Świętowali swój dzień- tym razem kameralnie i z należnym dystansem

20 paź 2020

 

 

Z ograniczeniami na co dzień oswojeni są działacze, zrzeszeni w stargardzkim Kole Polskiego Związku Niewidomych, którzy spotkali się w Domu Kultury Kolejarza, by świętować obchodzony od 1993 r. w Polsce międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto dedykowane niewidomym, ma przypominać o ich trudnej rzeczywistości, która upływa w całkowitym lub częściowym mroku. Tę codzienność spędzaną w ciemności rozjaśnia natomiast pomoc i obecność innych- tak ważna dla osób niewidomych i słabowidzących.

czytaj więcej

Powiat Stargardzki zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowej.

19 paź 2020

 

Jej celem będzie dokonanie oceny ofert złożonych w ramach konkursu na świadczenie usług nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, a także edukacji prawnej w 2021 r. Komisja konkursowa powołana przez Powiat Stargardzki dokona wyboru najlepszej oferty, na podstawie przepisów ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

 

czytaj więcej

Amazonki walczą nadal, w dobie pandemii sięgając po nową strategię

19 paź 2020

 

Trwająca wciąż pandemia z dynamicznym przyrostem zakażeń, wymusza zmiany w kalendarzu imprez i przedsięwzięć- również tych o prozdrowotnym charakterze. Niezrażone wprowadzonymi obostrzeniami Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” zmieniło taktykę, realizując w nieco innej formie XVI już edycję Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Przypomina w ten sposób, że ekspansja COVID- 19 nie wymazała innych chorób, w tym przede wszystkim nowotworowych, których leczenie w obecnej sytuacji przysparza jeszcze więcej problemów. Stąd nowa akcja Amazonek, dofinansowana także przez Powiat Stargardzki.

czytaj więcej

Po spotkaniu dyrektorów szkół ze Starostą Stargardzkim- nowy tryb pracy zgodnie z obostrzeniami stanu epidemii

16 paź 2020

 

Nowe obostrzenia w kraju podzielonym na strefy czerwoną i żółtą wprowadza rząd od soboty, 17 października w związku z gwałtownym przyrostem zakażeń SARS- CoV- 2. Ograniczenia, które obowiązywać będą w strefie żółtej (obejmuje część kraju w tym region Pomorza Zachodniego i powiat stargardzki), dotyczą również funkcjonowania szkół. W tej sytuacji dyrektorzy placówek podczas spotkania ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską, ustalili wspólnie tryb funkcjonowania liceów i zespołów szkół prowadzonych przez Powiat

czytaj więcej

Stan epidemii: Nowe obostrzenia już od soboty.

16 paź 2020

Czwartkowy przyrost liczby zakażonych SARS- CoV- 2 skłonił rządzących do wprowadzenia kolejnych obostrzeń. Ich celem ma być przyhamowanie jesiennej ekspansji wirusa. Przypomnijmy- 8099 zakażonych na terenie całego kraju odnotowano 15 października. Z niepokojem oczekujemy na kolejne dane. Od soboty, 17 października łącznie 152 powiaty znajdą się w czerwonej strefie. Największe obostrzenia dotkną również 11 miast- na czele z Warszawą i Krakowem. Nowe zasady i ograniczenia obowiązujące w żółtej strefie, która obejmuje obszar całego kraju, bezpośrednio dotyczą również mieszkańców powiatu stargardzkiego.

czytaj więcej