Od soboty zdejmujemy maseczki- na ulicach i w plenerze. Przed nami ostatni etap znoszenia obostrzeń.

29 maj 2020

 

Od 30. maja nie będzie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, przy zachowanym nadal obowiązku dystansu społecznego. Rząd wprowadza czwarty etap luzowania obostrzeń, obowiązujących dotychczas po wprowadzeniu stanu epidemii. Maseczki nadal będą natomiast konieczne w sklepach, pojazdach komunikacji publicznej i zamkniętych pomieszczeniach.

 

czytaj więcej

Rodziny zastępcze świętują w kameralnych warunkach

29 maj 2020

 

Dzień  Rodzicielstwa Zastępczego przypada w kalendarzu 30. maja. To  święto wszystkich rodzin, które podjęły się wychowania i przyjęcia dzieci szczególnie doświadczonych przez los, nierzadko w dramatycznych okolicznościach pozbawionych ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Podejmując to wyzwanie, przywracają radość dzieciństwa najmłodszym, pozbawionym z różnych względów szansy dorastania i rozwoju  w biologicznej rodzinie. Podopieczni rodzin zastępczych otrzymują to, co człowiekowi niezbędne do życia: szacunek, bezpieczeństwo i stabilizację. Tworzą Dom, którego tak brakuje nadal wielu najmłodszym, stęsknionym za rodzinnym ciepłem.

czytaj więcej

Majowa sesja- bezpośrednio, ale z dystansem

28 maj 2020

 

Powiatowi radni ponownie spotkali się bezpośrednio w siedzibie Starostwa, by obradować tym razem już bez potrzeby sięgania po cyfrowe komunikatory. Organizacji XVII sesji Rady Powiatu Stargardzkiego  w  formie, do jakiej przywykliśmy przez lata  sprzyjało stopniowe luzowanie obostrzeń, połączone z częściowym otwarciem urzędów oraz instytucji. Wprowadzono jednak ograniczenia, związane głównie z zachowaniem dystansu pomiędzy radnymi, którzy zajęli miejsca w odpowiednio zaaranżowanej sali sesyjnej. Obrady toczyły się więc zgodnie z wymaganą odległością  1,5 metra  pomiędzy radnymi. Wchodzących do sali sesyjnej obowiązywała również dezynfekcja rąk. Dla gości i dziennikarzy sesja była dostępna w formie online.

czytaj więcej

Jest szansa na uhonorowanie firm i pracodawców, tworzących dobre warunki pracy dla niepełnosprawnych.

27 maj 2020

 

Organizatorzy Konkursu Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych już po raz 15. przyznają „Lodołamacze”- prestiżowe nagrody dla pracodawców wrażliwych społecznie. W tym roku przypada jubileuszowa edycja konkursu, organizowanego od 15 lat staraniem fundacji. Przedsięwzięcie stanowi kluczowe ogniwo kampanii społecznej, której celem jest przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób, dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnościami na współczesnym rynku pracy. Do konkursu dofinansowanego przez Polski Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych można również zgłaszać firmy i pracodawców prowadzących działalność w powiecie stargardzkim.

czytaj więcej