Akcja wsparcia na rzecz szpitala przynosi efekty

02 kwi 2020

 

Pomoc materialna i finansowa ze strony firm i mieszkańców powiatu stargardzkiego, stanowi nieocenione wsparcie dla kadry lekarzy, pielęgniarek i pracowników obsługi, zmagających się na co dzień z trudną sytuacją w dobie pandemii koronawirusa. Firmy i osoby prywatne spieszą z pomocą szpitalowi- niejednokrotnie z tym co mają, w równie trudnym dla siebie czasie. Społecznego wsparcia  potrzeba nadal, bowiem szpital przygotowuje się do sytuacji, kiedy niezbędne może być przyjmowanie pacjentów cierpiących na inne choroby z placówek, w których priorytetem jest walka z epidemią.

czytaj więcej

Sytuacja w powiecie stargardzkim. Przybywa osób w kwarantannie domowej

01 kwi 2020

 

Zgodnie z danymi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Szczecinie, według stanu na 31. marca 2020 r. nie zmieniła się liczba mieszkańców powiatu stargardzkiego, u których potwierdzono zakażenie SARS- CoV 2. To nadal 8 osób. Przybywa natomiast osób poddanych domowej kwarantannie- od poniedziałku to już 148 mieszkańców. Łącznie kwarantanną objęto 550 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 28 mieszkańców.

czytaj więcej

Stan epidemii- rząd zaostrza rygory od 1 kwietnia.

31 mar 2020

 

Kolejne obostrzenia, które mają służyć walce z koronawirusem wprowadza rząd od środy, 1 kwietnia. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, ograniczona zostanie liczba klientów w sklepach i punktach usługowych- do maksymalnie 3 osób przypadających na każdą kasę lub stanowisko płatności. W obrębie targowisk mają przypadać również 3 osoby na punkt handlowy. W placówkach pocztowych, od środy mogą przebywać maksymalnie 2 osoby przy jednym okienku.

 

czytaj więcej

Rywalizowali „O strunę z harfy Homera”- tym razem wirtualnie i w szczególnych okolicznościach.

31 mar 2020

 

Rzeczywistość w zupełnie inny i zaskakujący sposób zaplanowała przebieg X już edycji Turnieju Jednego Wiersza, zorganizowanej staraniem Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych. Grono 17  młodych twórców uczestniczących w poetyckich zmaganiach, po raz pierwszy nie miało możliwości, by podzielić się bezpośrednio swoim talentem  ujętym w słowach i wersach.

czytaj więcej