Wielkanoc 2021- zyczenia Starosty Stargardzkiego

02 kwi 2021

 

 

 

Przed nami kolejny już raz świąteczne dni w cieniu pandemii. Jednak mimo  powrotu ograniczeń i  zamknięcia- a w konsekwencji ponownie bez licznego grona bliskich przy świątecznym stole, na przekór atmosferze przygnębienia życzę Mieszkańcom Powiatu Stargardzkiego, aby odkrywali w sobie radość świętowania.

Życzę  zatem wszystkim, by zmęczenie  i przygnębienie czasu epidemii ustąpiły tej wierze,   która zapewnia pokój w sercach. Niech Światło  Wielkanocy pokona wszelkie bariery i odległości, jakie w tym czasie dzielą nas od rodzin i bliskich. Przeżywając w ciszy trudny czas tegorocznych Świąt, życzę Wam  i sobie mocy prawdziwego odrodzenia w duchu nadziei, jaką niesie przesłanie Wielkanocnego Poranka.

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem ze Współpracownikami.

czytaj więcej

Wyjątkowy rok pełen wyzwań w powiecie stargardzkim- podsumowujemy wydarzenia minionych miesięcy

04 lut 2021

 

 

Rok 2020 przejdzie do historii jako czas pandemii, która wybuchając nagle i nieoczekiwanie, postawiła przed nami zupełnie nowe wyzwania. W dynamicznych, a czasem  nieprzewidywalnych  warunkach, Powiat Stargardzki zrealizował jednak planowane wcześniej projekty i zamierzenia, jednocześnie dokładając wszelkich starań o zachowanie bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców.

czytaj więcej

Harmonogram szczepień seniorów oraz innych grup społecznych i zawodowych- formalnie opublikowany w rządowym rozporządzeniu.

15 sty 2021

 

Szczepienia seniorów ujętych w  grupie „I” rozpoczęto formalnie w piątek 15. stycznia. Zgodnie z harmonogramem, w pierwszej kolejności mają być szczepione osoby, które ukończyły 80 rok życia, następnie seniorzy w wieku „70+”. Na stronie Dziennika Ustaw ukazało się rządowe rozporządzenie, które formalnie przedłuża o dwa tygodnie obowiązującą od końca ub. roku tzw. „narodową kwarantannę”. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, ma ona potrwać do końca stycznia.

czytaj więcej

Policja apeluje do mieszkańców powiatu: uwaga na oszustów podszywających się pod aukcyjny portal OLX!

14 kwi 2021

 

Czas pandemii przykuł nas do laptopów i smartfonów. Większość zajęć wykonujemy również nadal w trybie pracy zdalnej. Restrykcje i obostrzenia, których skutkiem jest zamknięcie galerii handlowych, gastronomii oraz punktów usługowych sprzyjają przenoszeniu zakupowej aktywności do sieci. Wiodące portale zakupowe, aukcyjne i ogłoszeniowe biją rekordy zainteresowania i popularności. Niestety, lawinowo wzrasta również aktywność cyberprzestępców, którzy podszywając się pod klientów sieciowych portali, tworząc fałszywe linki. Aktywowane przez nieświadomego użytkownika, czyszczą konta bankowe lub wyłudzają dane. Policja ostrzega przed nowym „produktem” oszustów- podszywających się pod transakcje za pośrednictwem witryny OLX.

czytaj więcej

Uczniowie stargardzkiej „Piątki” z pewną przepustką na rynek pracy…

14 kwi 2021

 

W projekcie edukacyjnym, którego celem jest przygotowanie uczniów do wymagań i warunków współczesnego rynku pracy uczestniczy Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie od początku tego roku. Program współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, przeznaczony jest dla uczniów klas zawodowych oraz osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego.

czytaj więcej