wiaduktu nad ul. Wyszyńskiego, mimo trudności sprawdza się w praktyce. Zarząd Dróg Powiatowych ocenia, że zachowana została płynność ruchu. Należy liczyć się jednak z utrudnieniami w trakcie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, szczególnie na odcinkach ulic Bema i Bogusława, przez które wytyczona została trasa objazdowa.

czytaj więcej

Ulica Pierwszej Brygady: termin zakończenia przebudowy przesunięty o tydzień

29 lis 2019

 

Niekorzystne warunki pogodowe powodem przesunięcia terminu zakończenia przebudowy odcinka ul. Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Miejscami dość intensywne opady deszczu utrudniają ekipom budowlanym firmy STRABAG układanie nowej nawierzchni jezdni, w ramach ostatniego etapu inwestycji. Z tego powodu zapadła decyzja o przesunięciu terminu zakończenia przebudowy, z 2 na 9 grudnia 2019 r. Przebudowanym odcinkiem ul. Pierwszej Brygady będzie więc można płynnie przejechać dopiero od przyszłego poniedziałku, 9 grudnia.

 

czytaj więcej

Zapis plenerów "Grupy Julka"- wyjątkowym wydarzeniem w Starostwie

13 gru 2019

 

Jubileusz 20- lecia działalności uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie, którzy przyjęli nazwę „Grupy Julka”- od imienia byłego nauczyciela malarstwa Juliusza Wierzbickiego- będzie  okazją do ekspozycji prac młodych artystów w  siedzibie Starostwa. Wernisaż dzieł, jakie powstawały na przestrzeni ostatnich lat w trakcie malarskich plenerów organizowanych przy wsparciu Gminy Dobrzany, zaplanowano w środę 18 grudnia 2019  r.- tym razem o godz. 8.45. w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze urzędu przy Skarbowej.

czytaj więcej

Czas wspólnego świętowania wśród działaczy Polskiego Związku Niewidomych

13 gru 2019

 

Uroczyste spotkanie przy świątecznym stole w gościnnych wnętrzach Domu Kultury Kolejarza, zgromadziło działaczy oraz osoby należące do stargardzkiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Na zaproszenie Zbigniewa Mycyka, Prezesa Koła PZN  w Stargardzie odpowiedziała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Wicestarostą Joanną Tomczak oraz Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Stargardu. Na co dzień związek oferuje profesjonalne wsparcie osobom które borykają się z chorobami wzroku.

czytaj więcej

Pisząc listy upominali się o prawa człowieka i przywrócenie wolności

13 gru 2019

 

W akcji organizowanej przez  Amnesty International, uczestniczyli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych w Stargardzie. Do wspólnego pisania listów, których autorzy upominali się o przywrócenie wolności oraz oczyszczenie z zarzutów szpiegostwa, jakie rząd Grecji postawił  wolontariuszom ratującym uchodźców na  wyspie Lesbos, wzięła udział Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Wicestarostą Joanną Tomczak oraz Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. O wolność dla greckich wolontariuszy listownie upomniał się także Rafał Zając, Prezydent Stargardu.

czytaj więcej