Starosta Stargardzki wspiera akcję pomocy dla Agnieszki Szumskiej, dotkniętej chorobą nowotworową

03 lut 2020

 

Do włączenia się w akcję pomocy cierpiącej na rozległą chorobę nowotworową Agnieszki Szumskiej, zachęca gorąco mieszkańców miasta i powiatu Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Z apelem o pomoc do wszystkich, nieobojętnych na dramat cierpienia wystąpił Jarosław Szumski, mąż Agnieszki. Akcja finansowego wsparcia leczenia nowotworu prowadzona jest za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/agnieszka-szumska

czytaj więcej

Profilaktyka i zabezpieczenie przed koronawirusem. Wydział Zarządzania Bezpieczeństwem przypomina o podstawowych zasadach.

28 lut 2020

 

W związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań w Europie, Główny Inspektor Sanitarny, resort zdrowia oraz służby odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa sanitarnego w kraju, przypominają o podstawowych zasadach profilaktyki, które zmniejszają ryzyko zarażenia koronawirusem. Jak dotąd nie potwierdzono w Polsce  przypadku choroby, wywołanej przez „2019-nCoV”. Wprowadzono jednak stan podwyższonej gotowości, obowiązujący w szpitalach i  placówkach służby zdrowia. Stały monitoring prowadzą też wojewódzkie i powiatowe inspekcje sanitarne.

czytaj więcej

Uczniowie szkół Powiatu Stargardzkiego nagrodzeni Stypendiami Premiera

27 lut 2020

 

W gronie 188 uczniów z regionu Pomorza Zachodniego uhonorowanych stypendiami Prezesa Rady Ministrów za najlepsze wyniki w nauce, znaleźli się także uczniowie placówek prowadzonych przez Powiat Stargardzki. Nagrodę przyznano uczennicom i uczniom, którzy uzyskali najlepszą średnią ocen w swojej szkole. Stypendia obejmują rok szkolny 2019/20. Nagrodzeni odebrali gratulacje podczas gali w szczecińskim I Liceum Ogólnokształcącym.

czytaj więcej

Powiatowa Inspekcja Sanitarna w gotowości, po informacjach o zakażeniach w północnych Włoszech

27 lut 2020

 

Dotychczas nie potwierdzono oficjalnie w Polsce przypadków zachorowań wywołanych przez obecność koronawirusa. Jednak sytuacja w północnych Włoszech oraz doniesienia o jego pojawieniu się  w innych krajach Europy, skłoniły służby sanitarne do wprowadzenia stanu gotowości. Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w  Stargardzie, w ścisłym porozumieniu w Wojewódzką Inspekcją Sanitarną monitoruje sytuację, przypominając o konieczności zachowania elementarnych zasad higieny. Służby sanitarne apelują też, by nie ulegać psychozie i panice, wywoływanej głównie przez niepotwierdzone doniesienia oraz informacje, przekazywane w portalach społecznościowych.

czytaj więcej