Promenada nad Miedwiem bezterminowo zamknięta dla spacerowiczów

30 mar 2020

 

Do takiej decyzji skłonił władze gminy Kobylanka wprowadzony w Polsce stan epidemii, oraz obowiązujące już od tygodnia zaostrzone rygory, dotyczące przede wszystkim zakazu gromadzenia się większych ilości osób w miejscach publicznych. Wprowadzony rozporządzeniem wójta Kobylanki zakaz wstępu na promenadę obowiązuje do odwołania.

czytaj więcej

Starostwo przypomina: sprawę w Wydziale Komunikacji można załatwić telefonicznie lub przez internet

30 mar 2020

 

Obowiązujący stan epidemii oraz procedury związane z bezpieczeństwem sanitarnym pracowników i mieszkańców, przyczyniły się do  zawieszenia bezpośredniej obsługi interesantów Starostwa. Jest jednak możliwość załatwienia sprawy drogą elektroniczną. Z urzędnikami można również skontaktować się telefonicznie. Natomiast  dokumenty i wnioski przyjmowane są w specjalnie urządzonym punkcie podawczym przy wejściu od strony ul. Skarbowej- tuż obok budynku Zespołu Szkół Nr 1. Klienci Wydziału Komunikacji mogą również skorzystać z możliwości elektronicznej rejestracji pojazdu.

czytaj więcej

Akcja „Wspieram- Nie Zabieram” nadal aktualna- mimo stanu pandemii

27 mar 2020

 

To wspólny projekt Starostwa Powiatowego i Komendy Powiatowej Policji, którego celem jest uświadomienie kierowcom, jak ważne dla codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych pozostają  przeznaczone wyłącznie dla nich miejsca  parkingowe. Wymiar trwającej już od kilku tygodni akcji nabiera większego znaczenia w dobie walki z koronawirusem, kiedy „niebieskie koperty” są szczególnie użyteczne dla niepełnosprawnych kierowców lub pasażerów. Osoby mające problemy z poruszaniem się  potrzebują wsparcia, by zaparkować jak najbliżej  przy sklepie, aptece lub urzędzie. 

czytaj więcej

Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru zmienił obsługę klientów

26 mar 2020

 

Stan epidemii obowiązujący na terenie całego kraju wymusił także zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego. Nie oznacza to jednak, że wydział całkowicie zamknięto dla interesantów. Po wejściu do budynku przy Rynku Staromiejskim 5 w Stargardzie (od strony apteki), klienci znajdą skrzynkę na wnioski i podania. Jest również możliwość- w ograniczonym zakresie- bezpośredniego załatwienia sprawy.

czytaj więcej

Stan epidemii: zawieszona nieodpłatna pomoc prawna- są jednak inne możliwości uzyskania porady

26 mar 2020

 

 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sprawiedliwości, wprowadzony w kraju stan epidemii wykluczył możliwość  nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie stargardzkim,  świadczonej bezpośrednio w wyznaczonych punktach. Możliwość  wizyt interesantów została zawieszona do odwołania. W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do internetu, osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej, korzystając z telefonu, może ustnie zgłosić wniosek o uzyskanie takiej pomocy.

czytaj więcej