Pomoc dla Sławka- już w ten weekend

15 cze 2018

Przyjaciele i koledzy ze stargardzkiej Straży Pożarnej wspierają Sławomira Pogorzelskiego w jego największej akcji- walce o własne życie. U strażaka z Kunowa wykryto białaczkę szpikową w ostrej postaci. Diagnoza spadła jak grom na rodzinę i bliskich 26- letniego Sławka. Nic bowiem nie wskazywało wcześniej na rozwój nowotworu krwi w jego organizmie.

czytaj więcej

Świętowali "osiemnastkę" na Dużej Scenie

14 cze 2018

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście podsumowali rok akademicki.  Koniec roku zbiegł się z jubileuszem osiemnastolecia Uniwersytetu, który stanowi doskonały sposób nie tylko na zachowanie aktywności, ale także pozwala rozwinąć jeszcze bardziej pasje i zainteresowania w jesieni życia. Organizacja działa prężnie, otwierając nowe sekcje i współpracując z wykładowcami szczecińskich uczelni. Była zatem okazja, by na Dużej Scenie SCK powitać wakacje i podziękować wszystkim, którzy wspierają na co dzień działalność UTW.

czytaj więcej

Rząd podzielił pieniądze na remonty dróg lokalnych

13 cze 2018

Znamy już listę gmin i powiatów, którym rząd przyznał dofinansowanie w ramach  Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Z ogólnej puli 1,3 mld zł., województwo zachodniopomorskie otrzymało ponad 27 mln 806 tys. zł. Stosowne dokumenty, powiaty i gminy naszego regionu mogły składać w Urzędzie Wojewódzkim do 15 kwietnia. Spośród 90 złożonych wniosków, na wsparcie może liczyć 29 inwestycji. Zarząd Dróg Powiatowych w imieniu Powiatu Stargardzkiego, aplikował o dofinansowanie dwóch projektów. Niestety, jeden z nich nie znalazł się zarówno na liście podstawowej, jak i uzupełniającej. Jest natomiast szansa, że kolejny z wniosków zostanie dofinansowany, zajmując drugą pozycję listy uzupełniającej rządowego programu.

czytaj więcej

Usiąść w forelu Starosty- bezcenne...

13 cze 2018

Jak funkcjonuje na co dzień Starostwo Powiatowe? Czym zajmuje się Starosta oraz pracownicy poszczególnych wydziałów? I wreszcie- czy można usiąść w fotelu Starosty… To pytania zadawane najczęściej  przez najmłodszych gości, którzy odwiedzili siedzibę  Starostwa przy ul. Skarbowej. Dociekliwość podopiecznych Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr. 3 w Stargardzie budziła wrażenie. Grupa 20 uczniów klasy „0a” pod opieką  wychowawczyni Agnieszki Zaręby, miała okazję zajrzeć w niemal wszystkie zakamarki Starostwa.  Najmłodsi goście zajrzeli więc do  sali sesyjnej Rady Powiatu, gabinetu Starosty i przemknęły dalej- przez Wydział Komunikacji, Kancelarię Ogólną i Biuro Rzeczy Znalezionych. Wszędzie wnosiły gwar i radosny harmider, który wypełniał przez chwilę korytarze i pomieszczenia budynku, gdzie panuje zazwyczaj nastrój skupienia i powagi.

czytaj więcej

Bohaterowie Miedwiańskiego Zlotu

12 cze 2018

Barwny korowód pojazdów z epoki: Chevrolety, Mercedesy i dostojne Volvo, a także OldsMobil, Triumph i Lincoln- nie sposób o nich zapomnieć. Jadąc w Stargardzie ulicą Skarbową, odczuwamy jeszcze klimat  wyjątkowej podróży w przeszłość, możliwej tak niedawno przy okazji XI edycji Miedwiańskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Zlot  zorganizowano staraniem Automobilklubu Stargardzkiego, pod patronatem Starosty Stargardzkiego, Iwony Wiśniewskiej

czytaj więcej