W Lisowie na patriotyczną nutę

24 maj 2018

Lisowo w gminie Chociwel uczciło na swój sposób jubileusz 100- lecia Niepodległości, w kameralnej i niemal piknikowej formie. Mieszkańcy uczestniczyli w Majowym Spotkaniu z Piosenką Patriotyczną. Była okazja do wzajemnej integracji oraz wsłuchania się w rytmy i brzmienia, w wykonaniu stargardzkiego zespołu KaWuŚ Project. We wspólnym spotkaniu uczestniczyła Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska razem z Burmistrzem Miasta i Gminy Chociwel, Stanisławem Szymczakiem.

 

czytaj więcej

Światło i klimaty Prowansji w Stargardzie

24 maj 2018

Obrazy pełne barwy słońca i koloru, wyjątkowe światło- nie do podrobienia w innych zakątkach- to wszystko, co zawarte w pejzażach czołowych francuskich impresjonistów zafascynowało Hannę Michalską- Żurych, artystkę malarkę- zamieszkałą na co dzień w Zieleniewie. Jej autorskie dzieła można podziwiać w Stargardzkim Centrum Kultury.

czytaj więcej

Debata z policją w Dobrzanach

24 maj 2018

Co zrobić, by mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości poczuli się bardziej bezpiecznie? Jakie zjawiska wpływają niekorzystnie na poziom i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, oraz czy zadanie zapewnienia tego poczucia (obok policji) powinno spoczywać również na jednostkach samorządu. To tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszone zostaną podczas debaty o bezpieczeństwie w Dobrzanach zaplanowanej  na środę, 23 maja 2018 r. Organizatorzy zapraszają do Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany przy ul. Staszica 1., gdzie w samo południe rozpocznie się wspólne spotkanie wszystkich zainteresowanych.

czytaj więcej

Klimat i wzruszenia w stargardzkiej Kolegiacie

24 maj 2018

Wieczornica „Dar Wolności” zorganizowana w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata, okazała się niezwykłą i wyjątkową formą uczczenia Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadziła liczne grono mieszkańców Stargardu, zasłuchanych w piątkowy wieczór 18 maja, w muzyczną i słowną opowieść o trudnej, bolesnej drodze do wolności.

czytaj więcej

Z komisarzem Inkiem o bezpieczeństwie

24 maj 2018

Stargardzcy policjanci korzystają z okazji, gdy w szkołach odczuwalny jest coraz bardziej klimat wakacji. To dobry czas, by przypomnieć o podstawowych regułach zachowania bezpieczeństwa w sezonie letnim. Stąd szereg wizyt w towarzystwie komisarza Inka- zatrudnionego całkiem niedawno w Komendzie Powiatowej. Obecność i wsparcie ze strony  komisarza okazują się przydatne, biorąc pod uwagę łatwość z jaką nawiązuje kontakt ze słuchaczami, przy okazji wizyt w wybranych szkołach.

czytaj więcej