Połowa ronda- już w Lipniku

06 cze 2018

Prace przy budowie ronda i modernizacji części drogi powiatowej ze Stargardu do Lipnika, toczą się zgodnie z harmonogramem. Utrzymany jest nadal ruch wahadłowy na tym odcinku. Od niedawna kierowcy mogą  też korzystać z częściowo wybudowanego ronda. Wyłania się również wyraźnie  przyszły kształt przebudowanej drogi.

czytaj więcej

Powrót do żródeł stargardzkiej Solidarności

06 cze 2018

Zarząd Podregionu Stargard NSZZ Solidarność przeniósł się do  nowej siedziby. Uroczystego otwarcia dokonano we wtorek, 5 czerwca. Biura związku mieszczą się na siódmym piętrze budynku Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego przy ul. Pierwszej Brygady 35. Można przyjąć, że w ten sposób historia zatoczyła koło. Solidarność powróciła bowiem do biurowca dawnych ZNTK, gdzie przed laty- także w Stargardzie wszystko się zaczęło…

czytaj więcej

Festyn przed komendą- z komisarzem Inkiem

05 cze 2018

Mnóstwo atrakcji oraz otwarte szeroko drzwi Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, czekały na uczestników festynu, przygotowanego przez policjantów dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. To już druga edycja zabawy pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej. Zaproszeni byli wszyscy: zarówno zorganizowane grupy ze szkół i przedszkoli, jak również rodziny z dziećmi, które chciały poznać niedostępne na co dzień zakamarki okazałego budynku komendy. Zaproszenia wystosowano przy tym do placówek oświatowych miasta i powiatu, licząc na tłumne przybycie.

czytaj więcej

Podnosimy alarm, apelując o rozwagę nad wodą

05 cze 2018

Miniony weekend okazał się tragiczny pod względem przypadków utonięć w trakcie kąpieli. Podczas ostatnich dni woda pochłonęła trzy ofiary w regionie. Ciało 16- latka, który w minioną niedzielę zaginął nad Miedwiem, w poniedziałkowe popołudnie wyłowili ratownicy WOPR z wody jeziora. Bilans śmiertelnych utonięć jest przerażający tym bardziej, że rozpoczęcie sezonu praktycznie dopiero przed nami. Do tragedii dochodzi, mimo powtarzanych apeli o zachowanie rozwagi oraz elementarnych zasad bezpieczeństwa, podczas wypoczynku nad rzeką lub jeziorem.

czytaj więcej

Szansa dla zdolnych i ambitnych

04 cze 2018

                                                                                              

Ruszyła XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych dla studentów I roku. Program kierowany jest do zdolnych i ambitnych maturzystów, którzy wywodząc się z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, mają  trudniejsze możliwości życiowego startu. Jeśli skorzystają z oferty stypendialnego programu, rozpoczynając studia dzienne w roku akademickim 2018/ 2019, mogą otrzymać miesięczne stypendia w wysokości 500 zł.

 Będą one wypłacane przez 10 miesięcy. Program realizowany jest z udziałem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który podpisał porozumienie z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, odpowiedzialną za wprowadzenie programu.

czytaj więcej