Policja wyrusza na działki przed zimą

12 gru 2018

Wspólne patrole Policji, Straży Miejskiej i pracowników socjalnych przeszukują stargardzkie ogrody działkowe oraz miejsca, gdzie najczęściej koczują osoby bezdomne. Coraz częstsze spadki temperatur przed zimą skłaniają funkcjonariuszy do intensywnych działań, które mają zapobiec dramatycznym przypadkom śmierci z wychłodzenia. To trudne przedsięwzięcie, ponieważ ludzie bez adresu niechętnie dają się przekonać do zmiany miejsca pobytu. Stąd prewencyjne wizyty w ogrodach działkowych, połączone z doraźną pomocą i wsparciem osób nocujących w altanach.

czytaj więcej

Na południu już biało- u nas gołoledź

11 gru 2018

Przed gołoledzią ostrzega mieszkańców Stargardu i gmin powiatu  Biuro Prognoz szczecińskiego  IMGW. Opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych. O zachowanie ostrożności w związku z przewidywanym oblodzeniem, apeluje też Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.  

czytaj więcej

"Szlachetna Paczka"- więcej światła w samotnej codzienności

11 gru 2018

Siedemdziesięcioletni  mieszkaniec Stargardu, borykający się samotnie  z własną codziennością, może w spokoju i radości oczekiwać Świąt, które już za niespełna dwa tygodnie. Wszystko dzięki „Szlachetnej Paczce”- ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Wiosna. W gronie ludzi dobrej woli działali aktywnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji, razem z pracownikami administracji, policyjnym klubem Honorowych Dawców Krwi, Starostwem Powiatowym w Stargardzie oraz uczniami II Liceum Ogólnokształcącego. Akcję poprzedziło szczegółowe rozpoznanie potrzeb osób, które wymagają wsparcia i pomocy . W ten sposób to, co najważniejsze i najbardziej pilne dotarło także do siedemdziesięciolatka, od blisko sześciu lat żyjącego samotnie, w warunkach dalekich od normalności.

czytaj więcej

Można przywrócić wolność słowem

10 gru 2018

Przekonali się o tym organizatorzy Maratonu Pisania Listów z Zespołu Szkół Budowlano Technicznych w Stargardzie, którzy po raz kolejny odpowiedzieli na apel Amnesty International, by walczyć słowem o godność, wolność i prawa innych. Przedsięwzięcie organizowane przez wolontariuszy na całym świecie, jest również formą upominania się o  prawa człowieka, łamane w najdalszych zakątkach globu. Inicjatorzy akcji pod patronatem Amnesty International domagają się więc o prawa  ludzi, których dramat  rzadko zajmuje czas antenowy. A jeśli już, ich przypadki opisywane są w dalszej kolejności, ginąc w natłoku „gorętszych” newsów gazet, portali lub  stacji radiowych i telewizyjnych. Stąd zyskująca na popularności akcja wolontariuszy, którzy nie stracili wiary w moc drobnych gestów.

czytaj więcej

Liderzy stargardzkiego biznesu nagrodzeni

10 gru 2018

Promocja działalności gospodarczej oraz wspieranie rozwoju rodzimych firm- takie cele stawiają sobie organizatorzy XI już edycji Konkursu Gospodarczego Stargardzkiej Izby Gospodarczej, rozstrzygniętego podczas uroczystej gali na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury. Grudniowa gala organizacji, zrzeszającej blisko 100 firm działających w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, była jednocześnie formą podsumowania rocznej działalności Stargardzkiej Izby Gospodarczej. W trakcie uroczystego spotkania przyjęto również kolejnych piętnastu przedsiębiorców, do grona firm zrzeszonych w Izbie. Jej głównym hasłem jest łączenie i współdziałanie  lokalnego biznesu.

czytaj więcej