Blisko siedem tysięcy interwencji oraz nowe miejsca nanoszone na mapie zagrożeń- Komenda Powiatowa Policji podsumowała I kwartał.

13 kwi 2021

 

Przez pierwsze trzy miesiące tego roku odnotowano łącznie 6915 interwencji.  Stwierdzono także 4617 wykroczeń. Funkcjonariusze zatrzymali 264 osoby poszukiwane za przestępstwa kryminalne. Odzyskano też 26 poszukiwanych rzeczy. Tak wygląda bilans pierwszego kwartału, który upłynął mundurowym również pod znakiem dodatkowych obowiązków i obciążeń związanych z pandemią COVID- 19.

czytaj więcej

Czas milczenia, ciszy i refleksji w 11. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

12 kwi 2021

 

W wyjątkowych warunkach dyktowanych przez obostrzenia stanu pandemii, wspominaliśmy tych, którzy tragicznie odeszli 10 kwietnia 2010 r. podczas lotu na uroczystości katyńskie pod Smoleńskiem- na czele z Parą Prezydencką. Bolesna rocznica przypadła w 2021roku dokładnie w sobotę 10 kwietnia- a  więc tego samego dnia tygodnia w kalendarzu, co przed 11 laty… Pandemia uniemożliwiła organizowanie uroczystości na większą skalę. Z zachowaniem dystansu i należnych obostrzeń zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Michał Jach, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska i Zastępca Prezydenta Stargardu- Ewa Sowa uczestniczyli w kameralnych uroczystości ku czci Ofiar  tragedii w kościele Św. Jana.

czytaj więcej

Uwaga! Jesteś w ukrytej kamerze. Miejski monitoring pomocny w policyjnej kontroli przejść dla pieszych

09 kwi 2021

Łamiący przepisy drogowe, zwłaszcza wymuszający pierwszeństwo w okolicy przejść dla pieszych, nie mogą być pewni dnia ani godziny. Niektórzy przekonali się o tym podczas akcji funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji. Akcję kontroli przejść dla pieszych zorganizowano przy udziale dyżurnych monitoringu miejskiego. Kamery włączone do systemu monitoringu rejestrowały na bieżąco przypadki niebezpiecznych zachowań zarówno kierujących, jak i samych pieszych na ulicach Stargardu.

czytaj więcej

Przejazd kolejowy w Dolicach ponownie zamknięty od poniedziałku 19 kwietnia

08 kwi 2021

Modernizacja  magistrali kolejowej Szczecin- Poznań w coraz większym stopniu oddziałuje także na lokalny ruch w miejscowościach, gdzie trwają prace związane z gruntowną przebudową stacji i przystanków. Zanim podróżni odczują jej efekty (przejazd na odcinku Szczecin- Poznań  ma skrócić się łącznie o ok. 50 minut najszybszym pociągiem Inter City), czeka nas szereg utrudnień.  Doświadczają ich mieszkańcy Grzędzic i Reptowa odcięci od przejazdów kolejowych- to samo czeka również kierowców i mieszkańców w Dolicach.

czytaj więcej

W Dniu Pracownika Służby Zdrowia- nie ma czasu na świętowanie...

07 kwi 2021

 

Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzimy siódmego kwietnia- na pamiątkę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W kolejnym roku z COVID- 19 święto lekarzy, pielęgniarek i pracowników placówek medycznych nabiera szczególnego charakteru. Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska dziękuje wszystkim pracownikom Służby Zdrowia za heroiczną postawę w kolejnych dniach walki z pandemią, życząc wytrwania w sytuacji, gdy brakuje już sił w przeciążonych ponad miarę szpitalach.

 

czytaj więcej