Siedliska i gatunki przyrodnicze objęte monitoringiem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

14 maj 2021

 

Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych rozpoczynają służby Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska na gruntach leśnych, pozaleśnych oraz wodach i gruntach objętych wszystkimi formami własności na terenie całego kraju. Prace obserwacyjno- pomiarowe prowadzone będą w ramach państwowego Monitoringu Środowiska, finansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj więcej

Bez maseczki na świeżym powietrzu- od soboty otwarte również ogródki gastronomiczne

14 maj 2021

 

Będzie można zdjąć maseczkę od 15 maja, przebywając  na świeżym powietrzu. Natomiast obowiązek ich noszenia został utrzymany w pomieszczeniach zamkniętych oraz  pojazdach komunikacji publicznej.  Przewoźnicy mogą również znieść limit zajęcia jedynie połowy miejsc w autobusach, pociągach i tramwajach- otwarte również zostaną plenerowe ogródki restauracji, pubów i kawiarni.

czytaj więcej

Wiosna sprzyja rowerzystom jednak policja przypomina- zadbaj bezpieczeństwo na swoich dwóch kółkach

14 maj 2021

 

Zniesienie części pandemicznych obostrzeń już w najbliższy weekend oraz wiosenna aura- te długo wyczekiwane okoliczności zachęcają do odkurzenia własnych dwóch kółek i wypraw poza miasto. Na drogach i ścieżkach  przybywa więc rowerzystów, spragnionych   relaksu i czynnego wypoczynku. Policja przypomina jednak: te same wymagania związane z bezpieczeństwem obowiązują w równych stopniu tak rowerzystów, jak  i pozostałych kierowców.

czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Rodziny okazją do promowania nowych projektów PCPR

13 maj 2021

 

Wyjątkowy zbieg dobrych okoliczności sprawia, że tegoroczny Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony 15 maja, akurat pokrywa się z terminem luzowania części obostrzeń doby pandemii. Będzie więc okazja, by na drodze ku stopniowo odzyskiwanej normalności, świętować w rodzinnym gronie- doceniając także wartość tej najważniejszej instytucji dla narodów i społeczeństw. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, korzystając z doniosłej okazji zamierza także promować  nowy projekt Regionalnej Akademii Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcej