Przebudowane odcinki oraz planowane inwestycje. Zarząd Dróg Powiatowych podsumowuje rok

21 sty 2020

 

Miniony rok pod względem zrealizowanych inwestycji, Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie może zaliczyć do udanych. Starania Powiatu Stargardzkiego o uzyskanie dofinansowania z utworzonego przez rząd Funduszu Dróg Samorządowych zaowocowały rekordową w skali regionu kwotą dofinansowania, która umożliwiła przebudowę istotnych dla sieci komunikacyjnej powiatu odcinków dróg.  Z ubiegłorocznej puli rządowego funduszu Powiat Stargardzki, Miasto Stargard oraz gminy Dolice, Kobylanka i Dobrzany otrzymały ogółem ponad 12 mln zł dofinansowania na inwestycje drogowe. Reszty dopełnił wkład własny z powiatowego budżetu oraz jednostek gminnego samorządu, które w ramach umów zawartych z władzami powiatu, finansowo uczestniczyły w inwestycjach Zarządu Dróg Powiatowych.

czytaj więcej

Chętnie i licznie oddawali krew w Zespole Szkół nr 2

21 sty 2020

 

To kolejna  już w tym roku cykliczna akcja Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK w Stargardzie, prowadzona pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Do udziału w przedsięwzięciu honorowi krwiodawcy zachęcali uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Mikołaja Kopernika  na osiedlu Zachód. Zgłosiła się liczna grupa młodych ludzi, gotowych przekazać ten jedyny i życiodajny lek niezbędny  pacjentom szpitali w regionie.

czytaj więcej

Więcej patroli dla bezpieczeństwa. Policja podsumowuje ubiegłoroczne staże adaptacyjne mlodych funkcjonariuszy

20 sty 2020

 

Dzięki dofinansowaniu udzielonym w ubiegłym roku Komendzie Wojewódzkiej Policji przez Powiat Stargardzki,  większa liczba funkcjonariuszy patrolowała ulice  Stargardu i  gmin powiatu. W ramach umowy zawartej między policją a samorządem powiatowym, przekazano na ten cel kwotę 10 tys. zł. Dotacja umożliwiła Komendzie Powiatowej Policji organizację dodatkowych patroli na przestrzeni kilku miesięcy minionego roku, pełnionych w ramach stażu  adaptacyjnego młodych policjantów.

czytaj więcej

Gala Przedsiębiorczości okazją do wręczenia po raz pierwszy nagrody imienia Sławomira Pajora

20 sty 2020

 

Najbardziej wyróżniających się w minionym roku przedstawicieli  biznesu uhonorowano w ramach  Gali Przedsiębiorczości, zorganizowanej przez Miasto i Stargardzką Izbę Gospodarczą. To już  12 . edycja Konkursu Gospodarczego za 2019 rok. Jej wyjątkowość podkreśliła przyznawana po raz pierwszy nagroda  Przedsiębiorcy Roku, której nadano imię Prezydenta Sławomira Pajora. Nieprzypadkowo też stargardzka gala biznesu stanowiła zwieńczenie uroczystości, poświęconej trzeciej rocznicy śmierci prezydenta. W uroczystościach w sali widowiskowo- teatralnej SCK uczestniczył Prezydent Stargardu Rafał Zając, razem ze Starostą Stargardzkim Iwoną Wiśniewską. Przybyli także przedsiębiorcy oraz przedstawiciele jednostek miasta i powiatu.

czytaj więcej

Msza Św. w Kolegiacie- w trzecią rocznicę śmierci prezydenta Sławomira Pajora

17 sty 2020

 

Odszedł od nas niespodziewanie 18 stycznia 2017 r., mając jeszcze tyle planów, projektów i pomysłów do zrealizowania. Jego nagłą śmierć przyjęliśmy z niedowierzaniem, nie mogąc pogodzić się z tym, co usłyszeliśmy. A jednak trzy lata temu ten styczniowy dzień sprawił, że zamarło całe miasto uświadamiając sobie w jednej i trudnej do zniesienia chwili, ile zawdzięcza Zmarłemu.

czytaj więcej