Złote Rybki rozdane- organizatorzy myślą już o kolejnej edycji Ińskiego Lata

20 sie 2019

Blisko 80 filmów, w tym 35 polskiej produkcji. Spotkania i rozmowy do późnej nocy z czołowymi przedstawicielami środowiska filmowego.  Imprezy towarzyszące i projekcja filmów o tematyce ekologicznej- to wszystko w ramach 46. Ińskiego Lata Filmowego.  Impreza wprawdzie dobiegła końca, jednak wciąż żywe pozostają emocje wśród uczestników, którzy w tym roku tłumnie wybrali się do Ińska, uczestnicząc w maratonie filmowym nad urokliwym brzegiem w Ińsku nad urokliwym brzegiem jeziora. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, która razem z Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu wzięła udział w uroczystym finale Ińskiego Lata, odbywającego się w dniach 8- 18 sierpnia tego roku.

czytaj więcej

Święto plonów w Strachocinie. Dożynki Gminy Stargard pełne atrakcji

19 sie 2019

Dobiegające końca żniwa już po raz drugi mijały pod znakiem ekstremalnych warunków pogodowych. Rolnicy doświadczani przez rekordową falę upałów,  ścigali się z czasem na polach  powiatu stargardzkiego i regionu. Tym bardziej więc jest dziękować za to, co udało się zebrać…  Mimo trudu i  spiekoty, której w związku ze zmianą klimatu doświadczali właściciele upraw drugi rok z rzędu,  we wnętrzu kościoła w Strachocinie dziękowano za chleb, wypiekany już z tegorocznych plonów. Na zaproszenie Wójta Gminy Stargard Jerzego Makowskiego, w gminnych Dożynkach uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z  Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu. Dziękczynną Mszę Św.  celebrował ks. dr Janusz Posadzy, proboszcz Kolegiackiej Parafii pw. NMP Królowej Świata, do której przynależy kościół w Strachocinie.

czytaj więcej

Żalęcino: uroczystości odpustowe z udziałem Starosty

19 sie 2019

W klimatycznych wnętrzach filialnego kościoła pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego zgromadzili się mieszkańcy Żalęcina w gminie Dolice, by uroczyście świętować dzień Patrona swojej  świątyni-  franciszkanina, męczennika, który swoim życiem zaświadczył o bezcennych wartościach  wiary i godności człowieka. Na zaproszenie do udziału w uroczystościach odpustowych odpowiedziała Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. Wspólnie z mieszkańcami Żalęcina świętowali też: Wójt Gminy Dolice Grzegorz Brochocki razem z Jerzym Makowskim, wójtem sąsiadującej z Dolicami Gminy Stargard.

czytaj więcej

Świętowalismy rocznicę Bitwy Warszawskiej razem z Garnizonem Stargard

19 sie 2019

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego zgromadziły w stargardzkiej Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata Dowództwo Garnizonu Stargard, władze miasta i powiatu stargardzkiego, a także przedstawicieli środowisk kombatanckich, zawodowych, firm i spółek miejskich oraz instytucji miasta i powiatu. Na zaproszenie Prezydenta Stargardu Rafała Zająca i Dowódcy Garnizonu płk Jacka Rolaka, w uroczystościach uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem z Ireną Agatą Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. Zaproszenie przyjęli także parlamentarzyści, radni miasta, powiatu i sejmiku województwa oraz licznie przybyli mieszkańcy Stargardu.

czytaj więcej

Pamięć o zwycięskiej Bitwie Warszawskiej. Obchody Święta Wojska Polskiego w Stargardzie

14 sie 2019

Uroczysta Msza św. w stargardzkiej  Kolegiacie NMP Królowej  Świata,  rozpocznie o godz. 11 w czwartek, 15 sierpnia oficjalne obchody Święta Wojska Polskiego. Do udziału w uroczystości zaprasza Prezydent Stargardu Rafał Zając, razem z Dowódcą Garnizonu Stargard. We Mszy św. w intencji poległych żołnierzy, uczestniczyć  będzie  Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, a także przedstawiciele organizacji kombatanckich, firm oraz instytucji- miejskich i powiatowych.

czytaj więcej