Starostwo Powiatowe apeluje do mieszkańców: zadbajmy o własne bezpieczeństwu, szanując siebie oraz innych

15 paź 2020

 

Z dnia na dzień gwałtownie rośnie dobowy przyrost zakażeń SARS- CoV- 2. W październiku przyrost ten osiąga niespotykane dotąd rozmiary. Biorąc pod uwagę dane z minionej środy, w czwartek 15 października możemy  spodziewać się na terenie całego kraju ponad 7 tys. potwierdzonych zakażeń (aktualizacja: według danych Ministerstwa Zdrowia z 15.października potwierdzono 8099 zakażeń).  Rośnie także liczba zakażonych mieszkańców powiatu- o czym świadczą publikowane przez nas zestawienia. Mimo to z przykrością odnotowujemy coraz częściej powtarzające się przypadki lekceważenia wprowadzonych obostrzeń, przez niektórych interesantów urzędu.

czytaj więcej

Nagrody Starosty Stargardzkiego wręczone nauczycielom w Dniu Edukacji Narodowej

14 paź 2020

 

Bez uroczystej gali, szkolnych imprez i apeli mija w tym roku wyjątkowy dzień dla całej kadry pedagogicznej. Miłym choć skromnym akcentem okazało się  uhonorowanie wyróżnionych nauczycieli, zatrudnionych na co dzień w  szkołach prowadzonych przez Powiat Stargardzki. W kameralnym gronie i przy zachowaniu obowiązujących zaleceń sanitarnych, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska gratulowała osiągnięć nagrodzonym pedagogom.

czytaj więcej

Życzenia Starosty Stargardzkiego dla nauczycieli w dniu ich święta

14 paź 2020

 

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętujemy w szczególnych okolicznościach. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej nikt nie podejrzewał, że pracownicy oświaty poddani zostaną ciężkiej próbie funkcjonowania i pracy  w nieprzewidywalnych warunkach pandemii. Tym bardziej więc pamiętamy o nauczycielskim wysiłku. Życzenia do wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych powiatu, kieruje z tej okazji Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska.

czytaj więcej

Mimo pandemii pokonali trasę wokół Miedwia- lecz w szczególnych warunkach

13 paź 2020

 

Tegoroczna edycja rowerowego maratonu MTB wokół Miedwia, zorganizowana przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów przebiegła w wyjątkowym trybie i warunkach, dyktowanych przez pandemię. Inaczej niż w poprzednich latach, impreza gromadząca miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej, miała „hybrydową” formę- bez udziału publiczności, sami zaś uczestnicy relacjonowali swoje zmagania na portalu społecznościowym. Za dowód uczestnictwa służyła galeria zdjęć i filmów, dokumentujących przebieg trasy.  W tych szczególnych warunkach wyłoniono zwycięzców maratonu.

czytaj więcej