Zamknięcie wiaduktu w centrum Stargardu przesunięte w czasie. Jednak należy przygotować się na utrudnienia.

05 lis 2019

Wybrany przez PKP PLK SA wykonawca modernizacji kolejowej magistrali Poznań- Szczecin rozpoczyna prace, związane z gruntowną przebudową stacji w Stargardzie. Wykonawca przejął plac budowy we wtorek 12 listopada. Zaplanowano w tym czasie wyłączenie dwóch z czterech wiaduktów kolejowych w mieście, kluczowych dla ruchu, szczególnie w centrum i śródmieściu Stargardu. Okazało się jednak, że jeszcze przez kilkanaście dni możliwy będzie przejazd pod wiaduktem. Trwają bowiem jeszcze prace m.in. przy prowizorycznej ścieżce dla pieszych, która umożliwi przejście w stronę ul. Dworcowej i Wyszyńskiego.

czytaj więcej

Pierwszej Brygady: bez utrudnień przez listopadowy długi weekend

31 paź 2019

To dobra wiadomość dla kierowców, szczególnie przed Dniem Wszystkich Świętych. Po zakończeniu części prac w pobliżu skrzyżowania Ceglaną, ekipy budowlane firmy STRABAG- wykonawcy przebudowy ulicy Pierwszej Brygady- otwierają dla ruchu oba pasy jezdni na czas listopadowego święta. Tymczasowa, wahadłowa sygnalizacja świetlna została wyłączona. Wznowienie robót oraz przywrócenie ruchu wahadłowego nastąpi w poniedziałek,   4 listopada.

czytaj więcej

Bicie rekordu Różowej Wstążki rozpocznie Powiatowy Miesiąc Walki z Rakiem

14 paź 2019

 

Próba bicia rekordu na najliczniejsze grono osób z przypiętą różową wstążką- oficjalnym symbolem walki z chorobami nowotworowymi- rozpocznie już we wtorek o 15.00. tegoroczną edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Chętni do udziału w tym niebanalnym przedsięwzięciu powinni zgłosić się na Rynek pół godziny wcześniej, by dokonać oficjalnej rejestracji oraz zająć miejsce w specjalnej strefie. Do wspólnego bicia rekordu zaprasza Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z organizacjami i stowarzyszeniami, które podjęły się organizacji XV już edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

czytaj więcej

Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady: od poniedziałku STRABAG rozpoczyna prace

19 wrz 2019

Ekipy budowlane firmy STRABAG, której  ofertę wybrano w przetargu Zarządu Dróg Powiatowych, rozpoczną od poniedziałku 23 wrześnie przebudowę ulicy Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt przebudowy odcinka drogi powiatowej 1704 Z, który tworzą ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, oszacowano na 3,6 mln zł. Z rządowego funduszu przekazana zostanie kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji. Zarząd Dróg Powiatowych oficjalnie przekaże firmie STRABAG plac budowy w najbliższy piątek.

czytaj więcej

Dzień Seniora świętowano radośnie w Starej Dąbrowie

14 lis 2019

Zawsze młodzi duchem seniorzy ze Starej Dąbrowy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, zorganizowanym przez władze gminy w dniu ich święta. Obchody Dnia Seniora umiejętnie połączono ze świętowaniem Dnia Niepodległości. Było więc radośnie, miejscami podniośle, nie zabrakło też dobrej zabawy i humoru. W obchodach Dnia Seniora urządzonych dla mieszkańców Starej Dąbrowy uczestniczyła Wicestarosta Joanna Tomczak. Zdrowia i sił do realizacji wszystkich swoich pasji, życzyła seniorom Wójt Starej Dąbrowy, Sylwia Kalmus Samsel. Do udziału w obchodach Dnia Seniora zaproszono również radną powiatową Ewę Węgielnik oraz ks. Grzegorza Gruszkę, proboszcza parafii w Starej Dąbrowie

czytaj więcej