Mają już wakacje, lecz nie zwolnią tempa...

14 cze 2019

Bowiem rozpiera ich energia, o czym przekonywali słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  podczas uroczystego podsumowania  roku akademickiego.  Salę widowiskowo- teatralną Stargardzkiego Centrum Kultury  wypełnili tłumnie uczestnicy zajęć i wykładów prowadzonych w sekcjach uczelni, która już od 19 lat funkcjonuje przy SCK. Działająca prężnie organizacja zapewnia seniorom możliwości rozwoju, poprzez wspólne spotkania oraz rozwój osobistych zainteresowań i pasji. Otwiera też nowe sekcje, współpracując z kadrą profesorską szczecińskich uczelni. W uroczystym zakończeniu roku akademickiego uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Wicestarosta Joanna Tomczak oraz Prezydent Stargardu Rafał Zając. Na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele stowarzyszeń oraz instytucji, zaprzyjaźnionych na co dzień z uczelnią.

czytaj więcej

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ocenił przygotowania do sezonu

13 cze 2019

Niespełna tydzień dzieli nas od ostatniego dzwonka w szkołach, rozpoczynającego tegoroczne wakacje. Przed sezonem Wojewoda Zachodniopomorski wydał zalecenia dla administracji rządowej w regionie i jednostek samorządu terytorialnego, w sprawie działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim, korzystającym z wakacyjnego wypoczynku. Przygotowaniu do sezonu poświęcono spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego prace nadzoruje Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska. W spotkaniu zespołu uczestniczyli również przedstawiciele gmin powiatu, przygotowujący się do sezonu na swoim terenie. Cel wszystkich służb oraz instytucji jest jeden- zapewnić bezpieczny wypoczynek na terenie powiatu, eliminując zagrożenia bezpośrednio związane z naruszaniem porządku publicznego.

czytaj więcej

Dorzecze Iny bez tajemnic, dla uczestników konkursu w stargardzkiej "Piątce"

13 cze 2019

Czteroosobowe drużyny uczniów szkół podstawowych rywalizowały ze sobą w konkursie pod hasłem „Bogactwo ekosystemu rzeki Iny”. XXIV już edycję konkursowych zmagań o tematyce przyrodniczej, zorganizowano staraniem Zespołu Szkół Nr 5 w Stargardzie. W konkursie uczestniczyły Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 2 z oddziałami integracyjnymi, razem z Zespołem Szkolno- Przedszkolnym nr 6, i Szkołą Podstawową w Grzędzicach. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową wiedzą, m.in. na temat bioróżnorodności rzeki, praktycznymi umiejętnościami korzystania z map dorzecza Iny, a także znajomością obszarów Natura 2000, które obejmują również ochroną najcenniejsze przyrodniczo okolice, bezpośrednio związane z Iną.

czytaj więcej

Szeroka panorama zamknięta w miniaturze- do obejrzenia w Książnicy

12 cze 2019

Wernisaż wystawy grafiki warsztatowej podopiecznych  pracowni Ryszarda Balonia  przy Młodzieżowym Domu Kultury, zgromadził w Książnicy Stargardzkiej miłośników malarstwa, rysunku i grafiki. Zebrani w gościnnych murach Książnicy mogli osobiście  przekonać się, że nowe pokolenia twórców potrafią w pełni zachwycić wyrafinowanym pięknem swoich dzieł. W wernisażu prac Dominiki Borowskiej, Dominiki Czernis i Olimpii Horli uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.

czytaj więcej

Posadowili wiechę w Centrum Dystrybucyjnym

12 cze 2019

Uroczyste zawieszenie symbolicznej wiechy zwieńczyło pierwszy etap budowy Centrum Dystrybucyjnego sieci Lidl- Polska, zlokalizowanego w Stargardzie- Kluczewie. Koncern wybrał teren Stargardzkiego Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, uznając go za najlepsze miejsce dla obiektu tego typu. Będzie to 11 Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl. Jak podkreślali przedstawiciele koncernu podczas uroczystości, w Stargardzie wznoszony jest jeden z najnowocześniejszych  obiektów logistyczno- magazynowych, zarówno w kraju, jak i  na europejską skalę.

czytaj więcej