Z dziećmi po ryby do Kiczarowa

04 cze 2018

Łowisko stargardzkiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Kiczarowie było miejscem imprezy dla najmłodszych. Dzień Dziecka z wędką w ręku świętowano w miniony weekend, podczas szóstej edycji „Młodego Rybomaniaka”.  Stargardzkie Koło PZW gościło młodych pasjonatów wędkarstwa, którzy mogli wziąć udział w zawodach, cieszących się dużym zainteresowaniem. Nad łowisko w Kiczarowie zjechało 50 zawodników w wieku 6- 15 lat, oraz blisko 150 gości dopingujących adeptów wędkarstwa. Młodzi rybomaniacy czekali  cierpliwie na swoje trofea, kryjące się w toni jeziora.

czytaj więcej

Konkurs z nowym regulaminem

04 cze 2018

Przypominamy o konkursie, dedykowanym wszystkim, którzy mają umiejętność dostrzegania zarówno szczegółów, jak i pejzaży w skali makro. Jeśli chcą podzielić się z odbiorcami tym,  co uwiecznili  w kadrze mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym,  ogłoszonym przez Powiat Stargardzki . Tegoroczny konkurs organizowany jest pod hasłem: „Przyroda Powiatu Stargardzkiego”, a ogłoszony został  w ramach projektu ,,Bobrowa Polana IV – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”. Zadanie dla jego uczestników jest proste: należy  wykonać zdjęcie o tematyce przyrodniczej, ukazujące naturalne piękno Powiatu Stargardzkiego.

czytaj więcej

Geodeci piszą- Starosta odpowiada

01 cze 2018

Geodeci wystosowali do Starosty list otwarty. Z jego treścią zapoznali także redakcje lokalnych mediów. Autorzy listu dają wyraz zaniepokojeniu problemami, związanymi z funkcjonowaniem Wydziału Geodezji Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Domagają się przede wszystkim poprawy warunków pracy i wynagrodzenia. Stanowisko Starosty w tej sprawie zamieszczamy poniżej.

czytaj więcej

Teoria w praktyce dla młodych policjantów

01 cze 2018

Ośmiu policjantów ze stargardzkiej Komendy Powiatowej zakończyło etap adaptacji, uczestnicząc w patrolach oraz interwencjach w mieście i powiecie. Przez 51 dni do zadań funkcjonariuszy,  zaczynających dopiero swą drogę zawodową, należały działania prewencyjne oraz udział w akcjach, których celem było wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń.  Postawę i zaangażowanie młodych policjantów podkreślano podczas odprawy, kończącej etap adaptacji zawodowej.

czytaj więcej

Świat Wyobraźni- otwarty w Starostwie

01 cze 2018

W Galerii im. Jerzego Wąsiewicza, na parterze budynku stargardzkiego Starostwa można oglądać wystawę dzieł Jadwigi Kruży. Podczas uroczystego wernisażu prac artystki podziwiano jej Świat Wyobraźni, dostępny dla wszystkich, którzy zainteresują się bogactwem barw i odcieni.

czytaj więcej