Starostwo Powiatowe w dobie pandemii- najważniejsze informacje o zmianach funkcjonowania urzędu

04 lis 2020

 

Mając na uwadze określone przepisami prawa ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Starosta Stargardzki - Iwona Wiśniewska informuje o zasadach funkcjonowania Starostwa Powiatowego w Stargardzie.

Przy zachowaniu obowiązujących w urzędzie rygorów sanitarnych podtrzymana zostaje-na zasadach określonych w niniejszej informacji- możliwość bezpośredniej obsługi interesantów.
 

czytaj więcej

Część budynku po dawnej melioracji przekazana gminie- mozaika czeka na pomysły…

27 lis 2020

 

Nieruchomość przy ulicy Bydgoskiej w Stargardzie, którą w imieniu Skarbu Państwa zarządza Starosta Stargardzki, została przekazana w drodze darowizny gminie wiejskiej Stargard. Po gruntownym remoncie  do budynku przeprowadzi się m.in. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W ramach darowizny przekazano lokale użytkowe na dwóch kondygnacjach budynku, razem z udziałami w gruncie.

czytaj więcej

Zakrapiane imprezy na Bobrowej Polanie: trzeba było po nich posprzątać…

26 lis 2020

 

Obowiązujące już od kilku miesięcy obostrzenia stanu epidemii, zamknięcie w domach i zawieszenie nauki w szkołach doprowadziły także do odwołania wszystkich imprez rekreacyjno- sportowych, kulturalnych oraz tych organizowanych w plenerze. Z tego też powodu Centrum Edukacji Ekologicznej na Bobrowej Polanie niemal przez cały rok pozostaje puste. Lecz okazuje się, że nie dla wszystkich. Zamiast plenerowych imprez o charakterze ekologicznym, doszło na Bobrowej Polanie do szeregu nieformalnych „spotkań towarzyskich” suto zakrapianych alkoholem. Efekt? Góry śmieci, zdewastowane urządzenia rekreacyjne i miejsca po rozpalanych na dziko ogniskach.

czytaj więcej

Stacja Dolice: przejazd kolejowy dostępny nadal dla kierowców i mieszkańców.

25 lis 2020

 

Wykonawca przebudowy odcinka kolejowej magistrali Szczecin- Poznań zmienił decyzję, wycofując się z planowanego zamknięcia przejazdu na stacji w Dolicach. Nowa organizacja ruchu na tym fragmencie drogi wojewódzkiej nr. 122, uwzględniająca objazdy zamkniętego przejazdu kolejowego, miała obowiązywać od poniedziałku 23 listopada. Nieoczekiwanie główny wykonawca przebudowy zmienił zdanie. Przejazd nadal pozostaje dostępny dla kierowców.

czytaj więcej

Jazzowe klimaty obecne jesienią- lecz tym razem wyłącznie w sieci

25 lis 2020

 

W kalendarz wydarzeń jesieni wpisywały się już od dłuższego czasu koncerty muzyki synkopowanej z metrum na trzy czwarte, organizowane pod patronatem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej. Cykl koncertów i warsztatów pod hasłem Jesiennego Jazzu, z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej, gromadził wielu fanów i słuchaczy. Stanowił także nawiązanie do muzycznej historii miasta, znanego z żywiołowego rozwoju klubów jazzowych i wykonawców, zdobywających laury na krajowych i  międzynarodowych festiwalach, Zwieńczeniem spotkań i warsztatów okazywał się koncert na Dużej Scenie SCK. Tym razem pandemia pokrzyżowała wszystkie plany. Także i te związane z Jesiennym Jazzem- ale nie do końca…

czytaj więcej