W Starostwie bez obsługi bezpośredniej. Dokumenty można jednak przekazać w specjalnym punkcie podawczym.

25 mar 2020

 

Szczególna sytuacja w jakiej funkcjonują urzędy oraz instytucje administracji państwowej i samorządowej, podyktowana względami bezpieczeństwa sanitarnego i ogłoszonym stanem epidemii, wymusiła zmianę organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Od poniedziałku 23 marca Starostwo bezpośrednio nie obsługuje mieszkańców. Nie oznacza to jednak, że  urząd całkowicie zamknięto dla interesantów. W specjalnie zaaranżowanym punkcie podawczym można pozostawić dokumenty w prowadzonych sprawach. Pracownicy Starostwa zachęcają,  by wcześniej telefonicznie ustalić termin dostarczenia dokumentów i  kontaktu z urzędnikami.

czytaj więcej

Od środy rząd wprowadza kolejne obostrzenia

24 mar 2020

 

 

Decyzją rządu  kolejne obostrzenia stały się faktem.  Wychodzenie z domu ma być ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy, do pracy, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza

Od środy 25 marca,  po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby. Ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin

Nieuzasadnione gromadzenie się może kosztować nawet 5 tys. zł grzywny Obostrzenia obowiązują od północy 25 marca  do 11 kwietnia 2020 r.

czytaj więcej

Ulica Marii Konopnickiej w trakcie przebudowy- zarządca drogi zapowiada prace nad poprawą płynności ruchu

24 mar 2020

 

Od połowy marca, zgodnie z przyjętym harmonogramem firma STRABAG kontynuuje prace, związane z przebudową odcinka ulicy Marii Konopnickiej. To drugi etap inwestycji, dofinansowanej z Funduszu Dróg Samorządowych, której celem jest kompleksowa przebudowa biegnącego przez Śródmieście Stargardu odcinka drogi powiatowej 1704 Z. W ubiegłym roku przebudowano ul. Pierwszej Brygady. Rozpoczęte prace na odcinku ul. M. Konopnickiej mają potrwać do końca maja.

czytaj więcej

PCK w Stargardzie apeluje o oddawanie krwi

24 mar 2020

 

W sytuacji walki z koronawirusem oraz rosnącej liczby chorych na oddziałach zakaźnych, dramatycznie spadła ilość krwi niezbędnej dla szpitali w Polsce i regionie. Banki krwi alarmują także o swoich kurczących się zapasach. Honorowi dawcy ze stargardzkiego PCK kierują więc swój apel o oddawanie krwi  do  wszystkich, którzy mogą w ten sposób  wspomóc szpitale, tworzące obecnie pierwszą linię frontu,  zmagając się z pandemią SARS- CoV2.  Z tego powodu częściej niż zwykle dostępny będzie w mobilny punkt poboru krwi.

czytaj więcej