Klimat i wzruszenia w stargardzkiej Kolegiacie

24 maj 2018

Wieczornica „Dar Wolności” zorganizowana w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata, okazała się niezwykłą i wyjątkową formą uczczenia Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziła liczne grono mieszkańców Stargardu, zasłuchanych w piątkowy wieczór 18 maja, w muzyczną i słowną opowieść o trudnej, bolesnej drodze do wolności.

czytaj więcej

Z komisarzem Inkiem o bezpieczeństwie

24 maj 2018

Stargardzcy policjanci korzystają z okazji, gdy w szkołach odczuwalny jest coraz bardziej klimat wakacji. To dobry czas, by przypomnieć o podstawowych regułach zachowania bezpieczeństwa w sezonie letnim. Stąd szereg wizyt w towarzystwie komisarza Inka- zatrudnionego całkiem niedawno w Komendzie Powiatowej. Obecność i wsparcie ze strony  komisarza okazują się przydatne, biorąc pod uwagę łatwość z jaką nawiązuje kontakt ze słuchaczami, przy okazji wizyt w wybranych szkołach.

czytaj więcej

Rejestracja przez Internet już od dziś

24 maj 2018

Ruszyła internetowa rejestracja pojazdów w Wydziale Komunikacji Starostwa w Stargardzie. To kolejne udogodnienie dla interesantów, po wprowadzeniu od 15 maja cyfrowego systemu obsługi. Rejestracja aut, wydawanie praw jazdy oraz inne sprawy bieżące są także możliwe za pośrednictwem Sieci. Wystarczy otworzyć podany niżej link, by zalogować się do systemu.

czytaj więcej

Historia jednej patery

24 maj 2018

Doświadczenie uczy nas, że wielkich odkryć i znalezisk dokonuje się przypadkiem. Szereg takich doświadczeń tworzy historię zdarzeń lub rzeczy, która kształtuje dzieje miejsca i ludzi. Nie inaczej jest w kontekście Stargardu i bogatej przeszłości miasta. Świadczy o tym nieoczekiwane odkrycie, dokonane przez pracowników Książnicy Stargardzkiej. Dowiodło ono, że nie trzeba wcale organizować wypraw na krańce świata. Na miejscu- tuż pod ręką- jest bowiem jeszcze wiele do odnalezienia. 

czytaj więcej

Od poniedziałku- rejestracja także przez internet

24 maj 2018

Cyfrowy system obsługi klientów Wydziału Komunikacji Starostwa w Stargardzie został wprowadzony we wtorek, 15 maja. Po kilku dniach od chwili jego wdrożenia widać, że ułatwił znacznie obsługę interesantów, przyczyniając się głównie do rozładowania kolejek. Zwiększył też komfort obsługi oraz pracy osób, rejestrujących auta i wydających prawa jazdy.
Teraz nadszedł czas na wprowadzenie internetowej rezerwacji. Zająć miejsce bez wychodzenia z domu będzie można już od poniedziałku, 21 maja. 

czytaj więcej