Wydział Komunikacji- trochę statystyki

24 maj 2018

Już po wprowadzeniu cyfrowego systemu obsługi klientów, wypada też podsumować pierwszy  tydzień pracy Wydziału Komunikacji, którego urzędnicy korzystają z nowych rozwiązań. Na co dzień bowiem jest wiele spraw, związanych nie tylko z koniecznością rejestracji pojazdów.

czytaj więcej

Nowy system- czas na pierwsze oceny

24 maj 2018

Po tygodniu od uruchomienia cyfrowego systemu obsługi klientów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie, czas na pierwsze oceny i podsumowania.  Wprowadzone rozwiązania poprawiły obsługę oraz pracę urzędników. Nowy system usprawnił też proces rejestracji i wydawania dokumentów.

czytaj więcej

W Lisowie na patriotyczną nutę

24 maj 2018

Lisowo w gminie Chociwel uczciło na swój sposób jubileusz 100- lecia Niepodległości, w kameralnej i niemal piknikowej formie. Mieszkańcy uczestniczyli w Majowym Spotkaniu z Piosenką Patriotyczną. Była okazja do wzajemnej integracji oraz wsłuchania się w rytmy i brzmienia, w wykonaniu stargardzkiego zespołu KaWuŚ Project. We wspólnym spotkaniu uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Chociwel, Stanisławem Szymczakiem.

 

czytaj więcej

Światło i klimaty Prowansji w Stargardzie

24 maj 2018

Obrazy pełne barwy słońca i koloru, wyjątkowe światło- nie do podrobienia w innych zakątkach- to wszystko, co zawarte w pejzażach czołowych francuskich impresjonistów zafascynowało Hannę Michalską- Żurych, artystkę malarkę- zamieszkałą na co dzień w Zieleniewie. Jej autorskie dzieła można podziwiać w Stargardzkim Centrum Kultury.

czytaj więcej

Debata z policją w Dobrzanach

24 maj 2018

Co zrobić, by mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości poczuli się bardziej bezpiecznie? Jakie zjawiska wpływają niekorzystnie na poziom i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, oraz czy zadanie zapewnienia tego poczucia (obok policji) powinno spoczywać również na jednostkach samorządu. To tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszone zostaną podczas debaty o bezpieczeństwie w Dobrzanach zaplanowanej  na środę, 23 maja 2018 r. Organizatorzy zapraszają do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany przy ul. Staszica 1., gdzie w samo południe rozpocznie się wspólne spotkanie wszystkich zainteresowanych.

czytaj więcej