Przez rok biegał codziennie- teraz czas na finał

11 lut 2019

Niezwykłego wyzwania podjął się jeden ze stargardzkich morsów z Klubu Miedwianie. Mors Mariusz- miłośnik lodowatych kąpieli oraz biegania, od 17 lutego 2018 r., każdego dnia pokonuje biegiem dystans nie mniejszy niż 10 km. To jego forma wsparcia walczących z ciężką chorobą: 8- letniej Milenki oraz 3- letniej Kornelki. Nasz biegacz zaprasza do udziału w  finale akcji pod hasłem „Wybiegajmy Dzieciom Uśmiech”. Imprezę dla miłośników biegania i nordic walkingu zaplanowano w najbliższą sobotę, 16 lutego. Tego dnia organizatorzy zapraszają do wspólnego biegu finałowego wszystkich, którzy zechcą wesprzeć swoją aktywnością akcję na rzecz dziewczynek, dotkniętych cierpieniem. Miejscem zbiórki będzie Amfiteatr nad Miedwiem. Start do finałowego biegu nastąpi w sobotnie południe.

czytaj więcej

Działaczki Koła "Małej Iny" przeszły inicjację

08 lut 2019

Koło Gospodyń Wiejskich „Mała Ina” oficjalnie zainaugurowało działalność w  Przewłokach (gmina Dolice). W uroczystym  spotkaniu z tej okazji, uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.  Na zaproszenie do udziału w ceremonii otwarcia, odpowiedział także Arkadiusz Janowicz z biura Programu   Rozwoju Obszarów Wiejskich Samorządu  Województwa Zachodniopomorskiego. Do siedziby Koła w Przewłokach, przybyli również przedstawiciele zakładu Agrofirmy Witkowo z Dolic. Organizacja funkcjonuje na podstawie przepisów niedawno przyjętej ustawy. Nowe prawo stwarza możliwość uzyskania kołom gospodyń uzyskanie osobowości prawnej, co z kolei upoważnia do ubiegania się o dofinansowanie ich działalności.

czytaj więcej

"Stargardia"- nie tylko dla historyków...

08 lut 2019

Najnowsze wydanie „Stargardii”- rocznika Muzeum Archeologiczno- Historycznego zaprezentowano w siedzibie stargardzkiego muzeum. W dwunastym już tomie rocznika czytelnicy znajdą teksty poświęcone znaleziskom archeologicznym, dokonanym na terenie Stargardu oraz miejscowości gmin powiatu. Wiele miejsca na stronach wydawnictwa zajmuje również przystępny opis  starych druków, z dawnych zbiorów biblioteki gimnazjalnej w Stargardzie.  Druk publikacji muzeum dedykowanej przeszłości i kulturze Pomorza, sfinansował Powiat Stargardzki.

czytaj więcej

Można przebierac w ofertacn zatrudnienia

07 lut 2019

Potwierdzają to najnowsze dane, zawarte w podsumowaniu działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Stargardzie za rok ubiegły. Wynika z nich, że stopa bezrobocia na terenie powiatu osiągnęła  poziom 8 proc. To dane z 31 grudnia 2018 r. Porównując je z historycznymi zestawieniami choćby za 2014 r., kiedy było to  ogółem 17,6 proc. pod koniec roku,  widać doniosłą skalę zmian na lokalnym rynku pracy, gdzie w minionych latach dwucyfrowe wskaźniki bezrobocia wyznaczały codzienność miasta i gmin powiatu.

czytaj więcej

Tramwajem- prosto ze Starostwa...

06 lut 2019

Rok intensywnej pracy podsumował Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Spośród szeregu wydanych dokumentów i zezwoleń, związanych głównie z rejestracją pojazdów, uwagę przykuwa pozwolenie na kierowanie tramwajem. Otrzymał je mieszkaniec powiatu stargardzkiego, zatrudniony w spółce Tramwaje Szczecińskie. Z uwagi na  swoje miejsce zamieszkania, po formalny dokument zezwalający na prowadzenie tramwaju wystąpił do Wydziału Komunikacji przy ul. Skarbowej.

czytaj więcej