Maturalny Polonez nieco inny niż w poprzednich edycjach...

15 kwi 2019

Tegoroczny  Wiosenny Polonez Maturzystów zabrzmiał na płycie Rynku Starego Miasta już  po raz ósmy. Staropolskim tańcem u progu wejścia w dorosłość,  absolwenci szkół ponadpodstawowych uczcili  ten najważniejszy moment swojego życia, zapewniając sobie przychylność losu w trakcie czekającego ich egzaminu dojrzałości. Tym razem naszych absolwentów czeka wyjątkowy egzamin w atmosferze trwającego już drugi tydzień strajku nauczycieli.

czytaj więcej

Ich umiejętność cyfrowej obróbki potwierdzono certyfikatem

12 kwi 2019

To zaś otwiera wiele drzwi firm i przedsiębiorstw, poszukujących profesjonalnie wykształconych fachowców, biegłych w zakresie precyzyjnej obróbki metali. A takich umiejętności, potwierdzonych przyznaniem oficjalnych certyfikatów, nabyli uczniowie uczestnicy warsztatów technologicznych, zorganizowanych przez  Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie przy Pierwszej Brygady.  Warsztaty w pracowni obrabiarek CNC, zakończyły się przyznaniem świadectw „Certyfikowany operator Haas CNC” uczniom techników i zespołów szkół o kierunkach zawodowych.

czytaj więcej

Mundurowi z II LO walczyli wytrwale na poligonie drawskim

12 kwi 2019

Tegoroczna  czwarta już edycja  Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim, zgromadziła rekordową liczba drużyn z całej Polski. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał osobiście  minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, któremu towarzyszyli: poseł na Sejm RP  Michał Jach, oraz Dowódca Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych,  generał brygady Jarosław Mika.

czytaj więcej

Czas zadumy, modlitwy i refleksji w 9. rocznicę...

11 kwi 2019

Mszę św. w intencji tragicznie zmarłych uczestników lotu do Smoleńska przed dziewięciu laty, na czele z Parą Prezydencką, uroczyście celebrowano w kościele pw. Św. Jana. Na zaproszenie Prezydenta Miasta i Dowódcy Garnizonu Stargard, w uroczystościach upamiętniających jedną  z największych tragedii w najnowszej historii Polski, uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Stargardzkiego z Ireną Agatą  Łucką- Członkiem Zarządu Powiatu. Przybyły też delegacje związków zawodowych, firm i zakładów pracy oraz instytucji miejskich i powiatowych.

czytaj więcej

Katyński Dąb Pamięci rozkwitnie przed budynkiem bursy

10 kwi 2019

Uroczystości upamiętniające Jana Borkowskiego, który zginął podczas bestialskiego mordu polskich oficerów i policjantów w Katyniu, Starobielsku i Ostaszkowie, zorganizowano staraniem dyrekcji, nauczycieli oraz podopiecznych Bursy Szkolnej w Stargardzie. Dąb Pamięci zasadzono ku czci Aspiranta Policji Państwowej, pełniącego służbę na polskich Kresach. Został zamordowany strzałem w tył głowy przez NKWD i pogrzebany w Miednoje w 1940 r. Wcześniej znalazł się wśród 250 tys. żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz policjantów i funkcjonariuszy więziennictwa,  po wkroczeniu Sowietów na ówczesne tereny Rzeczpospolitej 17 września 1939 r.

czytaj więcej