Początek przebudowy Pierwszej Brygady- utrudnienia już od poniedziałku

20 wrz 2019

 

STRABAG formalnie przejął już plac budowy, rozpoczynając przygotowania do kompleksowego remontu ulicy Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Ekipy drogowców pierwsze prace rozpoczną w poniedziałek, 23 września. W poniedziałkowy poranek wprowadzona zostanie również tymczasowa organizacja ruchu w tej części miasta. Należy zatem przygotować się na utrudnienia. Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady, stanowiącej odcinek drogi powiatowej 1704 Z, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych. Podzielone na dwie części prace, które obejmują ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, wyceniono na ponad 3,6 mln zł. Kwota ok. 2,9 mln pochodzi z rządowego funduszu, co stanowi 80 proc. wartości całej inwestycji.

czytaj więcej

Przebudowa ulicy Pierwszej Brygady: od poniedziałku STRABAG rozpoczyna prace

19 wrz 2019

Ekipy budowlane firmy STRABAG, której  ofertę wybrano w przetargu Zarządu Dróg Powiatowych, rozpoczną od poniedziałku 23 wrześnie przebudowę ulicy Pierwszej Brygady w Śródmieściu Stargardu. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koszt przebudowy odcinka drogi powiatowej 1704 Z, który tworzą ulice Pierwszej Brygady i Marii Konopnickiej, oszacowano na 3,6 mln zł. Z rządowego funduszu przekazana zostanie kwota ponad 2,9 mln zł, co stanowi 80 proc. dofinansowania inwestycji. Zarząd Dróg Powiatowych oficjalnie przekaże firmie STRABAG plac budowy w najbliższy piątek.

czytaj więcej

Oetatni weekend lata na Bobrowej Polanie, pełen dobrej energii

23 wrz 2019

Nie zawiedli się miłośnicy aktywnego wypoczynku, którzy skorzystali z wielu atrakcji, przygotowanych specjalnie dla nich przy okazji „Dnia Ekologii” w Centrum Edukacji Ekologicznej, zlokalizowanym w urokliwym lasku na skraju ulicy Reymonta.  Przybywali tu spacerkiem i rowerem- indywidualnie bądź w zwartym peletonie-  uczestnicy Powiatowego Gwiaździstego Zjazdu, organizowanego już po raz szósty przez Stargardzkie Porozumienie Rowerowe. Wszyscy uczestnicy  imprez ostatniego weekendu lata, skorzystali więc chętnie z zaproszenia  Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej. Happening ekologiczny na Bobrowej Polanie miał też odpowiednia oprawę, dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

czytaj więcej

E- receptyu i skierowania wystawiane w Sieci. Szkolenia w mobilnym punkcie NFZ

23 wrz 2019

Szkolenie dla lekarzy w zakresie procedury wystawianie e- recept i e- skierowań zaplanowano w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Do udziału w zajęciach lekarzy oraz pracowników placówek medycznych zaprasza Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ. Szkolenie rozpocznie się we wtorek, 24 września 2019 r. Przedstawiciele Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia zachęcają wiec do udziału w bezpłatnych szkoleniach. W siedzibie Starostwa rozpoczną się one już od godz. 8.00.

czytaj więcej

Zobaczymy się na Bobrowej Polanie...

20 wrz 2019

 

Już w sobotę, 21 września… Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska zaprasza wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku do urokliwej Bazy Edukacji Ekologicznej, w lasku na skraju ulicy Reymonta. Od 11.00. do 15.00. Bobrowa Polana będzie miejsce imprez i atrakcji w plenerze, zorganizowanych przy okazji „Dnia Ekologii”. Przez całą sobotę na chętnych czekać będą happeningi oraz gry i zabawy o tematyce ekologicznej, a także zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia. Spodziewamy się również kulminacyjnego punktu Rowerowej Masy Krytycznej, która w sobotnie przedpołudnie wyruszy sprzed Ratusza  na stargardzkim Rynku Starego Miasta.

czytaj więcej