Podmuch zimy na drogach powiatu. Ekipy ZDP usuwają śnieg i lód z głównych tras i lokalnych odcinków.

12 sty 2021

 

Opady śniegu i porywisty wiatr pogorszyły od rana warunki jazdy- nie tylko po drogach lokalnych, gminnych i powiatowych, ale także miejscami na głównych trasach regionu. Ekipy Zarządu Dróg Powiatowych od wczesnych godzin rannych podejmują działania, których celem jest zapewnienie bezpiecznych warunków jazdy w obrębie utrzymywanej przez ZDP sieci dróg w powiecie stargardzkim.

czytaj więcej

Decyzje rządu: „kwarantanna narodowa” przedłużona o kolejne dwa tygodnie, dzieci klas I- III wracają do szkół.

12 sty 2021

 

O kolejne dwa tygodnie zostaną przedłużone obostrzenia, wprowadzone przez rząd 28 grudnia 2020 r. Natomiast od 18 stycznia dzieci klas I- III wracają do bezpośredniej nauki w szkołach. Pozostałe restrykcje będą utrzymane do końca stycznia. Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez rząd, na otwarcie- jako ostatnie- mogą liczyć branże gastronomiczna i hotelarska.

czytaj więcej

Akcja szczepień medyków w powiecie stargardzkim nabiera tempa.

11 sty 2021

 

Od 4 stycznia rozpoczęto szczepienia tzw. grupy „0”- czyli lekarzy, pielęgniarek i kadry medycznej w stargardzkim szpitalu. Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzkie jest jednym z 509 w całej Polsce i ponad 200 w regionie tzw. szpitali węzłowych, którym dostarczane są partie szczepionki w pierwszej fazie akcji szczepień przeciw COVID- 19.

czytaj więcej