Młodszy brat jest z niego dumny...

12 cze 2018

-Czyny, jakich dokonujemy w życiu, świadczą o naszym charakterze i osobowości- mówiła Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, podczas spotkania z Alanem Gocółem. Absolwent Technikum Mechatronicznego Zespołu Szkół Nr 1 w Stargardzie, reanimował wyciągniętego z wody dziewięciolatka. Dramat rozegrał się 31 maja nad jeziorem Krzemień w gminie Dobrzany. Dzięki szybkiej reakcji oraz opanowaniu, a także znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy Alan zdołał przywrócić funkcje życiowe dziecku, które przez 10 minut przebywało pod wodą.

czytaj więcej

CEPiK już działa- awaria usunięta

12 cze 2018

Od kilku minut system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców funkcjonuje już normalnie. Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie wznowił przyjmowanie klientów do rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy.  Przyjmowani są interesanci, którzy otrzymali wcześniej wydruki z biletomatu, zgodnie z przyjętym systemem zarządzania ruchem klientów. Wydane dzisiaj bilety- przed awarią CEPiKU- zachowują swą ważność. Można zarejestrować pojazd w godzinach pracy Starostwa. Po wznowieniu pracy ok. godz. 13., problemów z obsługą interesantów wydziału nie odnotowano. Obowiązują terminy przyjęć podane na bilecie, z korektą godzin ujętych wcześniej w systemie. Przerwa  w funcjonowaniu systemu CEPiK trwała ogółem 5 godzin.

Problemy  Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców stanowią jedynie część bardziej rozległej awarii, która objęła cały System Rejestrów Państwowych. Więcej informacji o przewidywanym czasie przywrócenia pełnej sprawności systemu, znajdziemy na stronie Ministerstwa Cyfryzacji.

czytaj więcej

Awaria Systemu CEPiK- kierowcy bez rejestracji

12 cze 2018

Awaria ogólnopolskiego systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców spowodowała przerwę w obsłudze klientów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Z powodu awarii nie jest dzisiaj możliwa rejestracja pojazdu, ani tym bardziej dokonywanie innych zmian w dowodzie rejestracyjnym. Są równiez problemy z wydawaniem praw jazdy. Wydział Komunikacji informuje, że awaria systemu CEPiK 2.0 powstała z przyczyn niezależnych od  Starostwa. Dotyczy również wszystkich powiatów w kraju. Informatycy MSWiA  oraz Ministerstwa Cyfryzacji pracują nad rozwiązaniem problemu. Jednak nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii.  Jej skala jest poważna i obejmuje inne cyfrowe rejestry, związane z obsługą mieszkanców w urzędach państwowych i samorządowych. O przywróceniu pełnej sprawności CEPiK i ponownej obsłudze klientów będziemy informować na bieżąco.

czytaj więcej

Podróże w przeszłość na Skarbowej

11 cze 2018

W wyjątkowym  szyku stawiło się 68 załóg na starcie nostalgicznego rajdu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Stargardzie. Wspaniałe maszyny, którymi zjechali niemal z różnych epok zachwycały swoim czarem  i polotem. Ci, którzy wybrali się, by obserwować XI Miedwiański Zlot Pojazdów Zabytkowych mieli niepowtarzalną okazję do podróży w czasie, przenosząc się w złoty wiek motoryzacji.

czytaj więcej

Dom Rodzinny w sali sesyjnej

11 cze 2018

Zawodowe rodziny zastępcze świętowały swój dzień w Starostwie Powiatowym. Okazją do spotkania w sali sesyjnej Rady Powiatu Stargardzkiego było niedawne Święto Rodzicielstwa Zastępczego. Z zaproszenia, wystosowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie skorzystali rodzice zastępczy razem z dziećmi, którzy przybyli do Stargardu z wielu gmin powiatu. Na zaproszonych czekał poczęstunek oraz słodycze i zabawki dla dzieci.

czytaj więcej