Siedem wniosków złożonych przez Powiat Stargardzki do Rządowego Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych

22 paź 2020

 

To jeden z instrumentów ujętych w programie wsparcia jednostek samorządu terytorialnego, celem  przeciwdziałania  skutkom COVID- 19. Tym bardziej istotny dla samorządów, które  odczuwają gospodarcze i finansowe skutki postępującej ekspansji pandemii.  Gminy i powiaty mogą za pośrednictwem wojewodów składać wnioski o dofinansowanie infrastrukturalnych projektów na swoim terenie. Zarząd Powiatu zdecydował o przesłaniu siedmiu wniosków. Dotyczą one planowanej przebudowy i remontu dróg powiatowych, a także inwestycji mających wpływ na funkcjonowanie szpitala i placówek oświatowych.

czytaj więcej

Stargard w ramkach komiksu- warsztatowym wyzwaniem dla młodych rysowników

22 paź 2020

 

Warsztaty pod hasłem „Stargard komiksem malowany”  zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 dla młodych twórców, potencjalnych adeptów sztuki komiksu. Przedsięwzięcie promujące „obrazki z dymkiem”, które na stałe już wrosły w historię i tradycję popkultury, organizowano z rozmachem w poprzednich latach. Tym razem ze względu na warunki pandemii, warsztaty miały zdecydowanie bardziej kameralny charakter. Mimo to nie brakowało emocji wśród młodych twórców, podejmujących wyzwanie przełożenia na komiksową formę historii  rodzinnego miasta.

czytaj więcej

COVID- 19: nowa granica przekroczona

21 paź 2020

 

Liczba dnia to  dzisiaj  10 040. Tyle zakażeń wirusem SARS- CoV- 2 potwierdzono w całym kraju. Przekroczona została tym samym psychologiczna bariera 10 tysięcy zakażeń w ciągu doby. Na Pomorzu Zachodnim potwierdzono łącznie 285 nowych zakażeń. W powiecie stargardzkim przybyło kolejnych 20 osób z pozytywnym wynikiem testu.

czytaj więcej

Skontrolowali trzeźwość kierowców w Dolicach i Suchaniu

21 paź 2020

 

Kontrole kierowców w gminach Suchań i Dolice przeprowadzili dzielnicowi z Dolic, razem z funkcjonariuszami z Suchania. Celem akcji było wyeliminowanie z jazdy  tych, którzy zdecydowali się wsiąść do auta na podwójnym gazie. Patrole na drogach połączono z kontrolą miejsc publicznych w obu gminach, gdzie zgodnie ze wskazaniami Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,  najczęściej dochodzi do przypadków naruszania porządku oraz poważniejszych wykroczeń.

czytaj więcej

Zapas środków dezynfekcyjnych, maseczek i ubiorów ochronnych przekazany przez Starostę placówkom opiekuńczo- wychowawczym

20 paź 2020

 

Dynamiczny przyrost zakażeń SARS- CoV- 2 stawia nowe wyzwania zwłaszcza przed instytucjonalną  pieczą zastępczą, rodzinnymi domami dziecka i rodzinami zastępczymi, których koordynacją zajmuje się w powiecie stargardzkim Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych. Konieczność zapewnienia środków bezpieczeństwa sanitarnego pociąga za sobą dodatkowe koszty. Stąd potrzeba finansowego wsparcia, które Powiat Stargardzki otrzymał za pośrednictwem Wojewody Zachodniopomorskiego.

czytaj więcej