Tu wszyscy są wyjątkowi

29 maj 2018

Szkoła Podstawowa Specjalna im. Juliana Tuwima w Stargardzie uroczyście obchodziła Jubileusz 55- lecia istnienia. Podczas uroczystego apelu świętowano z tej okazji ponad półwiecze działalności placówki, która stwarza szanse godnego życia osobom,  od dzieciństwa zmagającym się z niepełnosprawnością. Przez wszystkie te lata stanowi również wsparcie dla rodzin, dotkniętych dramatem choroby swojego dziecka.

czytaj więcej

Wernisaż Świata Wyobraźni- już w środę

28 maj 2018

Swoimi obrazami chce wyrazić istnienie tego, co drzemie w zakamarkach jej duszy i wyobraźni. Maluje ekspresję i ruch- nieodzowne składniki życia. Sięga odważnie po intensywne kolory i zdecydowane barwy, które podkreślają emocje, charakterystyczne dla danej chwili…  Wernisaż swoich prac Jadwiga Kruża, utalentowana artystka- malarka otworzy w najbliższą środę 30 maja 2018 r. o 11.45,  w Galerii im. Jerzego Wąsiewicza na parterze budynku stargardzkiego Starostwa.

czytaj więcej

Najcenniejszy dar dla Sławka

28 maj 2018

Akcję pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie” zorganizowano w Zespole Szkół Nr 2 w Stargardzie, staraniem Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi. To już XV edycja przedsięwzięcia objętego patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Do akcji zorganizowanej minionym tygodniu dołączyli strażacy, którzy od kilku już tygodni wspierają swego kolegę Sławomira Pogorzelskiego. Zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpiku kostnego. Koledzy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej spieszą z pomocą, organizując akcje zbiórki krwi oraz szpiku dla młodego Strażaka.

czytaj więcej

Dzień Godności świętowano w Chociwlu

25 maj 2018

Mało przewidywalna rzeczywistość współczesnego świata, tempo życia i zagubienie, które prowadzi do apatii bądź agresji, kierowanej przeciwko sobie lub innym, przyjmując postać dyskryminacji… Te zjawiska godzą bezpośrednio w człowieka. W sprzeciwie wobec narastającej fali  przypadków tego typu,  narodziła się idea  Dnia Godności .

czytaj więcej

Jesteśmy- już po zmianach

25 maj 2018

Nadszedł czas zmian, które objęły także  stronę internetową Powiatu Stargardzkiego. Jak widać, oficjalny portal powiatu przeszedł gruntowny lifting. Założenia są takie, by strona internetowa stała się jeszcze bardziej przejrzysta, czytelna oraz intuicyjna w obsłudze- dopasowana szczególnie do formatu smartfonów i tabletów. Dominującym motywem są więc kafelki, które ułatwią nawigację i wybór poszczególnych działów tematycznych.

czytaj więcej