Przedsiębiorcy i producenci rolni spotkali się w Dolicach

30 maj 2018

Prezentacja programu wsparcia przedsiębiorców przy wykorzystaniu instrumentu finansowego JEREMIE 2, oraz oferta dofinansowania inwestycji proekologicznych z Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, to główne punkty Forum Przedsiębiorców i Producentów Rolnych. Zorganizowano je staraniem Gminnego Centrum Integracji Społecznej i Profilaktyki w Dolicach. W panelu dyskusyjnym, poświęconym lokalnemu rozwojowi społeczno- gospodarczemu Gminy Dolice i regionu zachodniopomorskiego uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska.

czytaj więcej

Święto tych, którzy tworzą Dom

30 maj 2018

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzimy  30 maja. Z tej okazji Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, razem ze współpracownikami, gratuluje wszystkim rodzinom zastępczym podjętych decyzji o stworzeniu domu rodzinnego- jedynego w swoim rodzaju.  Składa życzenia radości i satysfakcji, jaką przynosi codzienny trud, związany z jego utrzymaniem i prowadzeniem.

Rodzicielstwo zastępcze jest wyjątkową szansa dla dzieci, które z różnych względów nie mogą być wychowywane przez biologicznych rodziców. Podopieczni rodzin zastępczych otrzymują to, co człowiekowi niezbędne do życia: szacunek, bezpieczeństwo i stabilizację. Tworzą Dom, którego tak brakuje wielu najmłodszym , doświadczonym przez los.

W powiecie stargardzkim mamy obecnie 147 rodzin zastępczych. Wychowuje się w nich 272 dzieci. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie stale poszukuje kandydatów, którzy podjęliby szlachetny i pełen miłości trud rodzicielstwa zastępczego. Nadal bowiem na swój Dom oczekują podopieczni placówek opiekuńczych, tęskniących za rodzinną miłością. 

czytaj więcej

Inny wymiar Stargardu- w Sali Kominkowej

30 maj 2018

„Stargard we mgle”- to hasło konkursu dla młodych pasjonatów grafiki komputerowej, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury. Konkursowe zmagania odbywały się pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej i Prezydenta Stargardu, Rafała Zająca. Podczas uroczystego wernisażu Międzyszkolnego Konkursu Grafiki Komputerowej i Fotografii, w Sali Kominkowej stargardzkiego MDK widzowie mogli podziwiać prace młodych grafików, wykonane z wyobraźnią i polotem, przy wykorzystaniu dostępnego sprzętu oraz programów graficznych.

czytaj więcej

Starostwo na rzecz Sławka- harmonogram

30 maj 2018

Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, wspólnie z pracownikami jednostek Powiatu oraz Fundacją Dawców Szpiku DKMS, wspiera akcję pomocy na rzecz Sławomira Pogorzelskiego. Powiat Stargardzki będzie współorganizować szereg imprez, zaplanowanych w czerwcu przez Fundację, licząc na tłumny udział mieszkańców- potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Zamieszczamy terminy akcji DKMS i Powiatu Stargardzkiego, w  czerwcu.

czytaj więcej

Starosta Stargardzki wspiera akcję na rzecz Sławka

30 maj 2018

Przyjaciele i Koledzy ze stargardzkiej Straży Pożarnej oraz Rodzina Sławomira Pogorzelskiego, od kilku tygodni walczą o życie 26- letniego strażaka.  Wykryto u niego białaczkę szpikową w ostrej postaci. Za nami szereg akcji poboru krwi i szpiku, organizowanych przez  strażaków i policjantów, którzy odpowiedzieli na apel pomocy. Strażakowi z Kunowa pomaga także Fundacja DKMS, rejestrująca potencjalnych dawców szpiku. Starosta Powiatu Stargardzkiego Iwona Wiśniewska, odpowiadając na apel Fundacji, włącza się również do akcji na rzecz Sławka.

czytaj więcej