Remont przed nowym rokiem idzie pełną parą

14 sie 2019

 

Praca wre w remontowanych pomieszczeniach dawnego gimnazjum przy ul. Ceglanej w Stargardzie, dokąd już niebawem przeniesie się Zespół Szkół Budowlano- Technicznych. Wcześniej zadbano o formalności związane z zamianą gruntów i budynków pomiędzy Miastem a Powiatem Stargardzkim. W myśl zawartych postanowień, Gmina Miasto Stargard przejmuje dawną siedzibę Budowlanki przy ul. Składowej, oddając w zamian budynek, zajmowany dotychczas przez gminne gimnazjum. Od kilku już tygodni trwa remont pomieszczeń dawnego gimnazjum. Większość prac remontowych przypadła w udziale uczniom stargardzkiej Budowlanki.

czytaj więcej

Przebadali gruntownie aktywność bezrobotnych w poszukiwaniu pracy

14 sie 2019

Wyniki badań, dotyczących sytuacji społeczno- zawodowej  osób bezrobotnych, opublikował Wojewódzki Urząd Pracy w dziewiątej już edycji raportu, opracowanego przez Zachodniopomorskie Obserwatorium Rynku Pracy. Badania przeprowadzono w powiatowych urzędach pracy na terenie całego regionu. Wyłania się z nich rzeczywisty obraz sytuacji osób, poszukujących zatrudnienia, które mimo rekordowo niskich wskaźników bezrobocia oraz dobrej sytuacji na rynku pracy, lokalnie napotykają bariery związane ze znalezieniem pracodawcy. Raport powstał w oparciu o szczegółowe badania, przeprowadzone wśród bezrobotnych w miesiącach wrzesień- grudzień 2018 r.

czytaj więcej

Rolnicy szacują straty- dotkliwe skutki suszy na polach regionu i powiatu stargardzkiego

13 sie 2019

Skutki tegorocznej, rekordowej  fali upałów po raz kolejny odczuwają rolnicy. Susza zdziesiątkowała zwłaszcza uprawy zbóż. Blisko 108 komisji powołanych przez Wojewodę, szacuje straty na polach  Pomorza Zachodniego. Dramatyczne skutki suszy dotknęły ok. 300 tys. ha powierzchni upraw. Straty w gospodarstwach powiatu stargardzkiego oraz w innych częściach województwa, szacują doradcy ZODR Barzkowice. Średnie szkody w uprawach całego regionu oszacowano wstępnie na 30 do 45 proc. To już drugi taki rok, gdzie postępujące po sobie dni katastrofalnej suszy zaczynają wyznaczać trend, świadczący o dokonujących się zmianach klimatu.

czytaj więcej

Najstarszy ogród w mieście świętował swój jubileusz

12 sie 2019

Odrobina relaksu, świeżości oraz soczystej zieleni, a także dorodnych owoców ziemi- wprost z własnej działki. Tego wszystkiego doświadczyć można, nie ruszając się z miasta.  Rodzinne Ogrody Działkowe, funkcjonujące już od kilku dekad na terenie Stargardu, zapewniają wielu mieszkańcom kontakt z naturą. Owoce i warzywa z własnej działki smakują również najlepiej.  Działkowcy z najstarszego ogrodu im. 4 Marca mieli okazję spotkać się w większym gronie, by świętować  okrągły jubileusz powstania swojego ogrodu- blisko 70 lat temu.  W urodzinowej uroczystości uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, doceniając bogatą historię ogrodu i jego znaczenie dla kolejnych pokoleń działkowców.

czytaj więcej

Karnety wyprzedane- tłumy na przedpremierowej projekci. Ińskie Lato Filmowe rozpoczęte

12 sie 2019

Takiej liczby gości przybyłych na inaugurację 46. edycji Ińskiego Lata Filmowego nie widziano już od dawna. Jak ciepłe bułeczki rozeszły się karnety, zapewniające udział w zaplanowanych projekcjach. Tłumy widzów wypełniły też szczelnie do ostatniego miejsca kino „Morena”, gdzie oficjalnie rozpoczęto filmową imprezę.  Spodziewano się wprawdzie licznego grona widzów, jednak frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów potwierdzając rangę przedsięwzięcia, które wpisało się w letni kalendarz środowiska i branży filmowej. W inauguracji 46. edycji festiwalu uczestniczyła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska razem z Ireną Agatą Łucką, Członkiem Zarządu Powiatu. Ińskie Lato Filmowe odbywa się bowiem także pod patronatem Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej