Fundacja SOS dla Rodziny z porozumieniem na kontynuowanie działalności w powiecie stargardzkim.

11 sty 2021

 

Fundacja zajmie się od nowego roku- już po raz trzeci- prowadzeniem Punktu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jego działalności finansowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Punkt szczecińskiej fundacji, której działacze służą pomocą i wsparciem osobom pokrzywdzonym lub doświadczającym przemocy, otwarty jest w jednym z pomieszczeń Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, w budynku Starostwa przy Skarbowej.

czytaj więcej

Jesienno- zimowe porządki przy ścieżce rowerowej

11 sty 2021

 

Po wycince części drzew i krzewów wzdłuż ścieżki rowerowej na odcinku Kobylanka- Morzyczyn, Zarząd Dróg Powiatowych zlecił usunięcie pozostałych kilku pni poniżej gruntu, które mogłyby naruszyć nawierzchnię ścieżki oraz biegnącej w pobliżu drogi 1704Z. Wykonawca na zlecenie ZDP usunął także zbędne już pniaki w rejonie ulicy B. Chrobrego w Kobylance.

czytaj więcej

Przedterminowe wybory w Gminie Dobrzany. Wyznaczono termin głosowania.

08 sty 2021

 

Termin przedterminowych wyborów burmistrza Gminy Dobrzany- zgodnie z projektem rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów- wyznaczony został na 14 lutego 2021 r. Wybory w Dobrzanach zostaną przeprowadzone w związku z nagłą śmiercią Anny Gibas, dotychczasowej burmistrz Dobrzan, która sprawowała tę funkcję drugą kadencję. Zmarła 17 listopada 2020 r.

czytaj więcej

Szczepienia dla personelu szpitala- w kolejce pensjonariusze DPS w Dolicach

08 sty 2021

 

Trwa akcja szczepień przeciw COVID- 19 tzw. grupy „zero”- czyli personelu medycznego i kadry służby zdrowia, narażonej najbardziej na zakażenie. Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ w Stargardzie jest jednym z 509 punktów szczepień w ogólnopolskiej sieci szpitali, wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia. Część kadry medycznej na czele z dyrektorem stargardzkiego szpitala jest już po pierwszej turze szczepień. Zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia, od 15 stycznia ruszyć ma akcja szczepień seniorów i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

czytaj więcej