Weź karierę w swoje ręce...

11 cze 2019

Zachęca do tego Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, realizujący program pod hasłem „Twoja kariera w Twoich rękach!” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przyjął on formę e- szkolenia, które rusza jutro (w środę), 12 czerwca 2019 r.  Internetowe seminarium rozpocznie się punktualnie o godz. 11.00. Emitowane będzie na żywa w kanale You- Tube w zakładce „e- szkolenia WUP Szczecin”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie stwarza wejście na wirtualną ścieżkę kariery.

czytaj więcej

Grill, dom i ogród- nowa jakość życia w DPS Dolice

11 cze 2019

Przebywający w dolickim DPS zyskali nowe możliwości, dzięki udziałowi w Rządowym Programie na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Program ma zapobiegać wykluczeniu społecznemu seniorów. Za pośrednictwem Zarządu Powiatu Stargardzkiego, dotację w ramach programu otrzymała Fundacja MILON, prowadzona przez Lidię i Tomasza Sobolewskich. Ich projekt aktywnych zajęć z podopiecznymi DPS Dolice, zyskał wysokie noty ministerialnej komisji, przydzielającej dotacje poszczególnym organizacjom pozarządowym. Na wspólne zajęcia, wyjazdy oraz kupno sprzętu i niezbędnego wyposażenia, dolicki DPS otrzymał kwotę 185 tys. zł. Są już pierwsze efekty realizacji programu z udziałem seniorów, będących pod stałą opieką placówki w Dolicach.

czytaj więcej

Uwaga na kolejną falę upałów. Ostrzeżenie dla gmin powiatu stargardzkiego

11 cze 2019

 

Temperatury rzędu 30- 32 stopni C w cieniu oraz gwałtowne burze, połączone z opadami ulewnego deszczu i gradu- taka pogoda czeka nas przynajmniej do końca tygodnia. Lejący się z nieba żar jest szczególnie dokuczliwy  w samo południe, oraz w godzinach popołudniowych. Wydział Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego ostrzega przed falami długotrwałych upałów, które mogą okazać się groźne szczególnie dla dzieci oraz osób starszych.

czytaj więcej

Inwestycja w Dobrzanach: kierowcom przybędzie utrudnień

11 cze 2019

Rozpoczęta przez firmę STRABAG przebudowa ulicy Jana Pawła II, która stanowi w Dobrzanach odcinek drogi powiatowej z Suchania do Chociwla, łączącej krajowe: „10” i „20”, wiąże się z  ograniczeniami po  wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu. Mieszkańcy Dobrzan i kierowcy na co dzień muszą przywyknąć do wahadłowego przejazdu przebudowywanego odcinka jednym pasem jezdni. Wkrótce przybędzie utrudnień. Wykonawca zamknie bowiem całkowicie część drogi, na odcinku od ulicy Leśnej do ul. Zielonej. Zamknięcie dla ruchu spowodowane koniecznością wymiany przepustu nastąpi  12 czerwca, i potrwa do 26 czerwca 2019 r.

czytaj więcej

Bieg Zielonej Koniczynki oraz inne atrakcje święta ludowego w Ińsku

11 cze 2019

Pierwszy dzień Zielonych Świątek jest jednocześnie świętem ruchu ludowego w Polsce. Z tej okazji zachodniopomorski Zarząd Wojewódzki PSL wybrał Ińsko na miejsce uroczystych obchodów, zakorzenionego w stuletniej historii ludowego święta. Jest ono ściśle związane z liturgicznym kalendarzem Kościoła Katolickiego. To jedno z najpiękniejszych polskich świąt, utrzymanych w tradycji chrześcijańskiej. Towarzyszy ono działaczom PSL od 30 maja 1903 r., służąc kultywowaniu narodowych tradycji. Wspomniano o tym podczas mszy św. w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w Ińsku, inaugurującej wojewódzkie święto ludowców na Pomorzu Zachodnim.

czytaj więcej