Stargardzka Policja podsumowała święta. Bilans: dwóch nietrzeźwych za kierownicą i ponad 250 interwencji.

07 kwi 2021

 

Tegoroczne święta upływające po raz kolejny w cieniu pandemii oraz w warunkach obowiązujących obostrzeń zapewniły trochę zajęcia funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, którzy interweniowali łącznie 258 razy od piątku do wtorku (2- 6 kwietnia). Podczas świąt dni mundurowi kontrolowali m. in. prędkość i stan techniczny aut oraz stan samych kierujących- w tym przypadku zdarzali się i tacy, którzy zajmowali miejsce za kierownicą będąc pod wpływem- nie tylko świątecznego nastroju.

 

czytaj więcej

COVID- 19: Rząd przedłuża obostrzenia o kolejny tydzień.

07 kwi 2021

 

 

Do niedzieli, 18 kwietnia rząd przedłużył obowiązywanie obostrzeń w związku z pandemią na terenie całego kraju. Resort zdrowia poinformował, że restrykcje wprowadzone 27 marca, które miały zakończyć się 9 kwietnia zostały przedłużone o kolejny tydzień. Taką decyzję tłumaczy sytuacją szpitali, przeciążonych rosnącą ilością chorych z COVID- 19.

czytaj więcej

Blisko tysiąc zgłoszeń o rozpoczęciu robót- Powiatowy Inspektor Budowlany podsumował działalność.

06 kwi 2021

 

Z nowymi wyzwaniami zdominowanego przez pandemię minionego roku, musieli zmierzyć się także pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Mimo utrudnień wynikających ze stanu epidemii oraz konieczności wprowadzenia mieszanego modelu pracy- stacjonarnej i zdalnej- nadzór prowadził  sprawną obsługę inwestorów. Kontrolowano także wytypowane obiekty i place budów pod katem prawidłowości wykonywanych prac- zgodnie z przepisami prawa budowlanego.

czytaj więcej

Powiat Stargardzki deklaruje gotowość do natychmiastowego tworzenia nowych punktów szczepień przeciw COVID- 19.

02 kwi 2021

 

Rządowy program szczepień  przeciw COVID- 19 ma znacznie przyspieszyć w najbliższych dniach i tygodniach, w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek. Tylko w kwietniu nasz kraj ma otrzymać ok. 7 mln dawek. W tej sytuacji zobowiązano wojewodów do tworzenia nowych punktów szczepień masowych- razem z samorządami. W liście do Zbigniewa Boguckiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska informuje: zgłaszamy natychmiastową gotowość do wdrożenia i rozpoczęcia masowych szczepień na terenie powiatu.

czytaj więcej

Uwaga na utrudnienia w związku z zamknięciem przejazdów kolejowych w Grzędzicach i Reptowie.

02 kwi 2021

 

Gruntowna przebudowa magistrali kolejowej E- 59 z Poznania do stacji Szczecin Dąbie wiąże się nie tylko z utrudnieniami dla pasażerów pociągów PKP InterCity i Polregio. Dodatkowe utrudnienia czekają również kierowców oraz mieszkańców Grzędzic i Reptowa. W obu miejscowościach konsekwencją toczących się prac budowlanych przy magistrali będzie zamknięcie  przejazdów kolejowych. W przypadku Grzędzic oznacza to dość duże komplikacje w codzienny ruchu oraz konieczność objazdu przez miejscowość Żarowo.

czytaj więcej