Znamy termin ponownych wyborów do Rady Powiatu Stargardzkiego

08 maj 2019

Do urn wyborczych ponownie udadzą się mieszkańcy Gminy Dobrzany. Wojewoda Zachodniopomorski wyznaczył na niedzielę, 16 czerwca 2019 r. termin głosowania po tym, jak postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie stwierdzono nieważność wyboru radnych powiatowych w okręgu wyborczym nr. 7. Sąd wydał postanowienie w tej sprawie 7 stycznia 2019 r., po rozpatrzeniu protestu wyborczego.

czytaj więcej

Mieszkańcy Dobrzan wybrali ponownie radnych powiatowych

17 cze 2019

Znamy oficjalne wyniki wyborów uzupełniających do Rady Powiatu Stargardzkiego, jakie przeprowadzono w Dobrzanach. Mieszkańcy Dobrzan głosowali w minioną niedzielę, wybierając radnych w okręgu wyborczym nr 7. Ponowne wybory okazały się konieczne po wyroku szczecińskiego Sądu Okręgowego, który uwzględnił protest wyborczy zgłoszony przez jednego z mieszkańców. Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego, termin głosowania wyznaczono na 16 czerwca 2019 r. Na liście do głosowania widniały nazwiska tych samych kandydatów, co w ubiegłorocznych wyborach samorządowych z wyjątkiem Wojciecha Majsakowskiego, który złożył mandat obejmując funkcję wiceburmistrza Chociwla.

czytaj więcej

Dni Stargardu pełne atrakcji, bogaty kalendarz imprez także u sąsiadów...

15 cze 2019

Koncert piosenki literackiej pod hasłem „Blisko, Daleko...” na scenie Teatru Letniego w Parku Chrobrego, przygotowany poprowadzony przez Ewę Krysian z Młodzieżowego Domu Kultury, zainaugurował w piątkowy wieczór tegoroczną edycję Dni Stargardu. Święto miasta atrakcjami wypełni dwa weekendy: 14- 16 oraz 22- 23 czerwca 2019 r. Po wyjątkowo klimatycznym wstępie, sobota 15 czerwca upłynie natomiast pod znakiem szeregu imprez sportowych, na czele z międzynarodowym biegiem ulicznym.

czytaj więcej

Mieszkańcy Dobrzan w niedzielę ponownie idą do urn

14 cze 2019

Niedziela 16 czerwca 2019 r. jest dniem wyborów uzupełniających do Rady Powiatu Stargardzkiego. Termin ponownego głosowania wyznaczony przez Wojewodę Zachodniopomorskiego wynika z wyroku Sądu Okręgowego w Szczecinie, który stwierdził nieważność wyboru radnych powiatowych w okręgu wyborczym nr 7. Sąd wydał postanowienie w tej sprawie, po rozpatrzeniu protestu wyborczego.

czytaj więcej

Imprezy na Bobrowej Polanie już formalnie dofinansowane

14 cze 2019

Umowę dotacji, która umożliwi dofinansowanie zajęć w  Bazie Edukacji Ekologicznej na Bobrowej Polanie, podpisała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska z Pawłem Mirowskim, Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zgodnie z ustaleniami, Wojewódzki Fundusz przekaże dotację na sfinansowanie działań pod hasłem: „Bobrowa Polana V- podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Umowa dotyczy organizacji zajęć edukacyjnych oraz kampanii, promujących imprezy na Bobrowej Polanie. Przyznana dotacja obejmuje przedsięwzięcia organizowane od kwietnia do końca września.

czytaj więcej