Pszczelarze z ofertą dla hodowców: poprawiamy warunki rodzin pszczelich

23 sie 2019

 

Projekt realizowany przez Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie razem z organizacjami, które działają  w Koszalinie i Gryficach, uzyskał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Kierowany jest do wszystkich hodowców pszczół na Pomorzu Zachodnim. Co ważne, przy podziale dotacji przyznanej przez samorząd województwa nie obowiązuje wymóg przynależności do wojewódzkiego, regionalnego bądź rejonowego związku pszczelarzy. Finansowe wsparcie może otrzymać każdy hodowca pod warunkiem, że do końca sierpnia (a więc jeszcze przez niespełna tydzień) złoży stosowny wniosek.

czytaj więcej

Remonty i prace porządkowe w szkołach na ostatniej prostej

22 sie 2019

Na kilkanaście dni przed oficjalną inauguracją  nowego roku nauki, w sześciu szkołach ponadpodstawowych i zespołach szkół prowadzonych przez Powiat Stargardzki, dobiegają końca prowadzone przez wakacje  prace remontowe. Przy odnawianiu klas i pracowni, uwzględniono tym razem konieczność zmieszczenia dwóch roczników klas pierwszych. Dyrektorzy  deklarują, że jeszcze przed pierwszym dzwonkiem ich placówki będą gotowe do przyjęcia uczniów- przede wszystkim tych z podwójnego naboru.

czytaj więcej

Jarmark u Królowej Świata na Staromiejskim Rynku już po raz trzeci

21 sie 2019

Święto kolegiackiej parafii, samej Kolegiaty oraz wszystkich mieszkańców Stargardu- pod takim hasłem do udziału w trzeciej edycji Jarmarku u Królowej Świata zapraszają organizatorzy. Miejscem imprez będzie Rynek Staromiejski w Stargardzie, gdzie od piątku do niedzieli, 23- 25 sierpnia 2019 r. przygotowano szereg różnorodnych atrakcji- zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Jarmark poprzedzą czwartkowe uroczystości odpustowe w Kolegiacie NMP Królowej  Świata. W nadchodzący, przedostatni już weekend sierpnia, na stargardzkim Rynku i wokół majestatycznej Perły Gotyku Pomorza Zachodniego, będzie więc wyjątkowo tłumnie, różnokolorowo, smakowicie i gwarnie.

czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa: zapraszamy na wyprawę żelaznym traktem

21 sie 2019

Najnowsza edycja przedsięwzięcia Rady Europy i unijnych państw członkowskich przed nami. Europejskie Dni Dziedzictwa, to największy w Europie projekt społeczno- edukacyjny, a także święto zabytków kultury w Europie. Głównym celem EDD jest promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa UE, w tym Polska, która dołączyła do wspólnej akcji w 1993 r. Już we wrześniu kraje uczestniczące w Europejskich Dniach Dziedzictwa, udostępnią do zwiedzania swoje liczne zabytki i miejsca kultury. Powiat Stargardzki zachęca, by  w ramach tegorocznej edycji EDD,  wszyscy zainteresowani wyruszyli w drogę.

czytaj więcej

Aparat w dłoń! Zdjęć przybywa, ale czekamy na więcej...

20 sie 2019

Jeszcze tylko przez kilkanaście dni można nadsyłać zdjęcia w naszym konkursie fotograficznym pod hasłem: „Krajobraz Powiatu Stargardzkiego”. Konkurs stanowi część projektu „Bobrowa Polana V- podniesienie świadomości mieszkańców powiatu stargardzkiego”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Piękno najbliższych okolic sprzyja  poszukiwaniu odpowiedniego motywu.  Wystarczy jedynie wyjść poza miasto, by uchwycić w obiektywie detale  rodzimego  pejzażu. Przyjmujemy zdjęcia, które powstały przy użyciu aparatu dowolnego typu i rodzaju. Wybierając się na fotograficzne łowy, można korzystać także ze smartfona . Autorzy najlepszych zdjęć wybranych przez kapitułę konkursową, mogą liczyć na nagrody, ufundowane przez Powiat Stargardzki.

czytaj więcej