Spektakl, muzyka i taniec... Dzień Seniora pełen energii

14 lis 2019

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokazali młodszym pokoleniom, jak różnorodna i pełna pasji może być Jesień Życia. Goście zebrani na widownie sali widowiskowo- teatralnej SCK, mogli podziwiać zorganizowane w niebanalny sposób obchody Dnia Seniora. Na Dużej Scenie działo się wiele: od spektaklu teatru UTW, przez koncerty oraz występu zespołów sekcji tanecznej Uniwersytetu. W obchodach Dnia Seniora uczestniczył Prezydent Stargardu Rafał Zając oraz Wicestarosta Joanna Tomczak.

czytaj więcej

Portrety w tuszu i akwareli oraz fascynacje grafiką komputerową- do obejrzenia w galerii SCK

14 lis 2019

Różnorodne i pełne fantazji malarstwo Jagny Teresy Szwoch- Kałuży oglądać można w galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury. W wernisażu prac artystki uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Prezentowane w SCK dzieła łączą w sobie fantazję, niebanalność i pewną dozę uporządkowania. Te wydawałoby się przeciwstawne cechy doskonale oddają osobowość artystki. Teresa Szwoch- Kałuża pochodzi z Kujaw. Studiowała we Wrocławiu, kształcąc się na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Swoją karierę zawodową związała ze Szczecinem.

czytaj więcej

Przejazd kolejowy zamknięty. Utrudnienia dla jadących w kierunku Dobrzan i Marianowa

13 lis 2019

 

Remont przejazdu kolejowego linii Stargard- Koszalin- Gdynia w rejonie miejscowości Trąbki Małe rozpoczyna PKP PLK SA. Zarządca kolejowej infrastruktury poinformował, że decyzję o nagłym zamknięciu przejazdu, podjęto w związku z pogarszającym się stanem technicznym nawierzchni. Przejazd w Trąbkach zostanie zamknięty dziś o godz. 20.00. Remont potrwa dwa tygodnie. Oznacza to duże utrudnienia dla kierowców korzystających z drogi powiatowej 1734Z w kierunku Dobrzan, Marianowa i Wiechowa.

 

czytaj więcej

Święto Niepodległości na Rynku i pod pomnikiem

13 lis 2019

 

Salwą honorową żołnierze jednostek Garnizonu Stargard uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości na Rynku Starego Miasta uczestniczyło Dowództwo Garnizonu, przedstawiciele służb mundurowych oraz władze samorządowe Miasta i Powiatu Stargardzkiego. Na Staromiejskim Rynku odrodzoną Niepodległą uczcili także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, a także parlamentarzyści oraz radni miasta, powiatu i sejmiku województwa.

 

czytaj więcej

Mieszkańcy Stargardu świętowali 101 lat Niepodległej

13 lis 2019

 

Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kolegiacie NMP Królowej Świata zainaugurowała oficjalne obchody Święta Niepodległości w Stargardzie. Na zaproszenie Dowództwa Garnizonu Stargard w uroczystościach uczestniczył Prezydent Miasta Rafał Zając, Zastępca Prezydenta Ewa Sowa oraz Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i Wicestarosta Joanna Tomczak, wspólnie z Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. Monumentalne wnętrze Kolegiaty wypełnili tłumnie mieszkańcy Stargardu, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich, Stowarzyszenia Sybiraków, związków zawodowych, stowarzyszeń społecznych i pozarządowych. W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele służb mundurowych, spółek komunalnych a także instytucji Miasta i Powiatu.

czytaj więcej