Dyżury aptek- do konsultacji

07 cze 2018

                                                                                      

Zmiany w systemie pracy aptek ogólnodostępnych w Stargardzie i gminach powiatu stargardzkiego, zamierza wprowadzić Rada Powiatu. Zakończyły się prace nad projektem uchwały w tej sprawie. Uchwała ustala rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych, ze szczególnym uwzględnieniem pory nocnej i świątecznej. Założeniem planowanych zmian jest uporządkowanie dyżurów aptek, zgodnie z harmonogramem ustalonym do końca 2019 r.  Uchwała wprowadzi też aktualizację sieci aptek na terenie miasta i powiatu.

czytaj więcej

Pojazdy "z duszą i przeszłością" na start !

07 cze 2018

Nie można przejść obok nich obojętnie. Spotkane na drodze budzą sensację wśród innych kierowców. Wyjazd krążowników szos, królujących niegdyś na polskich i europejskich trasach stanowi wydarzenie i okazję do wspomnień złotych lat motoryzacji, gdy nie zważano na jakiekolwiek ograniczenia, niejedno zaś auto było niemal dziełem inżynierskiej i stylistycznej sztuki. Będziemy mogli wrócić do wspomnień podczas XI już edycji Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego przez Automobilklub Stargardzki pod patronatem Starosty Iwony Wiśniewskiej- już w sobotę 9 czerwca.

czytaj więcej

Połowa ronda- już w Lipniku

06 cze 2018

Prace przy budowie ronda i modernizacji części drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika, toczą się zgodnie z harmonogramem. Utrzymany jest nadal ruch wahadłowy na tym odcinku. Od niedawna kierowcy mogą  też korzystać z częściowo wybudowanego ronda. Wyłania się również wyraźnie  przyszły kształt przebudowanej drogi.

czytaj więcej

Powrót do żródeł stargardzkiej Solidarności

06 cze 2018

Zarząd Podregionu Stargard NSZZ Solidarność przeniósł się do  nowej siedziby. Uroczystego otwarcia dokonano we wtorek, 5 czerwca. Biura związku mieszczą się na siódmym piętrze budynku Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego przy ul. Pierwszej Brygady 35. Można przyjąć, że w ten sposób historia zatoczyła koło. Solidarność powróciła bowiem do biurowca dawnych ZNTK, gdzie przed laty- także w Stargardzie wszystko się zaczęło…

czytaj więcej

Festyn przed komendą- z komisarzem Inkiem

05 cze 2018

Mnóstwo atrakcji oraz otwarte szeroko drzwi Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, czekały na uczestników festynu, przygotowanego przez policjantów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To już druga edycja zabawy pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Zaproszeni byli wszyscy: zarówno zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli, jak również rodziny z dziećmi, które chciały poznać niedostępne na co dzień zakamarki okazałego budynku komendy. Zaproszenia wystosowano przy tym do placówek oświatowych miasta i powiatu, licząc na tłumne przybycie.

czytaj więcej