Część budowlanych formalności załatwimy w cyfrowym generatorze

06 sie 2020

 

Istotne ułatwienia dla prywatnych inwestorów i firm wprowadził nadzór budowlany, rozpoczynając proces przenoszenia do internetu formalności związanych z wydawaniem decyzji oraz zaświadczeń. Pierwszy etap cyfryzacji procesu inwestycyjnego- zgodnie z przepisami Prawa budowlanego, właśnie dobiegł końca.  Formalności już teraz można załatwić w cyfrowym generatorze, udostępnionym przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

czytaj więcej

Resort edukacji ogłosił decyzję: od 1 września uczniowie wracają do szkół

05 sie 2020

 

Wymuszone pandemią zawieszenie zajęć prowadzonych w szkołach, trwało od 12 marca. Po wprowadzeniu zdalnej nauki oraz formalnym zakończeniu roku szkolnego, zadawano sobie pytanie o sposób organizacji nauki już od września. Utrzymujący się czas niepewności- zarówno wśród uczniów, rodziców jak i dyrektorów szkół,  zakończyła właśnie oficjalna zapowiedź ministra edukacji narodowej o rozpoczęciu nowego roku szkolnego w tradycyjnej formie.

czytaj więcej

Nośmy maseczki, zachowajmy dystans, przestrzegajmy zaleceń- apeluje Powiatowa Inspekcja Sanitarna

04 sie 2020

Rekordy dobowych przyrostów zakażeń SARS- CoV- 2 skłaniają rząd, resort zdrowia oraz służby inspekcji sanitarnej do wdrożenia nowych obostrzeń- tym razem o zasięgu ograniczonym do najbardziej zagrożonych ekspansją wirusa powiatów i regionów w kraju. Trwają również prace nad zaostrzeniem obowiązujących nadal zaleceń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Jednak żadne nowe przepisy i zalecenia nie zastąpią zdrowego rozsądku, o zachowanie którego apelują do nas epidemiolodzy.

czytaj więcej

Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego już działa. Jej oferta realnym wsparciem dla niepełnosprawnych

04 sie 2020

 

 

Od kilku dni osoby borykające się z niepełnosprawnością mogą wypożyczyć wózek, balkonik, kule lub rower trójkołowy w specjalnym punkcie powiatowej wypożyczalni, utworzonym w pomieszczeniu budynku „A” Szpitala Rehabilitacyjnego przy ul. Staszica 16. w Stargardzie. Techniczno- organizacyjną obsługą wypożyczalni zajmuje się Biuro Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Przyjmuje też ono wnioski o wypożyczenie potrzebnego sprzętu

czytaj więcej

Ponad tysiąc interwencji oraz trzy kilogramy zarekwirowanych narkotyków- policjanci podsumowali półrocze w powiecie stargardzkim

04 sie 2020

 

Pierwsze półrocze 2020 okazało się dość intensywne dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Na codzienną pracę policjantów szczególny wpływ ma wprowadzony od połowy marca stan epidemii, nakładając więcej niż zwykle obowiązków związanych przede wszystkim z nadzorem osób poddanych kwarantannie, oraz egzekwowaniem przez patrole nałożonych obostrzeń. Nowe zadania trzeba było umiejętnie połączyć ze  „zwykłymi” obowiązkami  w ramach pełnionej służby.

czytaj więcej