Wózki, rowery trójkołowe, kule i balkoniki dostępne nieodpłatnie w Powiatowej Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego

03 sie 2020

 

To wspólny projekt Powiatu Stargardzkiego i Fundacji Eco Textil ze Skarżyska Kamiennej, która specjalizuje się w tworzeniu sieci wypożyczalni sprzętu służącego do rehabilitacji.  Wypożyczalnię w budynku szpitala rehabilitacyjnego przy ul. Staszica otwarto z myślą  o osobach, które ze względu na stan zdrowia i niepełnosprawność wymagają korzystania z odpowiedniego sprzętu. Taką możliwość stwarza  otwarta właśnie wypożyczalnia w udostępnionym  przez Dyrektora Samodzielnego Publicznego ZOZ pomieszczeniu budynku „A” szpitala przy ul. Staszica 16.

czytaj więcej

Na półmetku wakacji- wzmożona kontrola kierowców publicznych i prywatnych przewoźników

03 sie 2020

 

Głośny wypadek warszawskiego autobusu, którego kierowca jadąc pod wpływem narkotyków przebił barierę, spadając z wysokości mostu Grota Roweckiego oraz incydent z udziałem kolejnego kierowcy na ulicach stolicy, skłonił Policję oraz Inspekcję Transportu Drogowego do wzmożonych kontroli. Na półmetku wakacji skontrolowano także kierowców MPK Stargard i kierujących pojazdami prywatnych firm transportowych. Kontrolę przeprowadzono na jednym ze stanowisk Zintegrowanego Centrum  Przesiadkowego.

czytaj więcej

Uczciliśmy pamięć bohaterów powstańczego zrywu- przed pomnikiem patriotycznym i w Kolegiacie

03 sie 2020

 

Przejmujący dźwięk syren na pamiątkę Godziny „W”. zainaugurował w Stargardzie uroczyste obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.  Ich skromniejsza oprawa z powodu stanu pandemii, nie przeszkodziła refleksji nad tragicznymi wydarzeniami tamtego sierpnia, kiedy oddziały zbrojnego podziemia Armii Krajowej rozpoczęły walkę z niemieckim okupantem na ulicach stolicy.

czytaj więcej

Dźwiękiem syren alarmowych uczcimy Godzinę „W”

01 sie 2020

 

Pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego, którego 76. rocznica przypada w sobotę 1. sierpnia uczcimy dźwiękiem syren w powiecie stargardzkim, regionie oraz na terenie całego kraju. Syreny zostaną uruchomione punktualnie o 17.00 na trzy minuty- upamiętniając godzinę wybuchu powstania przed 76. laty. W Godzinie „W” przedstawiciele władz miasta i powiatu stargardzkiego oraz mieszkańcy złożą kwiaty pod pomnikiem patriotycznym.

czytaj więcej

Zmiany w DPS Dolice, ale najpierw pełne wzruszenia pożegnanie wieloletniej Pani Dyrektor

31 lip 2020

 

Wyjątkową  oprawę nadano uroczystemu pożegnaniu Oli Stereńczak- od ponad dwóch dekad Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Dolicach. Po wielu latach wypełnionych aktywnością zawodową, szefowa dolickiego DPS pożegnała się serdecznie z kadrą i podopiecznymi Domu, przechodząc na zasłużoną emeryturę.  Pożegnalna, plenerowa impreza w ogrodach urządzonych przed budynkiem DPS, na długo pozostanie w pamięci Pani Dyrektor, której trudno jeszcze uświadomić sobie - podobnie jak  współpracownikom i przebywającym tu seniorom, że przyszło jej uroczyście świętować formalnie ostatni dzień pracy.  

czytaj więcej